סערה ברשת בעקבות דבריו של אברי גלעד. צפו

איש התקשורת והטלויזיה, אברי גלעד, עורר סערה בעקבות דברים שאמר בתכנית הבוקר מהם עולה כי הוא תומך בהתנהלותם של המתיישבים בתגובה לנסיון הלינץ' בילדים בסוף השבוע האחרון


איש התקשורת והטלויזיה, אברי גלעד, עורר אתמול (ראשון) סערה בעקבות דברים שאמר בתכנית הבוקר מהם עולה כי הוא תומך בהתנהלותם של המתיישבים בתגובה לנסיון הלינץ' בילדים בסוף השבוע האחרון.

במהלך תכנית הבוקר בערוץ 'רשת' אמר גלעד לאחר מבזק החדשות הקצר כי "אני שומע שתושבי יהודה ושומרון הגיעו לכפר קוסרא ועשו שם בלאגן, אמר גלעד והוסיף: "יופי, יופי בעיניי, יופי, חד משמעית".

הילה קורח, המגישה לצידו של גלעד הביעה זעזוע מדבריו ואמרה לו:"כן? בעיניך זה יופי? באיזה עולם זה יופי? באיזו טענה פרעות זה יופי? אני מנסה להבין".

גלעד לא נבהל והשיב לה: "בטענה שרבים מתושבי הכפר השתתפו בדבר הזה וזה לא יכול לעבור ללא תגובה". קורח לא קיבלה את דבריו של גלעד והמשיכה להקשות כליו: "אדם נהרג. זו לא תגובה?". גלעד השיב לה: "האדם שניסה לחטוף את האקדח נהרג, אז איתו סגור. לפעמים אין ברירה אלא להפגין נוכחות וגם נוכחות אלימה".

גלעד המשיך ואמר: "לא נהיה יהודונים, לא נהיה כאלה שבאים להרוג בהם והם רק מתחבאים מתחת למיטה וחוששים שהפריץ יבוא להגן עליהם". כשקורח נבהלה והציעה לקחת "אלות, קלשונים ולפידים וניקח את החוק לידיים", השיב לה גלעד:  "לפעמים אין ברירה".

מלבד המגישה שלצידו, הקטע בו נראה גלעד אומר את הדברים רצו ברשתות החברתיות ועוררו סערה, כשגולשים רבים כינו את דבריו של גלעד כ'הסתה'.

הבוקר, צוטט גלעד בעיתון 'ידיעות אחרונות' כשהוא אינו מבין על מה המהומה: "אני שמח שמה שנאמר בתוכנית בוקר צנועה בשעה שש ורבע בבוקר, לעיני שמונה צופים מנומנמים, מסעיר את הרשת. אני לא בטוח שאני עצמי הייתי מספיק ער כדי לדבר באופן יותר מתון, מחושב ומתחשב בעידן הפוליטיקלי קורקט. נראה לי שאם מנסים לרצוח את הילד שלך יש לך זכות ללכת לשרוף אוטו, אולי אפילו חובה, אבל אני מבין שאסור להגיד את זה בשש ורבע בבוקר. להבא אגיד את זה לעצמי, ברבע לשש, באוטו, בדרך לעבודה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

29 תגובות
הצג את כל התגובות