סקר: מפלגת 'זהות' מקבלת 12-15 מנדטים

סקר פנימי שנערך לפני מספר חודשים העניק למפלגת 'זהות' 12-15 מנדטים: "הצלחנו לנפץ את המגזריות". אז למה משה פייגלין בחר שלא לפרסם אותו בתקשורת?

סקר: מפלגת 'זהות' מקבלת 12-15 מנדטים
  (צילום: Hadas Parush/FLASH90)

סקר פנימי שבוצע לפני מספר חודשים על ידי מכון 'מאגר מוחות' בראשות פרופסור יצחק כץ, עבור מפלגת 'זהות' בראשות חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין, העניק למפלגה בין 12-15 מנדטים, כך נודע ל'סרוגים'. ראוי לציין כי המפלגה קיבלה 15 מנדטים כשהוצג לנסקרים תרחיש לפיו המפלגה בטוח תעבור את אחוז החסימה.

בשיחה ל'סרוגים' מאשר פייגלין את הנתונים ואומר כי התוצאות הפתיעו אפילו אותו. "האמת היא שלא ציפיתי לתוצאה כזו. זה סקר של מאגר מוחות שנעשה לפי כל הפרמטרים המקצועיים ואנחנו הופתענו".

בתשובה לשאלה מדוע הוא בחר שלא לפרשם את המידע, אמר פייגלין: "אומר לך בכנות; התוצאה הייתה טובה מדי. יש מצב שבו אין לציבור את הכלים להכיל את ההפתעה ואז חששנו שמה שיקרה זה אובדן אמינות".

על הסקר מאמש אומר פייגלין: "אותי זה לא הפתיע בכלל. אני כבר תקופה ארוכה אומר שלפיד הולך להובלה והוא גם יהיה ראש הממשלה הבא. אלא אם כן, ואני אומר את זה כבר יותר משנה, 'זהות' תיכנס להיקפים הללו שהראו הסקר. הסברתי לצוות שלי שהאתגר שלנו זה לא נתניהו, ולא בנט, אלא האתגר שלנו זה לפיד".

כשנשאל האם בתרחיש כמו שהוא מצייר הוא ישב בממשלה בראשות לפיד, אומר פייגלין: "אני בכלל לא מדבר איתך עכשיו על מפלגות וקואליציות, אני הגעתי למסקנה הזאת לפני שנה וחצי כי אני מתייחס לפוליטיקה כמבטאת תהליכי עומק, ותהליכי העומק אומרים שהחלוקה בחברה הישראלית בין דתיים, חיילוניים, ימין ושמאל כבר אינה רלבנטית. המגרש היחיד כרגע הוא מגרש הזהות והיחיד שנמצא שם כרגע הוא לפיד. לפיד הוא כיום המגדיר של הזהות הישראלית".

לדבריו: "מכיוון שאנחנו עוד לא במגרש אלא רק בסקרים, ולפיד כבר הרבה זמן במגרש, הוא גורף את כל הקופה. ללפיד אמנם אין הישגים והצלחות אך הוא נמצא במגרש הרבה זמן".

אלא שפייגלין לא מתרגש מתוצאות סקר המנדטים אלא דווקא מפילוח הקולות לפי אוכלוסיות: "הנתון החשוב ביותר הוא שכשלושה רבעים מתוך הנסקרים שאמרו שיצביעו זהות אינם חובשי כיפה. וכ-10% מגדירים את עצמם חרדים".

פייגלין אף מגלה כי 10% מתוך אלה שהשיבו כי יצביעו לו הצביעו בבחירות האחרונות 'המחנה הציוני' ו-10% הצביעו כחלון. "יש אפילו מצביעי מרצ שעוצרים אותי ברחוב ואומרים כי הם יצביעו לי בגלל הקנאביס. לכן הפילוח יותר חשוב לי ממספר המנדטים עצמם. כי זה אומר שהצלחנו לנפץ את המגזריות וזה עוד לפני שיצאנו בקמפיין רשמי".

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

26 תגובות
הצג את כל התגובות