היום בבית המשפט: מדינת ישראל נגד גדי לקרבן פסח

הרב יהודה גליק נעצר לפני שלוש שנים כשהגיע עם גדי להר הבית בערב פסח כדי להקריבו. כשגליק תבע את המשטרה על הריגת הגדי, היא נזכרה להאשים אותו בהובלת בעל חיים ללא רשיון. עכשיו המשפט.

היום בבית המשפט: מדינת ישראל נגד גדי לקרבן פסח
  הרב יהודה גליק והגדי (ארגוני המקדש)

היום (א') בצהריים יחל הדיון בבית משפט השלום בירושלים בתביעת המדינה נגד הרב יהודה גליק, על שהעלה לירושלים גדי להקרבת קרבן הפסח.

בחג הפסח תש"ע (2010) יצא הרב יהודה גליק מביתו לירושלים וברכבו גדי שייעד להקרבה לקרבן פסח בהר הבית אם המשטרה לא תמנע ממנו את הכניסה לשם.

לאחר שהמשטרה הודיעה לו שלא תאפשר לו בשום אופן את הכניסה להר הבית עם הגדי, ביקש גליק להגיע עם הגדי לכיכר הרובע היהודי, לטקס סדר אמירת קרבן פסח של ארגוני המקדש, ובראשותו של הרב ישראל אריאל.

שוטרים סמויים ארבו לגליק באמצע הדרך, השתלטו על מכוניתו והובילו אותו לחקירה, ואת הגדי למעצר. בתום חקירתו שוחרר גליק, אך הגדי שיועד לקרבן פסח נעלם.

גליק תבע את המשטרה בבית המשפט, במשפט שנמשך כבר כשלוש שנים, כשהמשטרה דוחה את הדיונים בזה אחר זה, השופטת מלכה אביב, מולה מתקיימים הדיונים, קנסה כבר את פרקליטות על דחיותיה ותירוציה. ובימים הקרובים אמורה לתת את פסיקתה בתביעה של גליק.

תביעת נגד על סעיף מנהלי

מול תביעתו של גליק, החליטה המשטרה להשיב בעתירה משלה ו"הוציאה מהבוידעם" סעיף מינהלי, שככל הנראה לא נתבע בו איש מעולם במדינת ישראל, במקרה זהה, בו מואשם גליק באשמת הובלת צאן ברכבו, (חוק שמטרתו המקורית היא הסדרת הובלות מסחריות של בע"ח) בטענה שגליק עבר על הסעיפים בחוק הדורשים רשיונות ורכבים מורשים ומאושרים להובלת בעלי חיים.

היום כאמור יתקיים הדיון במשפט, כשבמטה ארגוני המקדש מגנים את השימוש הציני שהמשטרה עושה בחוק מינהלי. "בעוד שהמשטרה אינה מעמידה לדין מובילי כלבים חתולים ושפנים, אפרוחים דגי נוי וכל סוגי חיות מחמד, מתנכלת המשטרה דווקא למי שמוביל בעל חי לצורכי מצוה." הם אומרים ל'סרוגים'.

"על המשטרה להסיר מפניה את המסווה שהיא מבקשת להסתיר בה את הכפייתיות שלה בהר הבית, ולהעמיד למבחן בית המשפט את גזירות האפליה שלה נגד יהודים בהר."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מדינה הזויה
גרשון לידר | 06-01-2013 13:34
2
את מי מעניין , ההתנגות ההזויה הזו של השוליים הקיצוניים?
| 06-01-2013 22:50
3
להקריב גדי???
רוני | 07-01-2013 2:04
הלו...אנחנו במאה ה-21. מה זה השטויות הללו? ועל צער בעלי חיים שמעת?