כך נראים השטרות החדשים בשכונה החרדית

לאחר שהעיתון החרדי 'יתד נאמן' בחר להעלים את תמונותיהן של הנשים על השטרות החדשים, ולאחר הפסק של הרב מוצפי אודות שטר חמישים השקלים, כעת אנו עדים למחאה נוספת נגד השטרות החדשים

כך נראים השטרות החדשים בשכונה החרדית
  (צילום: ישי פורת, 'ידיעות אחרונות')

לאחר שהעיתון החרדי 'יתד נאמן' פרסם את דבר כניסתם של השטרות החדשים לשוק כשהוא מסתיר את תמונותיהן של רחל המשוררת ולאה גולדברג, ולאחר שהרב בן ציון מוצפי פסק כי אסור להסתכל על שטר של 50 שקלים בגלל ששאול טשרניחובסקי, המוטבע על השטר, היה נשוי לגויה, כעת אנו עדים למחאה נוספת נגד השטרות החדשים.

על פי הדיווח בעיתון 'ידיעות אחרונות', בשכונה החרדית 'מאה שערים' בירושלים, החליטו התושבים להשחיר את פני הדמויות ולקשקש עליהן.

יואל, בעל מכולת שכונתית במאה שערים, סיפר ל'ידיעות אחרונות' כי "מאז שנכנסו השטרות אנחנו מקבלים הרבה כאלו שמסמנים איקס או מקשקשים על השטרות. אנשים עושים את זה כי הם לא רוצים להסתכל על נשים. אנשים יוצאים מהבנק, ישר מקשקשים וככה אנחנו מקבלים את השטרות".

מי שעוד מנסה להסביר את התופעה הוא אולי הדמות המוכרת ביותר בשכונה החרדית- יואל קרויס: "אנשים פשוט הפסיקו להוציא כסף בכספומט כי הוא מוציא שטרות חדשים עם תמונות של נשים. במקום זה הם ניגשים לבנק ומבקשים באופן ישיר מהפקיד לקבל את השטרות הישנים. באופן כללי, אין איסור על שימוש בשטרות החדשים, אלא שכדאי להימנע מכך. זו מוסכמה לא כתובה".

אז איך מתכננים בשכונה לחלק לילדים את דמי החנוכה בשבוע הבא? לדברי קרויס: "רוב האדמו"רים לא מחלקים כסף. מי שכן נותן, יקפיד להביא לנכדים שלו 20 שקל מהשטרות הישנים. בסופו של דבר אני מעריך כי המחאה הזו תיפסק, הרי בעוד כמה שבועות או חודשים לא יהיה יותר כסף ישן בשוק, וכמה זמן עוד יקשקשו על השטרות?".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

10 תגובות
הצג את כל התגובות