מקור ראשון מתחזק, 'בשבע' נחלש וגלי ישראל בעליה קלה

מדד ה TGI - נתוני החשיפה לעיתונות ולתקשורת מלמדים כי בתקשורת המגזרית 'מקור ראשון' מתחזק ב0.4% בשנה האחרונה. 'בשבע' הוא עדיין השבועון הבולט אך נמצא במגמת החלשות, כשהשנה הוא ירד ב0.7% בשיעור החשיפה. 'רדיו גלי ישראל' רשם עליה קטנה וקול ברמה מוביל בתחנות החרדיות. הנתונים המלאים.

מקור ראשון מתחזק, 'בשבע' נחלש וגלי ישראל בעליה קלה
  מקור ראשון בעליה.

סקר TGI – נתוני החשיפה לרדיו ולעיתונות שמתפרסם היום (ד') מצביע על מגמת שינוי בכלי התקשורת של המגזר.

בעוד בעיתונים הגדולים נשמרת יציבות כש'ישראל היום' ממשיך להיות העיתון הנפוץ במדינה עם 38.1% בימי חול, כשאחריו ידיעות אחרונות מצמצם במעט את הפער עם 36.1%. מעריב מדשדש הרחק מאחור עם 11.1% בלבד (ירידה של 1.7% משנה שעברה) והארץ עם 7.2.

בסוף השבוע שומר ידיעות על הבכורה עם 43.1% (ירידה של 0.6) ישראל היום עם 31.8 (עלייה של 1.2%) ומעריב הרחק מאחור עם 12.8% קרוב יותר להארץ עם 7.7%.

בעיתונות המגזרית שומר 'בשבע' על הבכורה עם 5.2% אך רושם ירידה של 0.7% מאז השנה שעברה, ועל פי הנתונים החצי שנתיים הוא נמצא במגמה של ירידה בשנתיים האחרונות.

השינויים ב'מקור ראשון' לעומת זאת כנראה מוכיחים את עצמם, כשלאחר הנפילה הגדולה לפני כשנתיים, בה צנח העיתון בקרוב לשליש, נרשמת עליה מתונה וכעת הוא עומד על 3.6% בשנה האחרונה (עליה של חצי אחוז) ושל 3.8% בחצי השנה האחרונה.

שלמה בן צבי, מו"ל ועורך ראשי של העיתון 'מקור ראשון': "עיתון 'מקור ראשון' לא עוצר לרגע. אנו במגמת גידול עקבית ונמשכת. אנו מאמינים כי מגמה זו תמשיך ותתחזק במהלך השנה הקרובה יחד עם המשך הפיתוח וההשקעה בתוכן של העיתון".

ברדיו המגמה נשמרת

בגזרת הרדיו עדיין מחולקת רוב העוגה לקול ישראל ולתחנות גלי צה"ל.

גלגל"צ ממשיכה להוביל עם שיעור האזנה של 27.3% (ירידה של 1.5% משנה שעברה) כשאחריה רשת ב' של קול ישראל עם 24.7% (ירידה של 1.7%). גלי צה"ל צמודה אליה עם עליה חדה של 3.3% שנותנות שיעור האזנה של 23.6%. רשת ג' עם 10.9.

בתחנות הדתיות והחרדיות שומרת תחנת 'רדיו קול ברמה' על המקום הראשון עם 4.3% האזנה, כשלאחריה רשת א'/רשת מורשת של קול ישראל עם 4%, רדיו קול חי ממשיך במגמת הירידה ועומד על 3.6% האזנה (ירידה של 0.6% מלפני חצי שנה).

ברדיו גלי ישראל, רושמים עליה קטנה של 0.1% מאז הסקר הקודם לפני חצי שנה, כשכעת הם עומדים על אחוז שלם של מאזיני הרדיו.

מנכ"ל רדיו קול ברמה, ירון קנר, מסר ל'סרוגים': "נתוני הסקר האחרון ממשיכים את מגמת העלייה של התחנה ומיצובה במקום הראשון בקרב המגזר הדתי, המסורתי והחרדי. אין אח ורע לכך שגוף תקשורת צעיר, תוך 3 שנים מיום הקמתו חולף על פני אמצעי תקשורת ותיקים ומתברג לצמרת תחנות הרדיו בישראל".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות