כלי התעמולה החדש של הערבים: הרצאות של רבנים

חשיפת מקור ראשון: מנהיגים דתיים מרכזיים מתייחסים בדרשותיהם לסכסוך עם הפלשתינים ומגנים את המוסלמים. קטעים מדבריהם נערכים על ידי כלי התקשורת הערביים ומופצים ברשת. המטרה: לחזק את התמיכה בטרור ולהוכיח את עוינותם של היהודים.

כלי התעמולה החדש של הערבים: הרצאות של רבנים

דרשותיהם המסורתיות של הרבנים כבר פרצו את גבולות בית הכנסת; מדי ערב מתמלאים אולמות גדולים כדי לשמוע את דברי הרב, ולכל אחד מהם נפתח אתר אינטרנט בו ניתן לצפות בכל דרשותיו.

בדבריהם, מנהיגי הקהילות מתייחסים פעמים רבות למאבק עם הפלשתינים ומשלבים סרטונים ציוריים שמבליטים את הנושא בדרשותיהם.

אך אותם רבנים לא יודעים שבזמן שהם מנסים לעורר את לב הנרדמים, הם מדרבנים דווקא כוחות אחרים. ההרצאות עוברות עריכה קפדנית בידי ארגוני הטרור, שמשתמשים בדברי "חכמי הדת היהודים" ככלי להפצת האסלאם ולהעלאת המורל בקרב לוחמי ההתנגדות והטרור.

מכתבו של זוהיר אלקייסי, מזכ"ל ועדות ההתנגדות שישראל חיסלה בשבוע שעבר, הוא הדוגמה האחרונה לתופעה זו. במסר שפורסם לאחר מותו כתב אלקייסי כי "הדרך היחידה לנצח את האויב היא האסלאם, שיתממש באמצעות הג'יהאד בדרכו של אללה".

כהוכחה להתגברות האסלאם, פעיל הטרור שילב בדבריו ציטוטים של הרב מרדכי אליהו: "אנחנו יכולים להילחם נגד המוסלמים בדרכים צבאיות רבות, אבל לא נוכל להילחם נגד הקוראן".  אלקייסי המשיך להביא מדברי הרב הראשי לשעבר, ששאל "איך אפשר יהיה לדבר על שלום כאשר המוסלמים מאמינים בספר שמורה להילחם ביהודים? עליהם לבחור בין השלום לבין הקוראן".

פעיל ועדות ההתנגדות טען כי דברי הרב אליהו מחזקים את המוסלמים, וסיכם: "אויבנו יודעים שכאשר יפרידו בינינו וירחיקו אותנו מהאסלאם הם ינצחו. ערביי העולם והמוסלמים צריכים לנטוש את דרכי המערב, ולדבוק רק בקוראן ובג'יהאד".

הרב אמנון יצחק, "הרב הפוחד" בפי פעילי הטרור, מתבל את הרצאותיו במצגות ותמונות וידאו שמטרתן להוכיח כי פעמי המשיח הולכים ומתקרבים ולכן על עם ישראל לשוב בתשובה. "איראן מתחמשת, בסוריה המצב על הפנים, התורכים כבר לא איתנו ואנחנו נמצאים במצב שבו טבעת החנק מתהדקת סביבנו", אמר הרב יצחק.

"דעו לכם שהשלטונות יתחלפו ויהיו קיצוניים יותר. במצרים הייתה הפגנה של 2 מיליון איש שצעקו 'מוות לישראל', ומיד אחר כך קראו להמונים לעלות לירושלים ולכבוש את הר הבית. מסביבנו יש יותר מחצי מיליון מוסלמים, מה יקרה אם הם יחליטו לעלות עלינו?"

הרב בן ארצי פופולארי

התגובות לדברים היו חריפות ביותר. סרטון ערוך שהופץ ברשת וכולל קטעים מהרצאתו הרב נפתח בכיתוב "גורמים בישראל חוששים מהמהפכות בעולם הערבי". הוא מסתיים בקריאה לאינתיפאדה שלישית ולמימוש האזהרות לעלות לירושלים ולכבוש אותה.

דרשתו של הרב ניר בן-ארצי זכתה לתהודה גדולה מאוד בעולם הערבי. סוכנות הידיעות הסורית מסרה כי בהרצאה שהעביר לאחרונה הוא ניבא שבמידה ובשאר אל-אסד לא יימלט מסוריה במהירות, ייהרג שליט סוריה באותו האופן שבו נהרג מועמר קדאפי.

בן-ארצי טען כי בעתיד סוריה, ירדן ולבנון יהרסו את עצמן, והוסיף שחזבאללה והארגונים הפלשתיניים יילחמו אלו באלו בשם יצר הכבוד. דבריו של הרב, שזכו לתפוצה רחבה ברשת, התקבלו בקריאות לאחדות ערבית משותפת נגד "האויב הציוני, בני הקופים והעכברים".

כלי התקשורת הערביים מרבים לצטט גם את הרב עובדיה יוסף. דרשה אחת, בה איחל לאבו-מאזן להיאבד מן העולם, שיחקה כפרי בשל לידי פת"ח. בהודעת גינוי למנהיג תנועת ש"ס כתב הארגון ש"הגזענות, הכיבוש והשנאה של היהודים חצו כל גבול. זו קריאה מפורשת להתנקשות בחייו של יושב הראש".

ראש המחלקה למזרח התיכון באוניברסיטת בר-אילן, פרופ' זאב מגן, התייחס לתופעה ואמר שמקורה עוד בימי מוחמד. "הביוגרפיה העתיקה של מוחמד מהמאה ה-8 מציגה הרבה סיפורים שלכאורה מוכיחה את צביעותם של היהודים.

היא מספרת על רבנים חשובים בקהילה היהודית בחצי האי ערב, שמוצגים כנכבדי הקהילה ומנהיגיה – עד שגילו את הקוראן, התורה האמיתית. הרבנים גילו בו נבואות על ביאתו של הנביא מוחמד, ולכן הם התאסלמו בסתר. הקהילה, בתגובה, גינתה את הרבנים ואף ניסתה לסקול אותם".

פרופ' מגן מוסיף ש"הסכסוך האזורי עבר מזמן להיות סכסוך בין-דתי, וטבעי שכלי התקשורת ישתמשו בהתבטאויות של קובעי הלכות ואנשים חשובים. המחשבה שמובילה אותם, ושצריכה אולי גם להיות בראשי הרבנים היא – אם הרב אמר, הוא בטח יודע".

==

הכתבה התפרסמה הבוקר בעיתון מקור ראשון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
23 תגובות - 23 דיונים מיין לפי
1
לאוייבינו אנו אומרים "אין עצה ואין תבונה נגד ה' "
עם ישראל חי | 15-03-2012 11:50
"רבות מחשבות בלב איש ועצת ה' היא תקום" "ברוך הגבר אשר יבטח ב-ה' והיה ה' מבטחו" "והבוטח ב-ה' חסד יסובבנו" ה' עוז לעמו יתן ה' יברך את עמו בשלום" עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואימרו אמן!!! ה' שומר ישראל!!!
2
עניין ההרצאות המשמשות לערבים
לאה כהן | 15-03-2012 11:51
באמת אכן הדבר יכול לקרות אך המסר הוא לנו שיפסיקו להעלות כל מיני מאמרים של רבנים שאומרים דברים אלו.... ממילא זה לא מוסיף טוב גם לנו...השנאה לרבנים נובעת בעיקר מדבריהם!! ורוב העם ששמע אותם בעבר כיום לא שומע אותם... גם אלו שיתחזקו מהם היום לא איתם!!!!
3
חוסר הגינות
שרה | 15-03-2012 11:57
אתם מפרסמים מאמר ושמים את התמונה של הרב הצדיק אמנון יצחק בעוד שבכתבה מופיעים עוד הרבה רבנים . תרדו מהרב אמנון יצחק אתם משחקים באש!!!!!!! כבר ראינו שאינכם מסמפטים אותו JUjuxr vdhbu,
4
הרב א.יצחק.
שלמה | 15-03-2012 11:59
אמת,אחת משלושה שבועות היא שלא להתגרות באומות העולם והשבועות עדיין תקיפות,ולא כמו שיש מי שאמר שזה תלוי באומות העולם וכו' אם יעברו על השבועה.כן כתב גם מהרח"ו ז"ל. מ"מ,מי שמכיר היטב את הרב הצדיק הרב א. יצחק יודע שאין זו כונתו ומטרתו מלכתחילה.(לי הוא אמר שהוא לא הולך לבחירות כלל,ואינו לוקח פרוטה מהמדינה.על כרחך אתה חייב להגיע למסקנה הזו מפני השקפת עולמו שהיא מוכרת.) מה שהוא אומר,זה בשביל להביא את העם למודעות שהקב"ה משתמש בערבים כדי לעורר את העם לתשובה בבחינת "אשור שבט אפי" ושבעצם לא הנחש ממית אלא החטא ממית.וזאת כל תורתו על רגל אחת.ואם הערבים עושים בזה שימוש,זה לא עניננו ובשביל לא צריך להפסיק שהרי פסק הרמב"ם ז"ל,שאין מציאות לגאולה בלי תשובה.(השאלה היא רק אם שובו אלי,או השיבנו.וכנראה חסד ה' שהקדים את "השיבנו".ואנו מקיימים אח"כ "שובו אלי".)ע"כ אין לבוא אליו בטענות.וכי פחימה שהתאסלמה בנתיים ,וענונו שהתנצר,יותר טוב?
5
למען השוויון החלטנו לפנות גם לקהל מוסלמי
MEMRI | 15-03-2012 12:44
6
לקרוא על ההרצאות רק דרך כניסה מיוחדת של לחיצה לחשבון מ
| 15-03-2012 13:31
לקרוא על ההרצאות רק דרך כניסה מיוחדת של לחיצה לחשבון מיוחד באינטרנט,כמו כניסם לחשבון בנק!!!
7
אמנון יצחק לא שר הבטחון....
משה | 15-03-2012 13:35
תפקידו אמור להיות לקרב אנשים לתורה ומצוות ולא להפחיד אותם ולא לתקוף אנשים שלא מסכימים עם דרכו ,או שילמד תורה או שישתוק , יש את גדולי התורה שיורו לישראל מה לעשות ואיך לחיות.
8
אמנון יצחק נביא שקר, משתמש בדמגוגיה זולה להכפשת האחר
רון | 15-03-2012 13:48
9
כבר הביא מורנו הרב אמנון מה יקרא עם השלום:
יודע | 15-03-2012 13:50
ושלמכון דעים מחבלא לא יתקיים הרם מחד שנעא תתא עליכון כנחל מגברתרגום: השלום עם המחבלים לא יתקיים, רק מכת השונא תלך ותתגבר כמו נחל המתגבר.
10
מגחך גיחוך עמוק
יהודי | 15-03-2012 13:54
אמרו החסידים הראשונים: דעת בעלי בתים - היפך דעת תורה ואכן, כל פעם שהתעורר ספק ולא ידעו מה לעשות, שאלו מתנגד ועשו ההיפך.... הוא הדין (כן, רק 'דינים' הוא מכיר...) במיודענו: העושה היפך דבריו, הרי הוא מכוון אל האמת!
11
אמנון יותר גרוע מערבי מחבל
| 15-03-2012 14:11
12
איך אתם לא מתביישים לדבר על הרב אמנון יצחק שליט"א
עמי | 15-03-2012 14:16
לכול המגיבים רעה וסררה על הרב הצדיק אמנון יצחק שליט"א. עליכם נאמר: "פני הדור כפני הכלב" אחד מוציא לשון הרע וכולם אחריו. עליכם נאמר עוד: "ירא חטא ימאסו" יש לכם לשון חלקלקה שאוהבת להוציא שם ודיבה רעה על הצדיקים. אתם יושבים בטלים כול היום ור מוציאים דיבה רעה על הצדיק. אין לכם בושה והתורה מכנה כול אחד ממכם: "חמור טועה" מי ממכם קם בארבע בבוקר לתת שיעורי תורה בכול יום? מי ממכם בכול ערב מכתת רגליו מעיר לעיר להחזיר את העם בתשובה? מי מכם הצליח הזכות שלו לרפא אנשים כמו שהרב עושה בכול ערב? מדוע אתם מדברים סרה ורעה על הצדיק שלכם בדור? לא למדתם: "אל תגעו במשיחי ובנביאי אל תרעו" לא שיננתם: "המבזה תלמיד חכם אין רפואה למכתו" זהו חומר למחשבה לכול המלעיזים ומדברי הסררה ובעלי הלשון החלקלקה על הצדיק הגדול מעוז ומגדול הרב אמנון יצחק שליט"א.
13
לזרוק על הערבים גחנון-
אלי הגרוזיני | 15-03-2012 14:29
תוצרת משפחת צנעני
14
תגובה ל12
דוד | 15-03-2012 14:40
התבלבלת יקירי אמנון יצחק אינו רב ואינו תלמיד חכם ולא נביא אמנון יצחק הוא אדם שלקח על עצמו לדרוש ברבים לחזרה בתשובה ואמנם הרבה זכיות יש בדבר לקרב אנשים לתורה ,אך עם כל הכבוד אינו מנהיג הדור ואינו מורה הוראה או פוסק לכן אין ספק שראוי הוא להערכה ושכרו לעולם הבא אבל צריך הוא להכיר את מקומו ולא יכניס ראשו בין הרים גדולים ויפה שעה אחת קודם.
15
הם תמיד האזינו לערוצי הקודש והרדיו החרדיים שלנו.
משה | 15-03-2012 15:03
מפי שיח של אחד מהם, שמאז שקמו תנוענות התשובה אצלנו ונפתחו ערוצי תקשורת ורדיו חרדיים כגון: קול האמת או ערוץ אלפיים ועוד... הם למדו מהערוצים שלנו והתאימו להם את הסגנון של החזרה בתשובה, הם פשוט תרגמו את דברי הקודש והתאימו את המלים לצרכיהם לקוראן והחלו להופיע חוזרים גם אצלם.
16
סרוגים שמאחרי ה"סורגים."
ל-12? | 15-03-2012 15:04
מה אתה עושה פה? את מי אתה מוכיח? את אלה שנאמר עליהם,"משמרה שניה,חמור נוער" ? תכונו היטב סרוגים,בפסוק,"הוציאה ממסגר נפשי" ר"ת...?
17
בזכות הרב אמנון יצחק שליט"א אלפים חזרו בתשובה, לא לזלזל
אילנה לוי | 15-03-2012 15:11
אוי לו ולנשמתו למי שמזלזל ברב או בתלמיד חכם. העונש על כך משמים חמור מאד.אל תשחקו באש
18
בישין כמוהו באתר האומלל הזה:
ל-14 ושאר מרעין | 15-03-2012 15:15
אני מפנה אותכם לספר "דת הציונות" ששם הוא סותר אחת לאחת את כל הדעות הכוזבות שלכם,ואת כל השקרים והעיוות שאתם עושים בפירושי התורה של הר(ע)-בנים שלכם שעל זה אמרו חז"ל,מגלה פנים בתורה שלא כהלכה".והחת"ס בתשובה אמר עוד אז על המת-יונים הראשונים בהונגריה מצרעת ההשכלה שהם נקראים "מרים יד בתורת משה."
19
לכל המתבהלים להגיב בשם האמת....
יוסף | 15-03-2012 15:40
חברים יקרים צר לי לאכזב אתכם אך בשמים לא בודקים איזה כיפה יש לאדם ואיזה דרשן הוא מעריץ או לאיזה חוג הוא משתייך ,אלא בודקים ריבוי תורה ומצוות של האדם בצירוף עבודת המידות שלו ולהיכן השתוקקה נפשו, הקדוש ברוך הוא חפץ באהבת איש לרעהו ולעבדו בלבב שלם. וכמובן על פי חז"ל הראשונים וגדולי הפוסקים אז אנא לתשומת לבכם די לפירוד.
20
אנכנו מפכדים מהרבנים שילכם...
אחמד | 15-03-2012 15:51
בשביל זה אנכנו עושים סרטים עליהם אולי השמאלנים יעשו להם משפט בבגצ או בהאגוולא לא יודעים מה לעשות אללא תמיד שומע להם ודופק אותנו.
21
הסכסוך היה דתי מאז ומעולם - רק שהמוסלמים הבינו זאת
ראובן | 15-03-2012 18:41
מההתחלה, והציונים ניסו להתכחש לזה, כמו שהם ניסו להתכחש ליהדות.ולגופו של עניין, דברי הבלעה של השמאל הקיצוני(כולל רוב התקשורת), זה מה שבאמת מעודד את הטרור.
22
האם כבוד הפרופסורים באונ' בר אילן, הדקו איך משפיעים על
ראובן | 15-03-2012 18:47
הערבים ספרים כמו "תורת המלך"?
23
שיחקה לידיהם כפרי בשל?
פרי ביאושים | 15-03-2012 20:53
או שהדרשה נפלה לידיהם כפרי בשל, או היא שיחקה לידיהם. ואולי הם עטו עליה כמוצא שלל רב? לא משנה מה תבחרו, הישארו בבקשה עם אפשרות אחת ואל תבלבלו יותר מדי.