כוכב הגשש החיוור:"צריך להחזיר הכל, גם את ירושלים המזרחית"

חתן פרס ישראל וכוכב הגשש החיוור, גברי בנאי אמר בראיון למעריב כי לא יופיע מחוץ לקו הירוק "אני לשטחים לא נכנס. אפילו לא לעיר העתיקה של ירושלים" בנוסף לכך ציין כי “צריך להחזיר הכל, גם את ירושלים המזרחית"

כוכב הגששים: "צריך להחזיר הכל, גם את ירושלים.."
  (צילום: פלאש 90)

לאחר שעמד לצד דבריה הקשים של אחייניתו אורנה בנאי שציינה שהיא מתביישת בעם שלה ועוררה סערה קשה שגרמה לה להתנצל ולחזור בה מדבריה. חתן פרס ישראל וכוכב הגשש החיוור, גברי בנאי שגדל בירושלים החליט גם הוא לחשוף את דעותיו השנויות במחלוקת בראיון למגזין סוף השבוע של 'מעריב' שיתפרסם מחר.

כשנשאל לרגל המופע החדש שלו עם בניו- האם יסכים להופיע למשל באריאל, קריית ארבע, או מעלה אדומים ענה בנאי: “אנחנו לא מופיעים בשטחים. לא חשוב המרחק, אני לשטחים לא נכנס. אפילו לא לעיר העתיקה של ירושלים. ולמה? אני לא הולך למקומות שבהם לא אוהבים אותי. והערבים לא אוהבים אותי בצדק. כי אנחנו כובשים. בשום מקום בעולם לא אוהבים את הכובש. אז אני לא שם”.

"ביבי- לא מפסיק להפחיד, מירי רגב- בושה"

לגבי הפתרון הציע בנאי "צריך להחזיר הכל, בשביל שלום הייתי מוכן להחזיר אפילו את ירושלים המזרחית”. והוסיף כי "עכשיו הערבים מסתפקים בגבולות 67’ ולא דורשים את יפו וכאלה. צריך לקבל את זה. אם לא כן, אף פעם לא יהיה שלום. אם רוצים להגיע אליו, צריך לחתוך דברים. אם לא כן, לא יהיה לזה סוף. כשאומרים חמש דקות מכפר-סבא, זה גם שלוש דקות מקלקיליה. יש לחשוב גם על הצד השני. מספיק עם להפחיד אותנו. פה זה מדינה של הפחדות. והרי ביבי לא מפסיק להפחיד; היום בעניין של איראן, מחר אני לא יודע על מה”.

לקינוח יצא בנאי גם נגד שרת התרבות מירי רגב: “היא כל הזמן מדברת שהיא בעד המזרחיים ועושה ההפך ממה שהיא מדברת. היא עושה עניין עדתי מעדות המזרח. זה מה שיש לי נגדה”. בנוסף התייחס בנאי לכך שכינה אותה 'בהמה': “התחרטתי שאמרתי מה שאמרתי. אבל מירי רגב עושה את כל המאמצים כדי להוכיח שצדקתי. כממזרתה לא קטנה, היא יודעת שהיא עושה מה שהיא עושה בכוונה ונמצאת כל הזמן בחדשות ובטלוויזיה”.

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

26 תגובות
הצג את כל התגובות