יונתן רזאל החליט לכסות את העיניים וחטף מהגולשים

''פרמטיבי'', ''בושה'', ''חולה נפש'' הן רק חלק קטן מהתגובות הזועמות שקיבל יונתן רזאל בעקבות הסרטון בו תועד עם כיסוי שחור לעניו, במטרה להימנע מצפייה בנשים הרוקדות בהופעתו. "זו היתה החלטה אישית שלו" מסרו מפיקי האירוע

''התנהגות מחרידה'': הרשת זועמת על יונתן רזאל
  (צילום מתוך טוויטר)

במסגרת הופעות 'צמאה' בבנייני האומה בירושלים, הזמר והיוצר יונתן רזאל, הופיע אמש (א') לקהל שכולו נשים. ההופעה התנהלה כרגיל, עד שלרגלי הבמה נוצרו מעגלי ריקודים של נשים-מה שהוביל את רזאל לכסות את עניו בדבק מסקינטייפ שחור, במטרה להימנע מצפייה בנשים הרוקדות. דקות לאחר שנגמרו הריקודים המופע חזר להתנהל כסדרו ללא כיסוי העיניים, אך מאז המופע ברשת רק התחיל.

מאז שעות הבוקר (היום) רץ התיעוד של רזאל מכוסה עיניים בווטסאפ, ברשתות החברתיות ובשלל אתרי התקשורת וסחף שלל תגובות קשות מצד הגולשים. "פעם הבאה תכוון כמה סנטימטרים למטה ותדביק על הפה" צייצה הגולשת חני וייזר, אחרת הוסיפה "פעם יונתן רזאל לא היה פנאט כזה..".

"ראינו בתדהמה את הסרטון" הגיבה יושבת ראש ארגון נעמת, גליה וולוך על בחירתו של יונתן רזאל: "עד לאן תגיע ההקצנה, הכאילו דתית הזאת. מי הם אותם פוסקי הלכה שמעודדים את ההתנהגות המחרידה שבאה לידי ביטוי כאן. מה שמפחיד כאן באמת זו הזליגה של הקיצונים והקיצוניות אל לב המיינסטרים של הציונות הדתית כי מדובר בזמר שהוא מאד פופלארי בקרב נשים וגברים במגזר הדתי ולא רק שם. ראיתי את הסרטון והייתי המומה מכך שנשים שרו ורקדו, לא מבינה איך הן לא חשו מבוזות".

תגובת מפיקי האירוע: "אירועי "צמאה" נותנים ביטוי מכובד ביותר לנשים, ביומיים מלאים של הופעות ואירועים שנועדו לנשים. כמו כן ביריד הספרים הגדול מוצגים ספרים רבים של סופרות ויוצרות. גם יונתן רזאל הופיע לאורך כל המופע לפני הנשים בפנים גלויות. הקטע שבו הוא נראה מכסה את עיניו אירע למשך כמה דקות יחידות בלבד, כאשר לרגלי הבימה נוצרו מעגלי ריקודים של נשים. זו היתה החלטה אישית שלו, כדי שלא לשבת בעיניים גלויות מול הנשים הרוקדות. לאחר מכן הסיר את הכיסוי והמשיך להופיע כרגיל".

יונתן רזאל מבקש למסור כי הוא "מופיע בקביעות ולאורך שנים לפני נשים ומכבד אותן, ואין לייחס לפעולתו אתמול משמעויות אחרות".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

23 תגובות
הצג את כל התגובות