'מסומן אצלנו': מקורבים לטראמפ נגד נפתלי בנט

גורמים בסביבתו של נשיא ארצות הברית תוקפים בחריפות את שר החינוך נפתלי בנט ומאשימים אותו ב"קבורת" הסיכוי שטראמפ יעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים

'מסומן אצלנו': מקורבים לטראמפ נגד נפתלי בנט
  מסומן אצל האמריקאים. נפתלי בנט (צילום: Marc Israel Sellem/POOL)

גורמים בסביבתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שצפוי לנחות בישראל ביום שני הקרוב, תוקפים בחריפות את שר החינוך נפתלי בנט ומאשימים אותו ב"קבורת" הסיכוי שטראמפ יעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים.

על פי הדיווח בחדשות 2, הבכירים בסביבת טראמפ התבטאו ואמרו כי "אם יש מישהו שקבר את הסיכוי להעברת השגרירות זה השר נפתלי בנט". עוד דווח שאותם גורמים הבהירו כי "בנט מסומן אצלנו".

לפחות על פי תגובתו, נראה שיו"ר הבית היהודי אינו מתרגש יתר על המידה מהמתקפה, ובתגובה לחדשות 2 מסר בנט כי הוא "מקבל בברכה את הנשיא טראמפ בביקורו הראשון בישראל. יחד עם זאת הוא שומר על ביטחונה של ישראל. בנט לא נבחר להגן על אינטרסים של הבית הלבן אלא אינטרסים ישראלים, יש מי שמסכים לוויתורים בירושלים ועל חלקי מולדת, בנט יעמוד נגד זה".

כזכור, בשבוע שעבר פרסם אמר בנט כי הוא דורש מראש הממשלה בנימין נתניהו, להבהיר לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, כי שגרירות ארצות הברית בישראל חייבת לעבור לירושלים.

בסדרת 'ציוצים' שפרסם בחשבון הטוויטר שלו, כתב בנט: "‏אני קורא לראש הממשלה להבהיר שאנו מצפים מממשל ארה״ב להעביר את השגרירות לירושלים ולהכיר בירושלים המאוחדת בריבונות ישראל".

בנט הוסיף כי "העברת שגרירות ארה״ב לבירת ישראל מחזקת את ישראל, ומחזקת את הסיכויים לשלום-אמת, מפני שכל הסכם המבוסס על חלוקת ירושלים דינו להיכשל".

עוד ציין בנט כי "כפי ששגרירויות מדינות העולם נמצאות בבירת ארה״ב, וושינגטון, כך הן צריכות להימצא בירושלים, בירתנו מזה 3000 שנה, זו בירתנו הנצחית ואין בלתה".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות