איילת שקד: "לא ישימו לנו מסקנטייפ על הפה"

שרת המשפטים מתייחסת לנושאים שעל סדר היום תוך שהיא עוקצת את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שצפוי לנחות בארץ ביום שני הקרוב. על מפת ביקוריו: "מקווה שמדובר בבורות"

"לא ישימו לנו מסקנטייפ על הפה"

שרת המשפטים, איילת שקד (הבית היהודי) התארחה הבוקר (שישי) ב'בית קריניצי' ברמת גן באירוע שישי תרבות, והתייחסה לנושאים שעל סדר היום תוך שהיא עוקצת את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שצפוי לנחות בארץ ביום שני הקרוב.

שקד התייחסה להתבטאויותיו האחרונות של טראמפ לפיהן בכוונתו להניע את תהליך השלום במזרח התיכון מחדש ואמרה: "לא נבחרנו כדי לחמם כיסא אלא כדי לממש מדיניות ברורה, לדאוג שלא תוקם מדינה פלסטינית ולדאוג להעביר את השגרירות למשל".

על העימות הפומבי בין יו"ר מפלגתה, השר נפתלי בנט לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אודות העברת השגרירות אמרה שקד כי "אם רה"מ אמר שפעל לשם העברת השגרירות אני בהחלט מאמינה לו".

על ביקורו הצפוי של טראמפ אמרה שקד: "לא הייתי רוצה שהביקור של טראמפ יסתיים בהצהרות בומבסטיות אלא שיהיה ביקור נימוסין חיובי, שמטרתו איחוד בין שלוש הדתות וביקור שמעמיק את הקשר בין המדינות". שקד הוסיפה כי "לא חושבת שיש כרגע תכנית מגובשת לממשל האמריקאי".

על הגמגום של טראמפ בנושא העברת השגרירות לירושלים אמרה: "הנשיא הוא נשיא שעד כה עמד בהבטחותיו לבוחריו. הבטיח לבטל את תכנית אובמה קר ואת המיסוי ומיד פעל. נושא השגרירות זו הבטחה שהוא נתן לבייס הפוליטי שלו שם, לא עבורינו. זה מה שבסיס בוחריו ציפה ממנו לשמוע ואני רוצה להאמין שהוא יממש את ההבטחה שנתן לבוחריו".

"הנשיא הזה שונה ולא מהמילייה הוושינגטונית הקלאסית, הוא בא מבחוץ עם ראש פתוח ואהבה גדולה לישראל וחיבור אנשיו לימין הישראלי".

 

בעימות בין נפתלי בנט לראש הממשלה, מציבה עצמה שקד באופן חד משמעי בצד של ראש מפלגתה: "נבחרנו כדי להביע עמדות ברורות וכשצריך נביע אותן. לא ישימו לנו מסקנטייפ על הפה".

"לא כל הבעת עמדה היא ניגוח ולא נכון להפוך דברים לאישיים, זה עניינים אידיאולוגיים וזה תפקידנו", אמרה.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות