בעקבות הכתבה ב'סרוגים': השדר סולק מקול ברמה

מעקב סרוגים: בעקבות הפרסום בשבוע שעבר על תוכנית בה הושמצו רבני הציונות הדתית ואף כונו "סרטן בגוף היהדות המאמינה" נסגר המיקרופון לשדר אברהם תמיר. בנוסף התקשר מנכ"ל הרדיו, ירון קנר לרב דוד סתיו והתנצל בפניו על הדברים שנאמרו עליו בשידור.

בעקבות הכתבה ב'סרוגים': השדר סולק מקול ברמה
  השדר השמיץ ופוטר.

השדר המשמיץ, הרב אברהם תמיר סולק מרדיו קול ברמה.

בשבוע שעבר, פרסמנו ב'סרוגים' כי התוכנית "בין חרדי ללאומי" ברדיו קול ברמה, שמטרתה איחוי הקרעים והשסע בעם, הפכה לתוכנית השמצות והתקפות של הרב אברהם תמיר נגד רבני הציונות הדתית.

את הרב צבי יהודה כינו בשם "הפוליטיקאי קוק". ורבני צהר: "רבנים פרחחים שמחפשים לקעקע את עולם התורה היהודי".

בשבועות האחרונים עסקה התוכנית בנושא ביטול 'חוק טל' ושאלת גיוס בחורי הישיבות החרדיות לצבא. לאחר התקפה על ליברמן ופלסנר, עובר תמיר למתקפה נגד הבעיה האמיתית שיש לחברה החרדית והיא הציונים דתיים.

בהתייחס למאמרו של יו"ר ארגון רבני 'צהר', הרב דוד סתיו, שפורסם ב'ישראל היום' ובו הוא קורא לציבור החרדי להתגייס לצבא. אמר הרב תמיר כך: "באמצעי התקשורת עלה רבאיי רפורמי מארגון הרבנים הרפורמים שנקרא צהר, והוא האשים את הציבור החרדי, לא פחות ולא יותר, כגורמים לחילול השם".

בהמשך הגדיר תמיר את הרב סתיו "כאפיקורס… ספק אפיקורס ספק שוטה, מה שיותר מסתבר שניהם יחד".

את ההבדל בין הציונות הדתית של הדור הקודם לציונות הדתית של היום רואה תמיר בהבדל בין תלמידי הראי"ה קוק לתלמידי הרב צבי יהודה קוק:

"הנה לך תלמידיו של הרב קוק, ואיך הרבנים שלהם מדברים היום, ההבדל הוא שאלה הראשונים הם תלמידיו של הרב קוק ואלה האחרונים הם תלמידיו של הפוליטיקאי קוק, זה ששנא את החרדים שנאת מוות."

השדר פוטר

עם פרסום הכתבה בשבוע שעבר, מסר דובר 'קול ברמה' הודעת התנערות מהדברים הקשים של הרב תמיר. אך בכך לא הסתיימה הפרשה. ל'סרוגים' נודע כי כבר בשבוע שעבר, ובעקבות הכתבה ב'סרוגים', התקשרו לרב דוד סתיו והתנצל בפניו על הדברים שנאמרו בשידור.

כמו כן, החליטו בתחנה להפסיק את שידורו של הרב תמיר בתחנה, כשכרגע לא ברור מי יאייש את מקומו באולפן, בתכנית שאמורה לעלות הערב לשידור, אם בכלל.

מרדיו קול ברמה נמסר בתגובה: "מדובר בהתבטאות מצערת, ומיותר לציין שאין התחנה מזדהה עימה כלל. אנו מצרים ומתנצלים בפני הרב סתיו, כמו גם בפני כל מי שנפגע מאותה אמירה. מדובר באירוח חד פעמי של הרב אברהם טמיר, כאשר מיד לאחר השידור יצרו מנהלי התחנה קשר עם הרב סתיו והתנצלו בשם "קול ברמה" על האמירה האומללה. על פי החלטת הנהלת התחנה הרב טמיר לא ייקח חלק בשידוריה בעתיד."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

31 תגובות
הצג את כל התגובות