כבוד למגזר: תשעה דתיים בקורס החדש של גל"צ

אחרי שלוש שנים שחונות בהן רק דתי אחד משדר בגלי צה"ל, לקורס הבא התקבלו לא פחות מתשעה חבר'ה מהמגזר. עמית סגל שחשף את הנתון: "אלה חדשות נהדרות ממש. עיתונות עם גיוון אנושי רב יותר היא עיתונות מאוזנת יותר, טובה יותר - וגם פופולרית יותר."

כבוד למגזר: תשעה דתיים בקורס החדש של גל"צ
  רבע מהקורס דתיים. גל"צ

תשעה דתיים בקורס השדרים של גל"צ.

בשנים האחרונות התמעטו מאוד חובשי הכיפה ולובשות החצאית בתחנת השידור הצבאית.

לפני שנתיים דיווחנו ב'סרוגים' כי אחרי שבע שנים של איוש דתי מוגבר בתחנה, רק דתייה אחת התקבלה לקורס הקדם צבאי אך גם היא נשרה ממנו, בכך הגיעו לקיצן השנים הדתיות של גל"צ בהן שידרו יחד ולחוד עמית סגל, ישי הולנדר, נועה קולפ, עקיבא נוביק, זהבית לוויאן וגם בוגרי התחנה קווה פשרן וסיון רהב מאיר.

נכון לעכשיו הדתי היחיד בתחנה הוא יאיר שרקי, בנו של הרב אורי שרקי, בוגר הישיבה התיכונית "מקור חיים" של הרב עדין שטיינזלץ. שרקי בולט בחזותו הדתית כשהוא לובש כיפה גדולה ומעוטר בפאות, מה שגרם לו פעם אחת לבעיות במשרד ראש הממשלה.

אתמול פרסם בוגר התחנה, עמית סגל, כי "אחרי הרבה שנים עם מיעוט של צעירים דתיים, בקורס החדש של גלי צה"ל, 9 מתוך כ-40 החניכים הם בוגרי ובוגרות בתי ספר דתיים." באתר NRG ידעו לפרט כי שלושה מהם הם בוגרי ישיבת מקור חיים, שהלכו בעקבות שרקי לתחנה הצבאית.

סגל ברך על המספר הגדול של הדתיים והוסיף: "אלה חדשות נהדרות ממש כי גל"צ היא בית הספר הלאומי לתקשורת ונבחרת העתודה של עיתונאי ישראל. עיתונות עם גיוון אנושי רב יותר היא עיתונות מאוזנת יותר, טובה יותר – וגם פופולרית יותר."

בעבר שוחחנו עם כתב דתי בוגר גל"צ שטען כי אין אפלייה נגד דתיים בתחנה הצבאית. "אין הרבה כיפות בתחנה, אבל גם אין כיפות במבחני הקבלה." על עצמו הוא מעיד: "אני נבחנתי יחד עם עוד שלושים חבר'ה דתיים מתוך 1,500 שניגשו לבחינה. זה הרבה פחות מהאחוז שלנו באוכלוסיה". כעת כנראה השתנו המספרים

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות