דרעי התחמק מדין תורה: הדיינים פסקו שלא יתמנה לשר

שתי משפחות תבעו את אריה דרעי לדין תורה על חלקו בהסכמי אוסלו שהביאו ל-1,400 נרצחים ישראלים. דרעי סרב לבוא לבית הדין בטענה כי רק מועצת חכמי התורה יכולה לדון אותו, ובעקבות כך פסקו הדיינים שלדרעי אסור להתמנות לתפקיד שררה בממשלה עד שיתייצב בבית הדין.

דרעי התחמק מדין תורה: הדיינים פסקו שלא יתמנה לשר
  לא יהיה שר? דרעי (פלאש90)

האם שלושה דיינים בירושלים ימנעו מדרעי להתמנות לשר?

שתי משפחות שכולות תבעו לדין תורה את יו"ר ש"ס והשר לשעבר, ח"כ אריה דרעי על חלקו בהסכמי אוסלו.

גאולה הרשקוביץ מעפרה ששכלה את בעלה אריה הי"ד ובנה אסף הי"ד בפיגועי ירי וצפרירה אדוריאן ששכלה את בעלה עלי בפיגוע בשוק מחנה יהודה תבעו את דרעי בפני שלושת דייני בית דין לצדק בירושלים, הרב אברהם דוב לוין, הרב גדליהו אקסלרוד והרב יצחק חקק.

בתביעה טוענות התובעות כי דרעי היה חלק מרכזי במהלכים שהביאו לחתימת ההסכם בין ישראל ובין אש"ף ובישיבתו בממשלה, היה שותף פעיל להסכים שהביאו לרציחתם של 1,400 ישראלים ולפציעתם של רבים.

לדיון שנקבע בתחילת השבוע, לא התייצב דרעי לדיון, כשמזכירו מודיע לתובעות ולדיינים כי אין לבית דין כלשהו סמכות לדון אותו משום שנתמנה ע"י מועצת חכמי התורה של ש"ס, ורק הם יכולים לדון אותו.

בפסק דין שפרסמו שלושת הדיינים הם קובעים כי "לאור התחמקות הנתבע מדין תורה בית דין, נענים בזה לבקשה לסעד זמני, ומצווים על הנתבע מר אריה דרעי, שלא להתמנות לתפקיד שררה בממשלה החדשה שתוקם, ו/או כל שררה אחרת עד לדיון בינו לבין התובעות בדין תורה."

בנוסף נתנו לדרעי ארכה של שבועיים לקבוע דיון מחודש בתביעה נגדו.

יצויין כי זו אינה הפעם הראשונה בה מגישים אנשי יש"ע תביעות בדין תורה נגד חברי כנסתחרדיים. לפני כשנה דיווחנו ב'סרוגים' על תביעה של שלושה מגורשים מגוש קטיף וצפון השומרון נגד ח"כ משה גפני מיהדות התורה על חלקו באישור תכנית ההתנתקות. גפני סרב גם הוא להתייצב בבית הדין בטענה כי התביעה הוגשה בירושלים והוא גרם בבני ברק.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

21 תגובות
הצג את כל התגובות