שחקו: הסתה אנטישמית או קטע ממאמר בהארץ?

בעקבות הטור של הכתב יוסי קליין מעיתון הארץ, שכותרתו הייתה כי הציונות הדתית מסוכנת יותר מהחיזבאללה, משחק רשת בוחן מי אמר את הציטוט אנטישמי או כתב בהארץ

שחקו: הסתה אנטישמית או קטע ממאמר בהארץ?
  מתוך המשחק

סערת מאמר ההשמצה בהארץ. בעקבות הטור של הכתב יוסי קליין מעיתון הארץ, שכותרתו הייתה כי הציונות הדתית מסוכנת יותר מהחיזבאללה, במפלגת ״האיחוד הלאומי״ השיקו משחק רשת חדש המתאים לכל הגילאים.

"חפשו את האנטישמי" – הוא חידון ציטוטים, בו מובאים ציטוטים שונים ועל הגולשים לנחש האם מדובר בטקסט שנכתב על הסרוגים בהארץ או קטע מטקסט שאמר אנטישמי. בין השאר משובצים ציטוטים מנשיא איראן אחמדיניג'אד, העיתון הנאצי דר שטירמר, המחזאי הצרפתי ז'אן ז'ירודו ועוד.

זהו את האנטישמי

"אני וחברי גאים להיות דתיים לאומיים"

מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר: "יוסי ‏קליין הוא לא עשב שוטה, שהגיח פתאום או נפלט לו גירבוז מעל איזה במה, הוא גדל בערוגה של עמוס שוקן, הוא צועד שם על שטיח אדום. אני וחברי גאים להיות דתיים לאומיים ועוד יותר להיות הסמן הימני. להיות אלה המאיימים על חיזבאללה ועל כתבים קטנים המנסים לפגוע בעם ישראל.

ב'הארץ' בחרו להתבטא באנטישמיות דווקא רגע לפני התקופה בה אנו זוכרים את הנורא מכל. השקנו את המשחק עם קומץ קטן של משפטים כדי להזכיר לכולם נשכחות, מי אמר את משפטי השנאה כנגד העם היהודי."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
האיחוד הלאומי - הימין האמיתי!
דת"ל | 13-04-2017 17:56
2
ירדתם לרמה של השמאל הקיצוני
לא ראוי ולא מכובד | 13-04-2017 22:28
חג שמח
3
תוכנית העל לפירוק צהל
משתדל להיטיב | 19-04-2017 12:06
הערכה שלי מהי תוכנית העל של אגודות השמאל.כרגע המסגרת הכמעט יחידנית שמאחדת את העם באופן משמעותי, היא הצבא. מקום שבו 3 שנים אנשים מכל רבדי החברה הישראלית שמים בצד את המחלוקות ופועלים יחדיו למען אידיאל גדול יותר. החוויה הזו ממשיכה עם החיילים לחיים באזרחות ומקבעת בתודעה שלא משנה כמה המחלוקות קשות ונוקבות אנחנו עדיין עם אחד עם מטרה משותפת.את המסגרת הזו השמאל מנסה לשבור, במטרה לפלג את העם ולהביא לידי החלטות חד צדדיות עי מיעוט/ רוב שולט בעם. מטרת השמאל היא לבטל את חוק שירות חובה ולהביא לידי צבא קטן ומקצועי שמעמדו וכובד משקלו יפחת עד מאוד בהוויה הישראלית.זאת הם עושים בשיטת הפוך על הפוך. בתחילה יוצרים קמפיין חברתי שיוויוני שקורא לשיווין בנשיאה בנטל, באורך השירות ובצורתו. תוך כדי תיעדוף הערך השיוויוני על פני המטרה הבטחונית. הדבר יגרום להחלשות צהל מקצועית ולהוצאתו מהקונצנזוס כשלב מחייב בחיים הישראלים. אחרי מלחמה אחת שצהל ייתפס חלש ומפורד, יתגברו הקריאות למעבר לצבא קטן ומקצועי. עד שבעקבות תהליך של שכנוע ציבורי יקרה השינוי.תוצאות התהליך הן שבעקבות מאבק מפלג ומחליש המסגרת היחידה שמגבשת את החברה הישראלית- תתבטל. מחלוקות ושסעים ציבוריים יתפסו מקום מרכזי יותר בחברה, ויימשכו לאורך כל חייו ותפיסת עולמו של הישראלי המצוי, ללא אפשרות לצאת לרגע מהבועה ולהסתכל על הכל במבט מפוכח. בחברה כזו ייקל על המחזיקים במושכות ההנהגה להוביל למקומות קיצוניים ומפלגים עד להוצאת מגזרים שלמים מהלגיטימיות החברתית. על הדרך ירוויחו תהליך מפלג ומאבק קשה בחברה, דבר שרק יעזור למטרתם.זהו ניתוח פשוט של מה שמתרחש בשנים האחרונות בארצנו המתוקה. מי שיסתכל דרך המשקפיים האלו יבין הרבה תהליכים סתומים שקורים לאחרונה, ובמרכזם את הרעיון האווילי להעדיף שיוויון על פני ביטחון.שנזכה לאחדות אהבה וראיית הטוב שבאחינו בית ישראל, וכל הקמים עלינו לכלותינו- מהרה יפר ה' עצתם ויקלקל מחשבותם.