הרבנות לא תסיר את הכשרות ממפעל 'אדום אדום'

בעקבות תחקיר כלבוטק שחשפה התעללות בבהמות, אמר הרב מצגר: "צער בעלי-חיים אסור מדאורייתא ולו היתה בידי הרבנות הראשית סמכות חוקית, הייתי מסיר את הכשרות".

הרבנות לא תסיר את הכשרות ממפעל 'אדום אדום'
  למצולמות אין קשר לכתבה (פלאש90)

בעקבות הסערה שחולל תחקיר כלבוטק על משחטת 'אדום אדום', בו נתגלתה התעללות מכוונת של עובדי המקום בבהמות המיועדות לשחיטה, כינסה היום (ב') מועצת הרבנות הראשית דיון בנושא.

צפו בתחקיר כלבוטק על 'אדום אדום':

בעקבות הממצאים הקשים בתחקיר, קרא הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, לבחון את הסרת הכשרות המהודרת של משחטת "אדום אדום" הנמצא בבעלות "תנובה".

"תורתנו הקדושה מצווה עלינו לנהוג בחמלה כלפי בעלי החיים ואוסרת עלינו לצערם" נכתב בהודעה שפרסמה הרבנות בתום הדיון. כמו כן נכתב כי אין בידי הרבנות הראשית סמכות לשלול את הכשרות מבית המטבחיים עקב העדר ראיות לליקויים כשרותיים, "אך עם זאת אנו מורים לרבני בית המטבחיים לקבוע נהלים ברורים שימנעו מעשים מסוג זה ע"י העובדים ואשר עלולים לגרום לחבלות פנימיות ולהטרפת הבהמות."

"כן ינוסחו נהלים בהם ייקבע כי כל בהמה שתעבור התעללות כגון זו תוטרף לאלתר. אנו סבורים כי ההתנהגות רעת-הלב כפי שהוצגה בפנינו,יש בה כדי להוציא שם רע לשחיטה היהודית ואנו קוראים לכל הגורמים האמונים על האכיפה לעשות כל שביכולתם כדי למגר תופעות כגון אלו האסורות אף על פי החוק".

הרב הראשי יונה מצגר אמר בתום הדיון: "צער בעלי-חיים אסור מדאורייתא ולו היתה בידי הרבנות הראשית סמכות חוקית, הייתי מסיר את הכשרות".

חגי כהן, מעמותת 'אנונימוס' לזכויות בעלי-חיים אמר ל'סרוגים': "אין ספק שהכאת עגל במוט, וחשמולו באמצעות שוקרים בכל חלקי גופו, מנוגדים לרוח היהדות ומהווים צער בעלי-חיים. אנו מברכים על נכונותה של הרבנות לפעול לחידוד הנוהלים בנושא, אולם הכוח האמיתי לעצור את ההתעללות מצוי בידי הצרכן. כל אחד מאתנו יכול לבחור בעצמו האם לתת הכשר להתעללות, או לנהוג בחמלה ורחמים כלפי בעלי-החיים ולהפסיק לצרוך את בשרם".

עמותת 'אנונימוס' ו'תנו לחיות לחיות' הגישו עתירה לבג"ץ הקוראת לסגירת המשחטה לאלתר.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות