טלויזיה אמונית: 'ערוץ מאיר' עובר לשדר במסגרת הוט

אחרי שנה וחצי של הכנות, עלה לאוויר ערוץ מאיר יהדות באהבה לרשת הכבלים הוט. בשבועות האחרונים שודר הערוץ במסגרת נסיונית ובשבוע הבא הוא יעבור לאפיק 96 למנויי הוט. הערוץ ישדר 24 שעות, ששה ימים בשבוע. הרב ביגון: "מזמינים גם את הציבור הכללי להיות חלק ולהיחשף לתכנים".

טלויזיה אמונית: 'ערוץ מאיר' עובר לשדר במסגרת הוט
  עוברים להוט. ערוץ מאיר (צילום מסך)

בעקבות הצלחתו המקוונת, יחל "ערוץ מאיר – יהדות באהבה", הפועל תחת חסותו של מכון מאיר, להיות משודר כערוץ טלוויזיה עצמאי ברשת הכבלים הוט.

אחרי כשנה וחצי של הכנות עלה הערוץ לפני מספר שבועות לאוויר באפיק זמני (220), כשבשבוע הבא יעלה הערוץ לאוויר לאפיק הקבוע שמספרו בכבלים יהיה 96 והוא ישודר במשך 24 שעות ביממה.

ערוץ מאיר הוקם לפני שמונה שנים, ושידר שיעורים בשידור חי מבית המדרש של מכון מאיר, לפני שש שנים הוקם ערוץ מאיר לילדים, ששידר תכניות חינוכיות. בערוץ הטלויזיה ישולבו שני הערוצים בנוסף לתכנית מקור חדשות.

בין השאר יכיל הערוץ את תכניות "לגדול באהבה"  – רצועת שידור עם תכנים מיוחדים לילדים, מגילאי שלוש ועד לבני נוער שתשודר בבוקר בצהריים ובערב בהתאמה לשעות הצפייה של הילדים.

"מאירים את הבית" – רצועת התוכניות למבוגרים הכוללת מגוון תוכניות אולפן ותעודה עשירות בתוכן ובערכים יהודיים ואנושיים. "לומדים באהבה" – רצועת בית המדרש המכילה מגוון של שיעורי תורה הניתנים על ידי מיטב המרצים. רצועת בית המדרש משודרת גם במגוון שפות (אנגלית, צרפתית, רוסית וספרדית), וכל זאת ברוח ציונית ומתוך אהבת וכיבוד הבריות.

הרב דב ביגון, ראש מכון מאיר: "כמו במכון מאיר ובערוץ מאיר באינטרנט, גם ערוץ הטלוויזיה בא במטרה להחדיר את רעיון ההתקרבות ליהדות מתוך אהבה ואמונה. הערוץ לא פונה לקהל הדתי גרידא ואנו מזמינים גם את הציבור הכללי להיות חלק ולהיחשף לתכנים".

את ערוץ מאיר בטלויזיה, מנהל מורדי קרשנר, שלו ניסיון רב בבימוי והפקת תוכן ערכי לערוצי הטלוויזיה השונים, שאמר: "חשוב להדגיש שאנחנו עושים קודם כל טלוויזיה טובה ואיכותית המדברת את השפה הטלוויזיונית ומחברת אותה לתכנים ערכיים. זהו ערוץ שרוצה לחבר את מי שרוצה ליהדות שלו, יהדות באהבה. בערוץ מאיר תמצאו תוכניות איכותיות עם נראות ערכית וציונית  גבוה".

ערוץ מאיר מופעל ע"י מכון מאיר בירושלים, שבראשו עומד הרב דב ביגון. מכון מאיר  עוסק בהנחלת היהדות באהבה ברוח הרב קוק זצ"ל וסיסמתו – "הוי מתלמידיו של אהרן אוהב שלום רודף שלום אוהב את הבריות ומקרבן לתורה" . המכון נקרא על שמו של אליעזר מאיר ליפשיץ הי"ד, שנפל במלחמת יום הכיפורים בתעלה, כצנחן.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות