רפאל מיוחס מישראל הוא חתן התנ"ך הבינלאומי למבוגרים

רפאל מיוחסמנתניה הוא חתן התנ"ך הבינלאומי למבוגרים לשנת תשע"ג. בשלב הגמר, רפאל ענה נכונה על כל שמונה שאלות ראש הממשלה והוכתר כחתן התנ"ך לאחר שזכה ב- 64 נקודות. במקום השני זכה הרב עזרא פרייזר מארה"ב ובמקום השלישי ד"ר לני וורנר מקנדה.

רפאל מיוחס מישראל הוא חתן התנ"ך הבינלאומי למבוגרים
  הזוכה רפאל מיוחס עם רה"מ ושר החינוך (מוקי שוורץ)

הישראלי רפאל מיוחס (26) מנתניה הוא חתן התנ"ך הבינלאומי למבוגרים לשנת תשע"ג.

בשלב הגמר, רפאל ענה נכונה על כל שמונה שאלות ראש הממשלה והוכתר כחתן התנ"ך לאחר שזכה ב- 64 נקודות. במקום השני זכה הרב עזרא פרייזר מארה"ב (52 נקודות) ובמקום השלישי ד"ר לני וורנר  מקנדה (48 נקודות).

רפאל מיוחס למד בישיבת נתיבות יוסף במצפה יריחו בישיבה התיכונית ואחר כך המשיך כמה שנים בישיבה הגבוהה. הוא משרת כקצין בצבא קבע. לפני שנתיים זכה בחידון התנ"ך למבוגרים הישראלי ועכשיו "השלים דאבל" עם התואר הבינלאומי.

חידון התנ"ך הבינלאומי למבוגרים התקיים הערב (ד') בבנייני האומה בירושלים, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך גדעון סער.

שר החינוך גדעון סער אמר לפני החידון: " התנ"ך הוא תעודת הלידה והזהות של כל יהודי. הוא אוצר הלשון העברית המופלאה, הוא תשתית הערכים, והוא כתב הזכויות ההיסטורי של עמנו.

ידיעת התנ"ך מעניקה ליהודי כבוד וגאווה בשורשיו וּבמורשתו, הכרה בזכותו הנצחית של עם ישראל על ארץ-ישראל, והבנת גודל תרומתו המוסרית.

חידון התנ"ך הזה תורם לחיזוק רוח העם ולהידוק הקשר האמיץ בין כל חלקי העם, "יַחַד שִׁבְטֵי יִשְׂרָאֵל". זהו מפגן של הזדהוּת עִם מדינת ישראל ושותפות בסֵפֶר המאחד את כולנו"

חידון התנ"ך הבינלאומי למבוגרים חזר לישראל לאחר הפסקה בת 32 שנה. שלבי המיון הראשונים החלו כבר לפני כחצי שנה והם כללו 906 מתמודדים מ- 51 מדינות שונות. המבחנים המוקדמים התקיימו באמצעות שאלונים ברשת האינטרנט.

לישראל הגיעו 27 מועמדים ומתוכם עלו לשלב הסופי 16 מתמודדים מ-14 מדינות שונות בהן: ארה"ב, ספרד, צרפת ברזיל ופנמה. הפרס למקום הראשון הוא 40 אלף שקלים, המקום השני 30 אלף שקלים והמקום השלישי 20 אלף שקלים.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות