עמיחי שיקלי נגד מכתב הסרבנות: 'פרזיטים יפי נפש'

ראש המכינה הקדם צבאית 'תבור' בנצרת עילית, תוקף את עשרות בני הנוער שחתמו על מכתב הסרבנות ששוגר לראשי המדינה והצבא, ואומר כי על המדינה לשלול להם את זכות ההצבעה

ראש המכינה נגד מכתב הסרבנות: 'פרזיטים יפי נפש'
  (צילום: יוטיוב/ ליבא)

ראש המכינה הקדם צבאית 'תבור' בנצרת עילית, רס"ן במיל') עמיחי שיקלי, תוקף את עשרות בני הנוער שחתמו על מכתב הסרבנות ששוגר לראשי המדינה והצבא, ואומר כי על המדינה לשלול להם את זכות ההצבעה.

"הדבר המטריד ביותר הוא היעדרה של הבושה", אומר שיקלי. עוד הוא מוסיף כי "הבחירה בסרבנות הינה אקט אנרכיסטי אנטי דמוקרטי שבתשתיתו עומדת אי הכרה בהכרעת הבוחר".

שיקלי מזהיר מהתרחבותה של התופעה ואומר כי "זוהי החלטה בלתי מוסרית כשברור שהחברה הישראלית לא תוכל להחזיק כאשר תופעה כזו תתרחב".

"אני מקווה שנדע להוקיע מתוכנו פרזיטים יפי נפש אלו. אדם שבחר בסרבנות כרת גט כריתות עם מדינת ישראל ויש לשלול ממנו את זכות ההצבעה בקלפי".

"לא נתגייס לצבא הכיבוש"

63 נערים ונערות מכל רחבי הארץ שנמצאים לפני גיוס לשירות צבאי, שלחו הבוקר (חמישי) מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הבטחון אביגדור ליברמן, שר החינוך נפתלי בנט והרמטכ"ל גדי איזנקוט, בו הם מצהירים כי הם מסרבים להתגייס לצבא.

במכתב, שנחשף ב'ידיעות אחרונות' ובאתר ynet, נכתב, בין היתר: "הצבא מוציא לפועל מדיניות ממשלתית גזענית, המפרה זכויות אדם בסיסיות ומפעילה חוק אחד לישראלים וחוק אחר לפלסטינים באותו השטח. לכן החלטנו שלא לקחת חלק בכיבוש ובדיכוי של העם הפלסטיני, שמפריד בני אדם לשני מחנות עוינים. כבר חמישים שנה המצב 'הזמני' מתמשך ולא נוסיף לתת לכך יד".

עוד הם כתבו כי "עם שלם נמצא תחת הסתה ממוסדת ומכוונת נגד הפלסטינים שבשני צדי הקו הירוק, ואנחנו כאן – צעירים וצעירות מאזורים שונים בארץ ומרקעים חברתיים שונים – מסרבים להאמין למערכת ההסתה ולהשתתף בזרוע הדיכוי והכיבוש של הממשלה"

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות