מעייני הישועה: ניתוח קיסרי מספר 10 לאישה אחת

אירוע יוצא דופן תרתי משמע הסתיים היום במרכז הרפואי 'מעייני הישועה'. בצהריים הסתיים בהצלחה רבה ניתוח קיסרי ביולדת שזה לה ניתוח קיסרי עשירי

מעייני הישועה: ניתוח קיסרי מספר 10 לאישה אחת
  (צילום אילוסטרציה: אדי ישראל/פלאש90)

אירוע יוצא דופן תרתי משמע הסתיים היום במרכז הרפואי 'מעייני הישועה'. בצהריים הסתיים בהצלחה רבה ניתוח קיסרי ביולדת שזה לה ניתוח קיסרי עשירי.

בעבר היו ממליצים הרופאים לנשים שעברו שלושה ניתוחים קיסריים להפסיק עם ההריונות, אך כיום, עם התפתחות השיטות הרפואיות, גם לידה חמישית בניתוח קיסרי אפשרי, אך פעם עשירית זה כבר אירוע נדיר ומיוחד.

מנהל האגף פרופ' לסינג שביצע את הניתוח עם מנהלת חדרי הלידה ד"ר איואנה אולתיאנו אמר: "היולדת, תושבת חבל מודיעין בת 39, ילדה את בנה העשירי בניתוח קיסרי עשירי. בשל מורכבות המקרה ונדירותו ביצע את הניתוח הסגל הבכיר. ליולדת וליילוד שלום".

ממוצע הניתוחים הקיסריים – 20%

לפני כחודש בוצע ב'מעייני הישועה' הניתוח קיסרי ה-11 ליולדת תושבת ירושלים. את הניתוח הקודם ביצע פרופ' ברי קפלן, מנהל מחלקת יולדות א' ב'מעייני הישועה'.

'מעייני הישועה' הוא המרכז הרפואי השלישי בגודלו בישראל בילודה, ובשל כך צבר ניסיון רב בהריונות ובלידות מורכבות, בלידות מוקדמות ובלידות מרובות עוברים.

עם זאת 'מעייני הישועה' הוא בית החולים שמספר הניתוחים הקיסריים בו הוא הנמוך בישראל, ועומד על כ-9% בלבד. ממוצע הניתוחים בבתי החולים בישראל עומד על כ-20% ניתוחים קיסריים.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות