בפניה של מרים נאור: יריב לוין התפוצץ על בג"צ

בנוכחותה של נשיאת בית המשפט העליון, תקף שר התיירות יריב לוין בצורה חריפה את מערכת המשפט ואת התערבותה בעבודת הכנסת: "הגיע הזמן לומר: לא עוד"

תגיות:  
בפניה של מרים נאור: יריב לוין התפוצץ על בג"צ
  (צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי)

שר התיירות יריב לוין (הליכוד) נאם בשם הממשלה בישיבה המיוחדת לציון 68 שנים לכינון הכנסת, ותקף בחריפות את התערבות בג"צ בעבודת הכנסת. במהלך דבריו התעוררה מהומה במליאה לאחר שחברי כנסת מהאופוזיציה צעקו עליו. בעקבות המהומה עצר יו"ר הכנסת את הדיון וכינה את התנהלות האופוזיציה "בושה וחרפה".

ראוי לציין כי דבריו של לוין נאמרו בנוכחותה של נשיאת בית המשפט העליון השופטת מרים נאור.

במהלך נאומו אמר לוין: "בשנים האחרונות אנחנו עדים לפגיעה הולכת וגוברת במעמדה של הכנסת מצדה של הרשות השופטת, המעמיקה את התערבותה בנושאים המסורים לסמכותה הבלעדית של הכנסת, ובראשם בתחום החקיקה".

"אין אח ורע בעולם למצב בו בית המשפט נוטל לעצמו, בלי הסדר חוקי שלם וברור, את הסמכות לבוא בנעלי הריבון ולפסול חוקים של הפרלמנט. הדבר חמור במיוחד כאשר מהרכב בית המשפט העליון ממודרים זה שנים ציבורים רחבים, תוך שמינוי שופטים נעשה בחדרי חדרים ללא דיון ציבורי, ללא שקיפות ובאופן שמשמר את שליטתה של קבוצה מצומצמת על המערכת כולה", הוסיף.

לאחר מכן עבר לוין וקרא לבג"צ להסיר את ידיו מהחקיקה: "אני סבור שהגיע הזמן שהכנסת תאמר את דברה בצורה חדה וברורה.
בימים אלה הוגשו עתירות נוספות לפסילת חקיקה של הכנסת וראוי שהכנסת תתייצב ותאמר באופן הברור ביותר- לא עוד".

צילום: ערוץ הכנסת

"על הכנסת לומר לבית המשפט באופן הברור ביותר- הסר ידך מן החקיקה. במדינה דמוקרטית החקיקה נקבעת בפרלמנט על ידי נציגי העם ולא בבית משפט שהרכבו אינו משקף כלל את הרכב החברה הישראלית.".

לוין הוסיף לתקוף את מערכת המשפט ואמר כי "עלינו להישיר מבט ולעמוד על כבודה, מעמדה וסמכויותיה של הכנסת, הן כלפי חוץ, והן בדרישותינו להתנהלות הולמת שלנו עצמנו. הגיעה השעה לעשות זאת".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

14 תגובות
הצג את כל התגובות