הרב שרלו נגד הקוד האתי: רבנים לא מנצלים את כוחם?

הרב יובל שרלו, התייחס אמש לקוד האתי באקדמיה שחובר על ידי פרופסור אסא כשר לבקשתו של שר החינוך נפתלי בנט, ואמר כי מדובר בקוד מסוכן

הרב שרלו נגד הקוד האתי: רבנים לא מנצלים את כוחם?

ראש ישיבת 'אורות שאול' ברעננה, ומנהל תחום אתיקה ודתות במרכז לאתיקה בירושלים, הרב יובל שרלו, התייחס אמש (שני) לקוד האתי באקדמיה שחובר על ידי פרופסור אסא כשר לבקשתו של שר החינוך נפתלי בנט, ואמר כי מדובר בקוד מסוכן.

במהלך כנס שעסק בקוד האתי שחיבר פרופ' כשר, אמר הרב שרלו כי "הקוד האתי הנוכחי הוא אינו נכון ומסוכן מאוד, אני מציע לדחות מכל וכל בשל הדרך שבה הקוד נעשה וגם בגלל תוכנו".

את ביסוס דבריו בנושא שלילת הקוד האתי, ערך הרב שרלו באמצעות אנלוגיה בין מרצים באקדמיה לבין רבנים בישיבות על כוחם להשפיע על תלמידים, כשהוא מוסיף ושואל, האם אנחנו (הרבנים; ג"ע) הצלחנו בעולם הרבני לא לנצל את הכוח שיש בידינו, כמו מרצים?".

בהמשך לדבריו בכנס התייחס לחשיבותו של קוד אתי בכל מוסד וזאת בתנאי שכתיבתו תתבצע על ידי "מישהו מבפנים" ורק הוא יכול ליצור קוד אתי: "קוד אתי לא יכול להיות "מונחת" מלמעלה. הקוד יוצר בעיתיות מכיוון אחר ומביא לטשטוש בין פוליטיקה לנושאים פוליטיים". את הרצאתו חתם בדברים "המבחן הגדול הוא למנוע את סכנות השימוש בכוח לרעה אצל מרצים ורבנים".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

8 תגובות
הצג את כל התגובות