ח"כ הרב בן דהן: נפעל לפי הוראות רבנינו

הרב בן דהן אמר שהבית היהודי יפעל לפי הוראות הרבנים, לא יתן לפגוע בעולם התורה, אבל יפעל לכך שמי שלא באמת לומד - ישרת את המדינה.

ח"כ הרב בן דהן: נפעל לפי הוראות רבנינו
  הרב אלי בן דהן (פייסבוק)

עם יציאתו ממושב המליאה הראשון בכנסת ומטקס ההשבעה, התראיין חה"כ החדש, הרב אלי בן דהן ממפלגת "הבית היהודי", למהדורה המרכזית ברדיו 'קול חי' בהגשת משה גלסנר, ואמר: "אנחנו נשמור על עולם התורה לא פחות מכל מפלגה חרדית אחרת. עולם התורה יקר לנו. מצד שני גם אנחנו מבינים שנפל דבר בישראל."

"ראשית: חוק טל בוטל. שנית: היו בחירות שקבעו סדר יום חדש. מי שלומד תורה בישיבות אנחנו לא ניתן שיפגעו בו. כל מי שלומד תורה בישיבה יוכל להמשיך וללמוד. אבל מנגד מי שכבר לא לומד, ואנחנו הרי יודעים שיש כאלו שאחרי מספר שנים, יש כאלה שפחות ויש כאלה שיותר, כבר לא לומדים בישיבה או לומדים זמן מעט מאוד והולכים לכל מיני עיסוקים אחרים."

"אי אפשר לחשוב שמי שנהג או ימשיך לנהוג לא ללמוד בישיבה, או ללמוד זמן מועט מאוד, להגיד אני תלמיד ישיבה ואני 'תורתו אומנותו' ואני לא אלך לא לצבא ולא לשירות אזרחי. זה דבר שלדעתי הציבור בישראל לא יקבל אותו. אני חושב שראשי הציבור החרדי ורבניו מבינים את זה היטב היטב".

הרב בן דהן הסביר בראיון כי  נציגי הבית היהודי בכנסת יפעלו לפי הוראותיהם של רבני הציונות הדתית אם אלו יורו להם כיצד לפעול בעניין חוק הגיוס: "יש לנו קבוצת רבנים, אנחנו מתייעצים איתם, שומעים אותם בצורה ישירה, לא דרך מתווכים, לא דרך שמשים ויושבים איתם בצורה ישירה. שומעים את עצותיהם ופועלים על פי הם. אם רבני הציונות הדתית באופן חד משמעי וברור יציגו עמדה לבית היהודי, עמדה שהיא מקובלת על רבני הציונות הדתית זה מה שאנחנו נעשה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות