עכשיו באמזון: ספר היסטוריה על העם הפלשתיני שכל עמודיו ריקים

היום באמזון פורסם ספר זמין לרכישה בשם 'ההיסטוריה של העם הפלשתיני' שכולו מורכב מ- 120 עמודים ריקים. מחבר הספר אסף וול בראיון מיוחד לסרוגים מספר מאיפה הגיע ההשראה ולמי הוא העניק כבר את הספר המושקע?

עכשיו באמזון: ספר היסטוריה שכל עמודיו ריקים
  (צילום מסך)

היום באתר 'אמזון', פורסם לרכישה ספר בשם 'ההיסטוריה של העם הפלשתיני' מהעת העתיקה ועד ימינו, הקיים כרגע בשפות עברית ואנגלית, ועומד על- 120 עמודים ריקים וחלקים (!) בגרסה העברית ו132 עמודים חלקים בשפה האנגלית. "התרגום לגרמנית כבר חרג מ140 עמודים ואנחנו עדיין רק במחצית התרגום" מספר מחבר הספר אסף וול לסרוגים.

"האמת שמעולם לא שמעתי על דברי ימי העם הפלשתיני בעת העתיקה והחלטתי להיות חלוץ בתחום המחקר הזה, הרי כל חוקר מעוניין לפרוץ דרך בתחומו. כך נקלעתי לעולם מרתק שעל קיומו לא ידעתי ומסתבר שאיש אינו יודע". מסביר וול "הסיבה שהם ריקים נובעת ישירות מהעובדה שאני היסטוריון הנמנה על הזרם המינימליסטי".

כך נראת הרכישה בגרסה העברית, אפשר גם עם הקדשה לחברים (צילום מסך)

"הערבים כידוע המציאו את האפס, והפלשתינים הביאו אותו לדרגת אמנות" מסביר וול לסרוגים "זה למעשה מוטיב מרכזי שבו הבחנתי בזמן המחקר – היכולת הגאונית של העם הפלשתיני ליצור יש מאין. אנחנו הישראלים עושים זאת בחקלאות, בהייטק, ברפואה, ואילו שכנינו הפלשתינים עושים זאת בכשרון רב בהיסטוריה".

הספר נע בין המחירים 33 ש"ח ליחידה ועד ל140 עבור אריזה משפחתית הכוללת 5 עותקים מהספר. ויש כבר רוכשים מעדכן וול, ואפילו 'הארץ' קיבלו עותק עם הקדשה אישית "שלחתי את הספר לעורכת מוסף הארץ ליסה פרץ, אך עד כה היא התעלמה מהספר באלגנטיות אצילית".

(צילום מסך)

לטובת הדאגה על איכות הסביבה, לא חבל לבזבז 120 דפי נייר ריקים?

"קודם כל ניתן להוריד את הספר כקובץ דיגיטלי. שנית, אני מציע לשאול את אותה השאלה על עיתון הארץ, מול צריכת הנייר של שוקן, הספר שלי הוא אפילו לא דף ביער".

ומה החלומות להמשך ?
"להפיק סרט שיתבסס על הספר".

למקרה שאתם עדין לא מאמינים שזה באמת קיים, מוזמנים להיכנס לקישור  ולאמזון  ולראות בעצמכם, תיהנו ואל תשכחו לקרוא בעיון.

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

23 תגובות
הצג את כל התגובות