הרב רבינוביץ: "תג מחיר – כמו הבריונים בימי החורבן"

הרב נחום אלעזר רבינוביץ השווה את מבצעי מדיניות תג החיר לבריוני החורבן. לדעת ראש ישיבת ברכת משה מדובר באנשים ש"כוחות הנפש שלהם מעוותים לגמרי. הם מסכנים את כל עם ישראל לא רק את ההתיישבות", כך אמר בראיון לרדיו גלי ישראל.

הרב רבינוביץ: "תג מחיר - כמו הבריונים בימי החורבן"
  פלאש 90

להאזנה: [podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2010/05/rabin.mp3[/podcast]

הרב נחום אליעזר רבינוביץ, ראש ישיבת ההסדר ברכת משה שבמעלה אדומים, תוקף בצורה חריפה את מדיניות תג המחיר שמתקיימת ביהודה ושומרון. הרב רבינוביץ אמר את הדברים לרדיו גלי ישראל בשיחה עם אריאל כהנא.

"הערבים לא אחראים לפינויים", אמר הרב רבינוביץ', "זו הממשלה שלנו. אם הממשלה שלנו לא מבינה מה היא עושה, או שהיא מתנהגת בצורה לא נכונה אז יש למחות בודאי לא באלימות ובודאי לא להתנפל על חיילים שלנו ולא על פלסטינאים שאינם שותפים למעשה"

הרב רבינוביץ דחה את הטענה כי אותם אנשים שמתנכלים לפלסטינים עושים זאת למען ההתיישבות בארץ ישראל. "הם עושים את זה למען כוחות הנפש שלהם, שהם מעוותים לגמרי, הם לא מבינים את היסוד הזה צדיק רודף רשע הקב"ה יבקש את הנרדף."

הרב רבינוביץ אמר שגם אם זה מרתיע אתכוחות צה"ל לפנות מתנחלים אסור לבחור בדרך האלימות. "גם אם זה מרתיע את צה"ל לא זו הדרך אסור לרדוף אנשים שהם לא אחראים לעווולה כדי שעל ידי זה תימנע העווולה מצד מישהו אחר. אם יש לנו ויש לנו טענות על הממשל שלנו אז צריך להגיד את הטענות בקול צלול וברור ולהתנגד אבל להתנגד בלי אלימות כלשהיא".

בסוף הדברים אמר ראש ישיבת ברכת שמה כי מדיניות "תג מחיר" מסכנת את כל עם ישראל. "הם מסכנים את כל עם ישראל לא רק את ההתיישבות כמו שהבריונים בימי החורבן היו אחראים על החורבן כולו. ה' יצילנו מהם ומהמונם

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות