מה חושבים הרבנים הסרוגים על נישואים אזרחיים? צפו

תנועת 'נאמני תורה ועבודה' כינסה מנהיגים ומנהיגות הלכתיים מהציונות הדתית לשיחה על 'נישואים אזרחיים' ומביאה את דעותיהם בסרטון. בין הרבנים המשתתפים בקמפיין: הרב דוד סתיו, הרב יובל שרלו, הרב מיכאל אברהם ועוד

תנועת 'נאמני תורה ועבודה' כינסה מנהיגים ומנהיגות הלכתיים מהציונות הדתית לשיחה על 'נישואים אזרחיים' ומביאה את דעותיהם בסרטון.

בין הרבנים שמשתתפים בסרטון, נמצא גם רבה של העיר שהם, הרב דוד סתיו, שמבקש לעצור את התופעה: "מדינה נורמלית צריכה לאפשר לכל אזרחיה להתחתן כאן, ומדינה נורמלית לא יכולה לחסום 20% מהציבור להתחתן". עם זאת הרב סתיו מוסיף כי "נישואין אזרחיים במתכונת הנוכחית זה אסון לעם ישראל".

הרב ד"ר רונן לוביץ', רב היישוב ניר עציון ונשיא התנועה, מעריך שהשינוי יקרה: "אני מאמין שבשלב מסוים מדינת ישראל גם תגיע לזה שלכל אזרח תהיה אפשרות להתחתן בנישואין אזרחיים".

טו"ר, רבקה לוביץ', מבקשת אף היא לערוך הפרדה בין המערכות: "זה השילוב הכי גרוע שיש, כי גם אם יש אפשרות בהלכה למצוא פתרונות, בגלל התפס של המערכת החילונית אז דברים לא זזים וגם ההלכה לא מצליחה להתפתח".

הרב ד"ר מיכאל אברהם, מהמכון הגבוה לתורה באוניברסיטת בר-אילן, הולך צעד קדימה ומבקש לקבוע שמדינה צריכה לאפשר לכל אדם לחיות כמו שהוא מבין: "עם כל זה שלא הייתי רוצה שזה יקרה כאדם דתי", אומר הרב אברהם.

מהר"ת אביטל אנגלברג מבהירה שהיא מעוניינת בהמשך קיומם של נישואין דרך הרבנות: "אני חושבת ומקווה שנצליח להגיע למצב שבו יהיה גם מסלול של נישואין רבניים וגם מסלול של נישואין אזרחיים למי שלא רוצה להתחתן דרך הרבנות". עוד היא מדגישה כי בעיניה "ראוי להתחתן כדת משה וישראל אבל יש אופציות להפוך את ה'כדת משה וישראל' ליותר ראוי והוגן למצבים של חלילה עגונות ומסורבות גט. וברגע שתהיה אופציה אזרחית, האופציה הרבנית תטיב למצוא פתרונות לכתחיליים". גם הרב אילעאי עופרן, רב קבוצת יבנה תוהה "איך התורה יוצאת נשכרת מזה שמערכת חילונית כופה אותה?".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

22 תגובות
הצג את כל התגובות