"עבדו עלינו": האם הישראלי השבוי המציא סיפור כיסוי?

שלושה ימים לפני גזר דינו של הישראלי הנמצא בשבי במדינת אויב, תהיות רבות מתעוררות אודות נסיבות מעצרו: "נגררנו להרפתקה שככל הנראה לא הייתה ולא נבראה. עבדו על כולנו והפילו את השר איוב קרא"

"עבדו עלינו": האם הישראלי השבוי המציא סיפור כיסוי?
  בן חסין (צילום: מתוך ynet)

שלושה ימים לפני שבית המשפט יגזור את עונשו של הישראלי, בן חסין, הנמצא בשבי במדינה איסלאמית, ארגון זק"א, שהצליח לגייס את סכום הכופר, על סך 120,000 דולר, בכדי לשחררו, החליט שלא להעביר את הכסף שנאסף עבור השבוי הישראלי.

כזכור, חסין בן ה-20, שהוריו מתגוררים בשנים האחרונות בישראל, נסע לפני שנתיים לבקר את משפחתו במדינת אויב, ובסופו של דבר הצטרף ללוחמים מקומיים נגד פעילי ארגון המדינה האסלאמית (דאעש). לאחר שאביו ביקש ממנו להימנע מהלחימה ולשוב ארצה, עלה חסין על מונית לבית משפחתו, שם שמע אותו הנהג מדבר בעברית ורצה להסגיר אותו ללוחמי ארגון הטרור. בין השניים התפתח ויכוח שהוביל למותו של הנהג, חסין נעצר, נכלא והואשם ברצח.

על פי הפרסומים, לרשותו של חסין הועמד עורך דין מקומי שהלך על קו ההגנה של הגנה עצמית, ועדכן את משפחתו של חסין על שאירע.

במשפטו אמר הישראלי כי פעל מתוך הגנה עצמית. גם לפי הגרסה שמסרה משפחתו, חסין ירה בנהג כדי להגן על עצמו לאחר שהנהג חשד בו שהוא יהודי וישראלי. המשפחה פנתה למשרד החוץ בישראל, ומאז נעשים מאמצים לשחררו.

עד כאן הסיפור המוכר לכולם. אלא שהערב (שני) חושף האתר 'מעריב און ליין', כי בימים האחרונים עלו שאלות קשות בנוגע לנסיבות מעצרו של הישראלי שכזכור טען, באמצעות אביו, כי הוא נעצר לאחר שהרג נהג מונית שרצה להסגירו לידי דאעש בגלל ששמע אותו מדבר עברית בזמן שהסיע אותו.

על פי הדיווח, מבירור וחקירה שקיים עו"ד אייל פלטק עולה כי יתכן בכלל שחסין נעצר לאחר שהתקוטט בפאב באותה מדינה, התקוטטות שהסתיימה במותו של האזרח האסלאמי בגינו הוא עצור.

עו"ד אייל פלטק סיפר למעריב און ליין: "נגררנו להרפתקה שככל הנראה לא הייתה ולא נבראה. עבדו על כולנו והפילו את השר איוב קרא שהתגייס למען עבריין ישראלי שנמצא בכלא במדינה מוסלמית, הביכו את ארגון זק"א היקר שהתגייס לאסוף כסף, ועבדו על יהודים יקרים בעולם שתרמו הרבה מאד כסף , שכמעט הלך לקרן הצבי".

עוד הוסיף עו"ד פלטק כי "סיפרו לנו על ישראלי שעובר עינויים נוראיים כמו עקירת ציפורניים, עונש מוות צפוי והתברר שכל אלו היו תפאורה להצגה אחת גדולה וניצול ציני של ארגון זק"א, שנחלץ לעזרת 'יהודי במצוקה'".

ארגון זק"א מסר למעריב אונליין: "אנחנו גוף ציבורי אחראי, ואם תוך יומיים לא יימצא גורם אחראי ומשפטי שיעמוד מאחורי עסקת הכופר. עורך הדין הנאמן על הכסף יתן הנחייה לחברת הסליקה להחזיר את הכסף לתורמים".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

תגובה 1
הצג את כל התגובות