מי שלא סומך על הכשרות בצה"ל שלא ידבר לחיילים

הרבצ"ר לשעבר, הרב ישראל וייס, מצדיק את החלטת צה"ל למנוע את כניסתו של הרב יעקב יוסף להרצות בפני חיילים. לדבריו. מי טוען כי המטבחים בצה"ל אינם כשרים וספרי התורה פסולים, אין לו מקום להרצות בתוך הצבא.

מי שלא סומך על הכשרות בצה"ל שלא ידבר לחיילים
  לא רצוי בצה"ל. הרב יוסף. (פלאש90)

אתמול פרסם אתר Ynet כי צה"ל מנע מהרב יעקב יוסף להרצות בפני חיילי חטיבת כפיר, לאחר סירובו של רב פיקוד דרום סגן אלוף יואב אוקנין, שהחליט לבטל את השיחה.

הבוקר (א') התייחס לפרשה הרב הצבאי הראשי לשעבר, תא"ל (במיל') הרב ישראל וייס שצידד בהחלטת הרבנות הצבאית למנוע את ביקורו של הרב יוסף.

בראיון למרדכי לביא בתוכנית 'שמונה עד עשר' ברדיו קול ברמה, אמר הרב וייס על הרב יוסף: "המועמד להרצות לא מכיר ברבנות הצבאית. לא רק לא מכיר, אלא סבור שהכשרות הצה"לית איננה כשרות ראויה. הבנתי ששמונים אחוז מהמטבחים הצבאיים אינם כשרים לפי עניות דעתו, וספרי התורה פסולים."

על הביטוי עליו חזר הרב וייס פעמיים, 'עניות דעתו' העיר לו המראיין כי יש לשמור על כבוד הרבנים, ואז אמר הרב וייס "אני חושב שבראש ובראשונה הרב יעקב יוסף צריך לשמור על כבודו של צה"ל והרבנות הצבאית. אם אדם פוסל את הכשרות הצה"לית – אני מבקש להוקיע את האמירה הזאת."

ספרי תורה פסולים

הדברים של הרב וייס, נאמר על רקע שיעור שהעביר הרב יעקב יוסף לפני פורים, עליו דיווחנו ב'סרוגים', בו המליץ לחיילים להשתחרר משבת זכור, כדי שיוכלו לשמוע את הקריאה בביתם, ולא בספרי התורה של צה"ל, שלטענתו הם פסולים.

בשיחה אמר אז הרב יוסף, "ספרי התורה שבצבא רובם ככולם לא עברו עדיין הגהה במחשב, כך שאם יביאו אותם למחשב אנחנו משערים מה תהיה התוצאה, אז בעיה הראשונה יש שם פירודים וספר תורה שיש בו פירודים הוא פסול."

"בעיה נוספת שיש בספרי התורה שבצבא הם פוחדים שיבוא איזה נרקומנים ויגנבו להם את ספרי התורה, הם מחתימים בחותמת מים את כל ספרי התורה בחותמת כתוב 'רכוש צה"ל הרבנות הראשית הצבאית' אסור להוסיף אפילו אות אחת בספר תורה, אם אדם יוסיף עוד כמה מילים כשהם באים ועושים את החותמת הזאת היא מקלקלת, גם עם החותמת היא בלי דיו זה פוסל את הספר".

את החיילים הדתיים בצבא, כינה הרב יוס, כיתומים "אין לו אבא שידאג לו לצערנו גם בנושא הכשרות, הם במצב לא טוב חבל שהגענו למצב הזה אבל זו עובדה וזו המציאות", והוסיף כי "מעל שמונים אחוז מהמטבחים בצבא הם טרף".

על טענותיו של הרב יוסף דוחה הרב וייס מכל וכל: ""הרבנות הצבאית, ואני אומר את זה – כשרותה היא מהגבוהות במדינה, ואפשר לאכול בכל יחידה ויחידה. אי-אפשר באופן גורף לפסול את הכשרות של הרבנות הצבאית".

גם על ספרי התורה הוא אומר כי"הלכתי לאבא שלו, הרב עובדיה יוסף, והוא אמר לי שספרי-התורה בצה"ל כשרים למהדרין – אז למה לחזור על הדבר הזה פעם אחר פעם ולפסול באופן גורף את כל הקריאות של צה"ל בתורה?"

עוד אמר הרב וייס: "הרב יעקב יוסף מסביר לחיילי הצבא שהם יתומים ואין להם אבא רוחני, אז אני חושב שהצבא עושה פה צדק שהוא לא רוצה אבא מאמץ שכזה.

"אם חיילים דתיים, חסידיו של הרב יעקב יוסף – בחופשתם, או בכל עת אחרת – רוצים לשמוע את הרצאותיו ואת דרשותיו, אף-אחד לא ימנע מהם, אבל למה הצבא צריך להכניס אותו כשהוא מוקיע את הצבא אליו פנימה?"

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות