דובר הרבנות לא הוזמן לדיון בערוץ 2 כי אינו נראה חרדי

הדרת סרוגים. בתלונה שהגישה האגודה לזכות הציבור לדעת, היא קובלת על כך שבתכנית 'שש עם' בערוץ 2 סרבו להזמין את הדובר הסרוג של הרבנות הראשית, זיו מאור, לדיון שעסק בטבילת מתגיירות, כשהמפיקה מתרצת את הסירוב בכך ש"אנחנו מחפשים דמות חרדית.

דובר הרבנות לא הוזמן לדיון בערוץ 2 כי אינו נראה חרדי
  לא נראה חרדי. זיו מאור.

אם אתה לא חרדי אינך מייצג את הרבנות הראשית. ככה לפחות חושבים בהפקת התוכנית 'שש עם עודד בן עמי' בערוץ 2.

לפני כשבועיים שודרה כתבה על מחאת המתגיירות בנושא הטבילה בפני דיינים. באולפן התקיים דיון בהשתתפות חברת הכנסת לשעבר אורית זוארץ המנהלת מאבק בנושא והיוצרת נורית יעקבס-ינון אשר אוצרת תערוכה בנושא בשם 'אשה וחלוק' המציגה תמונות מתוך הטבילה.

למרות שבדיון עלו טענת קשות נגד הרבנות הראשית לישראל ונגד בתי הדין הרבניים, בדיון לא נכח נציג של הרבנות, ובמקומו הוקראה שקופית ובה תגובת הרבנות הראשית לישראל.

בתלונה שהגיש האגודה לזכות הציבור לדעת לנציב תלונות הציבור של הרשות השניה, היא מלינה כי השתתפותו של דובר הרבנות הראשית לישראל, זיו מאור, בוטלה עקב היותו חובש סרוגה.

במכתב טוענת מנכ"לית האגודה, נילי בן גיגי, כי "מפיקת התכנית פנתה אל דובר הרבנות הראשית, זיו מאור רק כשעתיים לפני תחילת התכנית בבקשה לתגובה. מאור הציע, לטובת איזון הדיון באולפן  כי יהיה נציג של הרבנות בדיון ולא יסתפקו רק בהקראת תגובה והמפיקה הסכימה."

"לאור פרק הזמן המועט ולאחר מאמצים רבים, לא הצליח הדובר להביא נציג מתוך הרבנות וביקש בתור דובר הארגון, לייצג אותו ולהשתתף בדיון. על כך נענה בידי המפיקה כי הוא אינו מתאים כיון ש- 'אנחנו מחפשים דמות חרדית'."

לא להדיר סרוגים

במכתב התלונה קובלת בן גיגי על כך כי למרות שהרבנות הראשית היא גוף ממשלתי, בערוץ השני מבקשים להציגו כחרדי, ומסרבים לארח באולפן נציג רשמי של הארגון בלי קשר להשתייכותו למגזר כלשהו.

"באיזו זכות מונעת מפיקת התכנית מדובר רשמי של הרבנות הראשית, גם אם חובש כיפה סרוגה, לקחת חלק בדיון באולפן ולהשאיר את הדיון החי חד צדדי?" כותבת בן גיגי.

"קשה להימלט מהתחושה כי מערכת התכנית ביקשה לצייר סטריאוטיפ מסוים בדיון. השתתפותו של נציג רבנות שלא ניחן במראה 'הפינגוויני' המקובל, לא עלה בקנה אחד עם כוונה זו- ועל כן הוא נדחה."

תגובתו של נציג תלונות הציבור דוד רגב טרם התקבלה.

צפו בקטע מתוך 'שש עם עודד בן עמי'

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות