מונטה קרלו – נובאק שרד מותחן מול סימון

אחרי הניצחון המרתוני של דג'וקוביץ' אתמול מול סימון, ייכנסו היום יתר הטניסאים הבכירים לפעולה. מכיוון שיש לנו סימני שאלה רבים לגבי הכושר של נדאל, מארי וגם של סטאן דה מאן ואוורינקה, היום צפוי להיות מעניין במיוחד

מונטה קרלו - נובאק שרד מותחן מול סימון
  ניצחון מרתוני של דג'וקוביץ' אתמול מול סימון. צילום אינסטגרם

נובאק דג'וקוביץ' שרד אתמול (שלישי) את ז'יל סימון, 3-6 6-3 5-7, לאחר שסימון כבר הגיש לזכייה במשחק ב-4-5 במערכה המכריעה.

בסיכומו של משחק, דג'וקוביץ' הכה הרבה יותר טעויות מאשר וינרים, והיה קרוב מאוד להפסד. הקיר האנושי סימון עשה לו את המוות. אולם דווקא ניצחונות קשוחים כאלה, כשטניסאי נאלץ להילחם ולהזיע על כל נקודה, הם אלה שעשויים לתרום תרומה גדולה להמשך מבחינת זמן מגרש וביטחון עצמי. דג'וקוביץ' הרי זקוק לזמן המגרש הזה, ובוודאי שזקוק לביטחון עצמי ולמומנטום שלא הצליח לצבור בחודשים האחרונים. בהקשר זה זכור כמובן הניצחון המרתוני הקודם של דג'וקוביץ' מול סימון, בסיבוב הרביעי באליפות אוסטרליה 2016, אז דג'וקוביץ' הכה לא פחות מ-100 טעויות לא מחויבות במרתון בן חמש מערכות, ולאחר הניצחון דרס ברציפות את נישיקורי, פדרר ומארי בדרך לתואר.

בין המשחקים השונים שהסתיימו נרשמו עוד כמה תוצאות מעניינות. ג'ו וילפריד צונגה, האב הטרי, הפסיד לאדריאן מנארינו בשלוש מערכות. אלוף מרקש בורנה צ'וריץ' הפסיד לז'רמי שארדי בקרב בין טניסאים שזכו בכרטיס חופשי לטורניר. אי שם במגרש מס' 2, קארן חצ'נוב בן ה-20 ניצח את ניקולא מאהו בשתי מערכות.

טומי האס בן ה-39 ניצח גם הוא אתמול במשחקו מול בנוואה פייר, 2-6 3-6, בסיבוב הראשון במונטה קרלו. זה הניצחון השני של האס השנה (ניצח את אופלקה בסיבוב הראשון ביוסטון). הניצחון הקודם שלו בטורניר מאסטרס התרחש ברומא ב-2014.

להזכירכם, האס הודיע כי יפרוש בסוף העונה, וכי כיום הוא מתחרה כדי "לפרוש בתנאים שלו". בעבר הוא דורג במקום השני בעולם (אי שם בשנת 2002), ואינספור פציעות וניתוחים פגעו בקריירה שלו באופן חוזר ונשנה. בכל פעם הוא נאבק כדי לחזור, ובקאם-באק הקודם שלו בשנת 2013, כשהיה בן 35, הצליח להעפיל עד למקום ה-11 בעולם לאחר שהעפיל לרבע הגמר באליפות צרפת בפעם הראשונה בקריירה שלו. מלך.

(לשם הנוסטלגיה, הנה האס ומאראט סאפין בחצי גמר אליפות אוסטרליה, 2002).

מונטה קרלו היום הרביעי

סטאן ואוורינקה נגד ייז'י וסלי (12:00 שעון ישראל) – בשנה שעברה, וסלי רשם את הניצחון הגדול בקריירה שלו כשהדיח את נובאק דג'וקוביץ' בסיבוב השני במונטה קרלו, בתום משחק זוועתי מצד הסרבי. השנה הוא מגיע אחרי פתיחת עונה ממוצעת למדי, אולם דווקא בשבוע שעבר רשם את התוצאה הטובה ביותר שלו ב-2017 כשהעפיל לחצי הגמר במרקש. וסלי הוא טניסאי מוכשר שהפוטנציאל שלו עולה על דירוגו הנוכחי. ואוורינקה אינו ידוע כטניסאי היציב בעולם, והמשחק מול וסלי הוא מבחן חשוב עבורו. כפי שכתבתי מוקדם יותר השבוע, לוואוורינקה יש סיכוי ריאלי לרשום דירוג שיא ולהעפיל למקום השני בעולם עד סוף עונת החימר, ואולי אפילו להתחרות על המקום הראשון בעולם בהמשך העונה אם יירשום תוצאות מצוינות במהלך עונת החימר. לכן, כל משחק חשוב עבורו בעת זו.

אנדי מארי נגד ז'יל מולר (סביבות 13:45) – מארי אמר בראיון לפני הטורניר כי כלל לא היה בטוח שישחק במונטה קרלו. אחרי משחק הראווה ששיחק מול פדרר בציריך, הוא הרגיש שעדיין לא חזר למיטבו באופן פיזי, ולטענתו הוא חזר להכות הגשות במהירות הרגילה רק בימים האחרונים. לכן, מבחינת מארי המבחן החשוב יותר הוא מבחן הבריאות – האם המרפק עדיין מציק לו, והאם הגוף שלו רענן אחרי המנוחה בת החודש שנכפתה עליו, או שהוא יפגין סימני חלודה וכאב. מולר על חימר הוא לא מכשול גדול מדי, אבל מארי כבר הפסיד העונה במפתיע בכמה משחקים פשוטים לא פחות.

רפאל נגד נגד קייל אדמונד (סביבות 15:30) – המנה העיקרית של היום תפגיש בין מרבה הרגליים נסיך מונטה קרלו לבין התקווה הצעירה של עולם הטניס הבריטי. אדמונד בן ה-22 הוא טניסאי חימר לא רע, ורשם את מרבית התוצאות המוצלחות בתחילת הקריירה שלו בטורנירי פיוצ'ר שהתקיימו על חימר. עם זאת, אדמונד עדיין לא רשם ניצחון מול טניסאי מהאליטה. למעשה, השבוע הוא משחק בפעם הראשונה בקריירה שלו בטורניר מאסטרס על חימר. אם נדאל ישחק בכושר ממוצע, הוא אמור לבלוע את אדמונד הצעיר בקלילות. זו שעתו הגדולה של מרבה הרגליים לנצח משחקים ולזכות בתארים מלוא החופן. נראה אם הוא יחדש ימיו כקדם.

גריגור דימיטרוב נגד יאן לנארד שטרוף (סביבות 17:15) – דימיטרוב רשם את פתיחת העונה הטובה בקריירה שלו, אולם לאחרונה הוא האט באופן משמעותי. במיאמי הוא הופתע על ידי גווידו פז'ה, ובמרקש הדהים אותו טומי רוברדו הקשיש. למעשה, דימיטרוב נמצא בעיצומו של רצף בן שלושה הפסדים. על הנייר, שטרוף אמור להיות יריב נוח ליציאה מהמשבר, שכן הוא אינו ידוע כקוטל ענקים. עם זאת, הוא בכושר לא רע לאחר שהעפיל לסיבוב השלישי במיאמי ולרבע הגמר במרקש, והשבוע הוא כבר רשם שלושה ניצחונות במונטה קרלו לאחר שהעפיל מטורניר המוקדמות.

תומאש ברדיך נגד טומי האס (מגרש משני, 12:00 שעון ישראל) – האס רשם אתמול את הניצחון השני שלו בשנת 2017, היא שנת הפרישה שלו, מול בנוואה פייר הלא יציב. הגרמני לא אמור לעבור את ברדיך בשום פנים ואופן. עם זאת, בשבוע שעבר האס נתן פייט לג'ק סוק ביוסטון, כך שאפשר לצפות לפחות למשחק מעניין מול הצ'כי.

סיפור צהוב מרחבי מונטה קרלו –  לאחר המשחק בין טומי האס הקשיש לבנוואה פייר שאינו ידוע ביציבותו המנטאלית, פייר אמר ברוב טאקט ועדינות שהוא היה מפסיד גם לבן 70, כי הוא "בכלל לא הצליח לשחק". שרה פוסטר, אקסית בוורלי הילס 90210000 ואשתו של האס, לא נשארה חייבת. היא כתבה, בתרגום חופשי, כי "לטומי הייתה דלקת ריאות כשהוא שיחק נגד הדביל הזה באוסטרליה. האם הוא אמר את זה במסיבת העיתונאים? לא, הוא לא".

פייר יכול היה להתנחם בעובדה שעד סוף העונה לא יישאר עוד זכר להאס או לאשתו הסוררת בעולם הטניס, אלא שהאס מונה למנהל הטורניר באינדיאן וולס. האם אחרי החרם של האחיות ויליאמס על הטורניר בקליפורניה, יגיע גם החרם הגדול של "הדביל" פייר?

צילום מסך מטוויטר

משחקים אחרים:

מארין צ'יליץ' נגד ז'רמי שארדי (מגרש משני, סביבות 13:45)
לוקא פויל נגד פאולו לורנצי (מגרש משני, סביבות 15:30)
רוברטו באוטיסטה אגוט נגד דייגו שוורצמן (מגרש משני, סביבות 17:15)
דומיניק תים נגד רובין האסה (מגרש מס' 2, 12:00)
אלכסנדר זברב נגד פלישיאנו לופז (מגרש מס' 2, סביבות 13:45)
פאבלו קארניו בוסטה נגד קארן חצ'נוב (מגרש מס' 9, 12:00)
אלברט ראמוס ויניולאס נגד קרלוס ברלוק (מגרש מס' 9, סביבות 13:455)

 

הכותב: נמרוד דרור, מנהל  דף הפייסבוק "נמרוד כותב על טניס", עדכונים, חדשות ופרשנויות מעולם הטניס

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע