המצב בדרום: החרדים בורחים; ישיבות ההסדר נשארות

בהוראות הרבנים החרדיים, עוזבים תלמידי הישיבות החרדיים את הישיבות בישובי הדרום וחוזרים לבתיהם. בישיבות ההסדר בשדרות ובנתיבות נמשכים הלימודים כרגיל, כשבין האזעקות בתי המדרש מלאים. בנוסף מתנדבים התלמידים במערך החירום העירוני.

המצב בדרום: החרדים בורחים; ישיבות ההסדר נשארות
  למצולמים אין קשר לכתבה (פלאש90)

בעקבות פתיחת מבצע 'עמוד ענן' ומתקפת הרקטות בדרום מתפנים תלמידי הישיבות החרדיות מישובי הדרום.

אתמול (ד') פרסם האתר החרדי הגדול 'כיכר השבת' את קריאותיהם של האדמו"ר מבעלזא ושל הרב אהרון לייב שטיינמן, לישיבות החסידיות והליטאיות בדרום, לשלוח את תלמידיהם הביתה.

בעקבות הקריאה התפנו תלמידי הישיבות החסידיות באשדוד, בית חלקיה, וקוממיות וכן הישיבות הליטאיות בנתיבות ובתפרח שלחו גם הן את תלמידיהן לבתיהם.

לעומת זאת, בישיבות ההסדר בדרום נמשכים הלימודים כרגיל. בישיבת ההסדר שדרות, המצויה בקו האש, ורבים מתלמידיה ורבניה גויסו אתמול בצו 8 – לא מפסיקים ללמוד.

התלמידים, שחלקם כבר תכננו לצאת ולהשתתף בשבת הארגון של בני עקיבא, שינו תוכניות והגבירו ביתר שאת את הלימוד. אמש ביקר בישיבה גם הרב הראשי, הראשון לציון, הרב שלמה עמאר, ומסר שיעור בעיון, כשלאחר מכן חגגו בישיבה את ראש חודש כסליו.

הרב חגי לונדין, ר"מ בישיבה, אמר במסיבה: "לא סתם בחר צה"ל את השם 'עמוד הענן' למבצע. עם ישראל זקוק לעמוד ענן שייתן לו כיוון, והתורה בכל הארץ ובשדרות בפרט תתן לו את הכיוון ואת החוסן הלאומי".

ראש הישיבה הרב דוד פנדל, הסביר בעבר ב'סרוגים' מדוע דווקא בשעת מלחמה אסור לתלמידי החכמים לעזוב את העיר.

גם בישיבת ההסדר בנתיבות נמשכים הלימודים כרגיל. בית המדרש פועל כסדרו, כשבעת אזעקה מתפנים התלמידים למקלט הנמצא בסמוך לבית המדרש.

נצר, בוגר הישיבה ותושב נתיבות, סיפר ל'סרוגים' כי כמו בעופרת יצוקה, הישיבה ממשיכה את הלימודים כרגיל בנתיבות ומחזקת את התושבים.

"בעופרת יצוקה, בנוסף ללימוד בבית המדרש, הישיבה לקחה חלק גם בהפעלת המוקדים העירוניים, בסיוע לתושבים, בהכשרת מקלטים ובכל מה שהתבקשנו על ידי המוקד העירוני".

"כשהתושבים רואים כי תלמידי הישיבה נשארים בעיר, זה נותן להם תחושה של בטחון ומוסיף להם את החוסן שהם צריכים".

גם בישיבת בנ"ע ההסדר אור עציון במרכז שפירא ובישיבת בנ"ע ההסדר נווה דקלים באשדוד נמשכים הלימודים כרגיל, למרות שישיבות אלו נמצאות בטווח אש הרקטות.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

32 תגובות
הצג את כל התגובות