סוף לאתרוגים: הרשות השנייה תאזן את אמנון אברמוביץ'

פרשן ערוץ 2 אמנון אברמוביץ הודה בראיון בעיתון הארץ כי הוא מקדם את האג'נדה השמאלנית שלו בשידור חי, דרש מרכז תדמי"ת מהרשות השנייה לפעול לאיזון בעמדת הפרשן של חברת החדשות. בתשובה של יו"ר ועדת הטלויזיה ברשות השנייה הוא מודה: "נפעל בכדי למצוא פתרונות".

סוף לאתרוגים: הרשות השנייה תאזן את אמנון אברמוביץ'
  יאוזן. אברמוביץ (צילום מסך)

הסוף לאיתרוגים.

כשהאגודה לזכות הציבור לדעת, המליצה על אמנון אברמוביץ' כאחד מחמשת העיתונאים המעצבנים בתקשורת היא תיארה אותו במילים האלה:

"אמנון אברמוביץ' הוכיח לא פעם שאמינות קביעותיו מוטלת בספק. לפני ההתנתקות קבע כי "צריך לשמור על שרון כמו על אתרוג". לפני כשנה התחייב להידבק לנתניהו כמו זבובים אם לא יתחיל מהלכים מדיניים. הרגע הכי "מרשים" בקריירה שלו היה בנובמבר 99', כאשר עו"ד דן אבי- יצחק ציטט דברים קשים עליו, שעליהם הגיב אברמוביץ'באלגנטיות "רגע מה הולך פה.. אני מבקש לסגור לו את המיקרופון".

אברומביץ' נהנה מהיותו פרשן החדשות של הערוץ השני, כשבשידור חי הוא מטיף את משנתו השמאלנית לרבבות הצופים, כשהוא אפילו אינו מתכוון להסתיר זאת.

בראיון לעיתון הארץ בסוף השבוע האחרון הוא מצוטט כאומר: "אני חושב גם שהודות לעבודה של חלק מהתקשורת, ואני ביניהם, קולפה קליפתו החיצונית של בנט ומאסה גדולה של בוחרים עברה ממנו ליאיר לפיד."

בהמשך הכתבה מתואר אברמוביץ כמחזיק בדעות פוליטיות שמאלניות, וכי הוא מתנגד נחרצות לנתניהו, למדיניות של התיישבות ביהודה ובשומרון, לתקצוב החרדים ובעד הקמת מדינה פלשתינאית: "נכשלתי בדבר המרכזי, שהוא לשכנע במה שחשוב לי. וזה משולש הברמודה הישראלי: הכיבוש, תקצוב החרדים על מנת שיתמכו בכיבוש ותקציב הביטחון."

רוצים איזון

במכתב ששגרה חני לוז, ממרכז תדמי"ת לרשות השניה, היא דרשה לבטל את המצב בו מקדם אברמוביץ' את האג'נדה שלו, ללא כל איזון בעמדת הפרשן. במכתב ששגרה לוז היא כותבת בין השאר.

"לגיטימי שאלו דעותיו, אולם לחלוטין לא לגיטימי שהוא משתמש בבמה המסחרית-ציבורית שניתנה לו, על מנת להשפיע באופן ישיר ובוטה על הזירה הפוליטית. חמור מזה – לא ייתכן שחברת החדשות תאפשר לקדם אג'נדה מסויימת, בניגוד לתפקידה -להגיש חדשות מאוזנות, ולאפשר לצופים לשמוע אג'נדות שונות, כפי שנכתב מפורשות בכללי רשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו

בסוף המכתב דרשה לו לפעול לתיקון המצב הקיים, שאינו עולה בקנה אחד עם הצורך באיזון בשידור ועם הכללים של הרשות השנייה עצמה.

הבוקר (ד') הגיעה תשובתו של יו"ר ועדת הטלויזיה ברשות השנייה, יעקב שחם, בה הוא מודה כי חוסר האיזון הוא דבר בעייתי

"אני מוצא היגיון בטענותייך", כותב שחם"  ומוסיף, "יחד עם יו"ר מועצת הרשות השנייה, ד"ר אילן אבישר נפעל בכדי למצוא פתרונות לעולה ממכתבך ובמקביל אקיים שיחות עם יו"ר דירקטוריון חברת החדשות.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

8 תגובות
הצג את כל התגובות