סא"ל שלום אייזנר אנחנו גאים בך

לבקש מהצבא להתנהג בעדינות וברחמנות כלפי האויב זו דמגוגיה עלובה, המבקשת להחליש את כוחו של צה"ל ולפגוע במדינת ישראל. את תוצאותיה ראינו על סיפון המרמרה, כשמול מחבלים חמושים, שלחנו את מיטב לוחמינו עם כדורי צבע מגוחכים.

סא"ל שלום אייזנר אנחנו גאים בך
  סא"ל שלום אייזנר. (צילום מסך)

במדינה מוסרית סגן מפקד חטיבת הבקעה, סא"ל בני אייזנר היה מועמד לקבל צל"ש.

מול רפיסותה של ממשלת ישראל נגד מחבלים, אנרכיסטים ופעילי שמאל קיצוני, היה אייזנר הקצין שניהל את האירוע בצורה נכונה והחזיר את יכולת ההרתעה של צה"ל.

את הסרט על האירוע פרסמו האנרכיסטים. אנחנו לא יודעים מה קדם לתקרית, מה עשו אותם פעילים רכובים על אופניים לחיילים ומה נאמר קודם. מה שכן ניתן לראות איך בדקות קצרות, מצליח כח של צה"ל לפנות את הצומת במינימום נפגעים.

צבא זה לא משטרה

הרבה ביקורת נמתחה על דרך פעילותו של הקצין. "בושה לציונות הדתית ובושה לאתר סרוגים" זה "חילול השם", "אם זה היה מתנחלים, מה הייתם אומרים?" הן רק חלק מהתגובות שקיבלנו.

ועליהן נענה: צה"ל אינו כח שיטור! תפקיד הצבא להשתמש בכח נגד האויב, לא נגד אזרחיו. בשביל אזרחי המדינה יש משטרה. לכן כל שימוש של חיילי צה"ל נגד אזרחי ישראל הוא פסול. כך היה בגירוש ימית, כך היה בגירוש גוש קטיף וכך נאמר בכל פעם שבצה"ל יהפכו את אזרחי המדינה לאויב.

בנוסף, תפקידו של הצבא אינו לפזר הפגנות. הריטואל החוזר בכל יום שישי בהם מתעמתים חיילי צה"ל עם מפגינים בבלעין ונעלין מסרס את צה"ל. לחייל יש רובה ואין לו אלה, יש לו מטול רימונים ואין לו מכת"זית.

לבקש מהצבא להתנהג בעדינות וברחמנות כלפי האויב זו דמגוגיה עלובה, המבקשת להחליש את כוחו של צה"ל ולפגוע במדינת ישראל. את תוצאותיה ראינו על סיפון המרמרה, כשמול מחבלים חמושים, שלחנו את מיטב לוחמינו עם כדורי צבע מגוחכים. בסייעתא דשמיא ובגבורת החיילים זה לא נגמר בהרוגים לכוחותינו.

נכון, גם למלחמה יש חוקים, ולהפגנת הכח יש גבולות, אבל הכאת מפגין, אחרי אינסוף אזהרות, אין בה חוסר מוסריות, תפקידו של הצבא הוא להשתמש בכח. המפגין אכן חטף, אבל לא מדובר במכה קטלנית. להבא, ידעו פעילי השמאל, בעיקר מחו"ל, כי ישראל היא לא קייטנה למשועממים, וכי הפגיעה בבטחון המדינה עלולה גם לכאוב.

כבוד לציונות הדתית

הציונות הדתית הרואה במדינה את התגלות ה', מתגייסת לצבא כחלק ממצות כיבוש הארץ. תפקידה של הציונות הדתית ובעיקר, הקצינים הדתיים, הוא להכניס מוסר לחימה יהודי לתוך הצבא, וזה מה שעשה סא"ל אייזנר.

כבנו של הרב בני אייזנר ז"ל, אחד מתלמידי הרב צבי יהודה קוק זצ"ל, אנו בטוחים כי הוא ספג את תורת הרב קוק, עם העדינות והרוך שבה, כשמדובר על יהודים, ואת העוצמה והקשיחות כלפי אויבי ישראל. זוהי בדיוק הציונות הדתית – נלחמת באויב בכל הכח, ורודפת שלום כלפי היהודים בכל דרך אפשרית.

אלו שאינם יכולים לראות חייל יהודי העומד על שלו ומחזיר מלחמה לשונאי ישראל, כי "ככה לא מתנהגים יהודים", בעצם מסתירים את הפחד שלהם הלקוח מהעולם החרדי: "אסור להרגיז את הגויים".

המוסר העקום, שאינו שאוב ממקורות יהודיים, האומר כי יש לרחם על האויב, הוא לא נחלת עם ישראל, ובטח שלא הציונות הדתית.

במדינה מתוקנת היה מקבל סא"ל שלום אייזנר צל"ש. במדינת ישראל הוא עלול להיות מודח כי ביצע את תפקידו כמו שצריך.

==

אריה יואלי הוא עורך אתר סרוגים.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

96 תגובות
הצג את כל התגובות