בניגוד לרב שרלו: למה אני לא אשתתף בהפגנה?

עיתונאי 'מקור ראשון', אלישיב רייכנר, מגיב לדיון שהתעורר ברשת בעקבות הודעתו של הרב יובל שרלו על כוונתו לנאום בעצרת השמאל שתתקיים ברוטשילד במוצאי שבת, ומסביר למה הוא לא יהיה שם

בניגוד לרב שרלו: למה אני לא אשתתף בהפגנה?

עיתונאי 'מקור ראשון', אלישיב רייכנר, מגיב לדיון שהתעורר ברשת בעקבות הודעתו של הרב יובל שרלו על כוונתו לנאום בעצרת השמאל שתתקיים ברוטשילד במוצאי שבת, ומסביר למה הוא לא יהיה שם.

"מה השאלה שאדם צריך לשאול את עצמו לפני שהוא מצטרף להפגנה?", תוהה רייכנר, ומשיב מיד: "בעיניי, השאלה היחידה היא: האם הוא מזדהה עם המסר המרכזי של ההפגנה, או לא".

העיקר הוא המסר

רייכנר מנמק כי "אם אתה מזדהה עם המסר המרכזי של ההפגנה, לא אמור להפריע לך להפגין עם בעלי דעות שונות משלך. אם אתה בא להפגנה בגלל המסר המרכזי שלה, גם לא אמור להפריע לך שמפגינים אחרים באים להפגנה מטעמים אחרים. אם אתה מזדהה עם המסר, זה קטנוני לא לבוא להפגנה רק בגלל שמי שיזם אותה הוא לא מהמחנה שלך. היוזם הוא לא העיקר, גם המפגינים לא. העיקר הוא המסר".

למה השתתפתי במחאה ב- 2011

רייכנר כותב כי אלו בדיוק הנקודות שהנחו אותו כשהחליט להשתתף במחאה החברתית ב- 2011: "זו הסיבה שחשבתי שהיה ראוי להשתתף לפחות בחלק מהמחאה החברתית של 2011. חלק מהמחאה הייתה בעלת מסרים חברתיים ראויים של עשיית צדק ודאגה לחלש. העובדה שהמחאה נולדה בשמאל והידיעה שחלק מהמפגינים רצו בעיקר להפיל את שלטון הימין לא היו בעיני סיבות מספיק מוצדקות לפסול את הקריאה החברתית. מי שהיטה אוזן, יכול היה למצוא לא מעט נקודות של אמת במחאה ההיא כמו למשל סוגיית הצדק החלוקתי שדובר בה רבות בעיקר בהפגנות שהתקיימו בפריפריה".

עוד לא הוכח שממשלת נתניהו מושחתת

בסוף דבריו כותב רייכנר: "אז למה אני לא הולך להפגין ברוטשילד במוצאי שבת? בגלל שעדיין לא שוכנעתי שהשלטון הנוכחי באמת מושחת. נכון, יש חשדות ויש חקירות, אבל אין תוצאות ואין מסקנות. יש לי ביקורת על הרבה מהמהלכים השלטוניים של נתניהו ושל חלק מאנשי מפלגתו, אבל העובדה שאני לא אוהב התנהלות מסוימת, עדיין לא מאפשרת לי להגדיר אותה כשחיתות, ולהצטרף להפגנה שזו הכותרת שלה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות