יוסי דגן: "עד היום אני מתעורר עם סיוטים בלילה"

כנס השקת חוק ביטול ההתנתקות מצפון השומרון נערך היום בכנסת על ידי יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי וראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן

יוסי דגן: "עד היום אני מתעורר עם סיוטים בלילה"

12 שנים לאחר ביצוע תכנית ההתנתקות מיישובי צפון השומרון, היום (שני) התקיים בכנסת כנס מיוחד הקורא  לביטול חוק ההתנתקות במטרה לבנות מחדש את ארבעת היישובים – חומש, גנים, כדים ושא-נור. הכנס נועד לגייס תמיכה קואליציונית לקראת העלאתו של החוק ביום ראשון לוועדת השרים לענייני חקיקה.

"איוולת שזועקת לשמים"

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי, מיוזמי המהלך, אמרה: "האיוולת בעקירת הישובים בצפון השומרון זועקת לשמים. הוחרבו ארבעה ישובים פורחים בהם אנשים בנו את חייהם. כל ההבטחות המדיניות והביטחוניות התנפצו לרסיסים. לאחר ההרס דבר לא השתנה ומעמד הקרקע נשאר כפי שהוא – בבעלות המדינה כאשר הצבא שולט בשטח. יחד עם זאת רק ליהודים אסור להיכנס למרחבים אלו לפיכך אנחנו מבקשים לבטל את חוק ההתנתקות ולאפשר בניית הישובים מחדש".

אות קין בספר החוקים של מדינת ישראל

ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, ממגורשי חומש, אמר בקול חנוק מדמעות כי "לפני 12 שנים עברנו גירוש. עד היום אני מתעורר עם סיוטים בלילה שבו אני רואה מהמצודה איך גוררים אנשים. מצד אחד גוררים אנשים ששירתו כקצינים בצה"ל ומצד שני פלסטינים מניפים דגלים. במשך עשר שנים גרנו בקראוון וכשעברנו לבית קבע, אני ואשתי בכינו ונשבענו שכל עוד נשמה באפנו אנחנו נעשה הכל כדי לחזור ולבנות מחדש את הישובים שנעקרו ביד זדונית ופושעת כאן בבניין הזה, ברשעות ובאטימות. על ידי האחים שלנו".

דגן הוסיף כי "כשאתה מסתובב בחומש ושאנור אתה רואה שם כבישים, מדרכות עם כחול ולבן, עדיין צבוע. העצים והפרחים עדיין שם ורק אין את הבתים. צה"ל עדיין שם כי אי אפשר לוותר על האחיזה הצבאית שם. למה לעזאזל הרסתם את הבתים האלה?".

צפו: הדיון וההצבעה על ההתנתקות

"חוק ההתנתקות הוא אות קין בספר החוקים של מדינת ישראל ואסור שהחוק הזה יישאר בספר החוקים של המדינה. אנחנו כאן כדי לתקן טעות איומה ואנחנו מצפים מהממשלה לתקן את זהו ואני כיו"ר המועצה מצפה לקבל הנחייה ממשלת ישראל לקבל היתרי בנייה כדי לבנות את היישובים מחדש", חתם דגן.

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן תקף גם הוא את תכנית ההתנתקות ואמר כי "ההתנתקות נכשלה כישלון חרוץ. נתנו שטחים וקיבלנו טרור. זה היה מהלך שגרם נזק לישראל. יש לבנות את הישובים הללו מחדש ואני אעשה כל שביכולתי כדי שהחוק יעבור".

"בירושלים לא נותנים לבנות"

יו"ר האיחוד הלאומי, השר אורי אריאל, אמר: "היו אנשים שגרשו, הם כיום לא מרשים לבנות בירושלים ולא מרשים לבנות ביהודה ושומרון ובפועל מי שאחראי לכך הם ראש הממשלה ושר הביטחון. זה ברור שבירושלים לא נותנים לבנות ומי שאומר אחרת פשוט לא אומר אמת. יש לפעול למימוש החזון של השיבה לצפון השומרון. טכנית ניתן לבצע זאת שלא באמצעות חוק, אבל זה לא יקרה אם לא נקדם זאת בחקיקה".

"בגידה בערכי הציונות"

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, אמרה כי "ההתנתקות הייתה בגידה בערכי הציונות, החלטה לפגוע בהתיישבות ללא כל תכלית. אנחנו כאן כדי לתקן את העוול הזה. החוק הזה הוא התחלה של התיקון. אנחנו כאן כדי לתמוך בשמירה על הריבונות שלנו, ולתמוך בבנייה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות