הקלטת אייזנר: תלונה במשטרה נגד כתב ערוץ 10

'האגודה לזכות הציבור לדעת' הגיש בצהריים תלונה למשטרת ירושלים נגד כתב ערוץ 10, אור הלר, בחשד להאזנת סתר ופרסום הקלטה לא חוקית לכאורה, כשהקליט את שיחת הטלפון בין חגית ריין לבין סא"ל שלום אייזנר ופרסמה במהדורת החדשות של הערוץ.

הקלטת אייזנר: תלונה במשטרה נגד כתב ערוץ 10
  צותת? אור הלר (צילום מסך)

"האגודה לזכות הציבור" הגישה תלונה למשטרה נגד ערוץ 10 והכתב אור הלר בחשד להאזנת סתר ופרסום הקלטה לא חוקית לכאורה.

אתמול (ג') ראיין הלר את חגית ריין בביתה בעקבות הקשר שנוצר בינה לבין סא"ל שלום אייזנר לאחר שפינה את גופת בנה במלחמת לבנון השנייה.

האם השכולה חגית ריין: שלום אייזנר הוא גיבור, צפו בראיון.

על פי מידע שהגיע ל"לדעת", בתום הראיון ניגשה ריין למטבח ביתה, ובעוד צוות ערוץ 10 נמצא בסלון, התקשרה לאייזנר.

ריין לא ידעה שמיקרופון הדש שעל בגדה דולק וכי צוות הצילום מצותת ומקליט את השיחה.

אמש שידר אור הלר את דבריו של אייזנר, ולפי מידע שהגיע לידינו, הדבר נעשה ללא הסכמת אייזנר וריין – שני הצדדים היחידים בשיחה. לפי מידע שהגיע לידי ה'אגודה לזכות הציבור לדעת', ריין אמרה להלר לאחר השיחה כי מדובר בשיחה פרטית.

בעקבות הדברים הגיש מ"מ מנכ"ל "לדעת", זיו מאור, תלונה במשטרת ירושלים, בחשד כי צוות הצילום על הוראות סעיף 2 לחוק האזנת סתר.

נוסף על כך נעשתה פנייה ליועמ"ש בבקשה שיפתח בחקירה פלילית נגד הלר והערוץ, וכן להנהלת הרשות השנייה בבקשה לבחון אם במערכת ערוץ 10 עשו מה שנחוץ כדי לוודא את חוקיות ההקלטה.

זיו מאור מסר ל'סרוגים' כי "להלר עומדת חזקת החפות עד לתום החקירה, אולם גם אם האשמה הפלילית תוסר ממנו לבסוף, על פניו נראה כי עבר עבירה אתית חמורה."

"עצם החשדות, על בסיס המידע שהובא לידיעתנו, מטילים צל כבד על אמינותו, ולהבנתנו המעשה הנכון הוא השעייתו משידור לפחות עד לתום הבדיקה לאשורה".

תגובת ערוץ 10 לא התקבלה.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

אין תגובות
הצג את כל התגובות