יחס הרצ"יה לבני עקיבא? תמונה אחת שווה אלף מלים

הרב יעקב הלוי פילבר, לשעבר ראש הישיבה לצעירים ומגדולי פרשני הרב קוק, מביע מורת רוח מדבריו של הרב שלמה אבינר, אודות יחסו של הרב צבי יהודה הכהן קוק לאנשים ולתופעות מסויימות

יחס הרצ"יה לבני עקיבא? תמונה אחת שווה אלף מלים
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הרב יעקב הלוי פילבר, לשעבר ראש הישיבה לצעירים ומגדולי פרשני הרב קוק, מביע מורת רוח מדבריו של הרב שלמה אבינר, אודות יחסו של הרב צבי יהודה הכהן קוק לאנשים ולתופעות מסויימות.

בפתח דבריו ל'סרוגים' אומר הרב פילבר כי "הרב אבינר הגיע למרכז הרב בשנותיו האחרונות של הרצי"ה כשהיה ישיש ובעל יסורים ובגלל זה היה ספון בביתו ברוב שעות היום".

עוד הוא ציין כי "בתקופה הקודמת יותר, כשהרב אבינר היה בצרפת, הרצי"ה היה מעורב עם הבריות והיה מקושר עם כל החוגים, עם אלה שהסכים להם ועם אלו שהיו לו בקורת עליהם". "לכן", אומר הרב פילבר, "הקביעות של הרב אבינר על הרצי"ה ויחסו לאנשים (כמו זאת לרב צבי טאו) הן מופרכות ומהרהורי לבו".

(צילום: הדס פרוש/פלאש90)

בדבריו ל'סרוגים' מבקש הרב פילבר להבהיר כי "כל זה אינו מפחית מהתרומה העצומה שהרב אבינר תרם לקירוב משנתו הענפה של הרצי"ה לציבור הרחב, דומני שאין דומה לו בתחום הזה".

בשלב הזה מבקש הרב פילבר להפנות את תשומת ליבנו לתמונה של הרצי"ה ומסביר כי "בתמונה אנו רואים את הרצי"ה בפתיחת תערוכת היובל ה-25 ל'בני עקיבא'. לידו עומד הרב חיים דרוקמן ובצד שמאל יוסק'ה באגד, יעקב דרורי והשר בורג".

מימין: הרב חיים דרוקמן, הרב צבי יהודה במפקד שבת ארגון של בני עקיבא (באדיבות המצלם)

על דבריו של הרב אבינר לפיהם הרב צבי יהודה התנג לתנועת הנוער 'בני עקיבא', העיד הרב פילבר כי "לי עצמי הרצי"ה אמר לא לשלוח את ילדיי ל'בני עקיבא', אך יחד עם זאת הוא תמיד קיבל בביתו מדריכים ומדריכות של 'בני עקיבא' ותלמידים בישיבה היו מדריכים בבני עקיבא".

בסוף דבריו הוא אומר כי "הניסיון להכניס את הרצי"ה לסימטא ציבורית ולבודד ממנו את מיטב תלמידיו ולהכתיר פלוני על כל האחרים לא יצלח".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

17 תגובות
הצג את כל התגובות