ש"ס - המפלגה הגזענית היחידה / דב הלברטל - סרוגים

ש"ס – המפלגה הגזענית היחידה / דב הלברטל

רק במקום אחד עדיין יודעים מיהו ספרדי - בש"ס. ולא זו בלבד שיודעים שם מיהו ספרדי, אלא גם מחנכים אותו לדעת, שהוא נחות לגמרי ביחס לאשכנזים. זו החרדיות החדשה של הספרדים, מבית מדרשו של דרעי.

author-image
ש"ס - המפלגה הגזענית היחידה / דב הלברטל
  (צילום: קובי ישעיה, כיכר השבת)

הסערה הנוכחית, סביב דבריו של יושב ראש הדירקטוריון הנבחר של ערוץ 10, מעוררת שוב את השד העדתי של ש"ס מרבצו, ומשקפת שוב ושוב את העובדה הכאובה והטרגית מאוד, לפיה ש"ס היא המפלגה הגזענית היחידה במפה הפוליטית במדינת ישראל.

בעולם האנושי שמחוץ לש"ס, כבר אף אחד לא מבחין בין ספרדים לאשכנזים. למעשה, מדינת ישראל הולכת ונשלטת על ידי ספרדים, ולאף אחד זה לא משנה.

מחצית מהשרים הם ספרדים. כל השרות בממשלה, הן ספרדיות: שקד, גמליאל ורגב. המפכ"ל, ספרדי. הרוב המכריע של הניצבים במשטרה, ספרדים. ראש השב"כ, היה ספרדי. ראש המוסד, היה ספרדי. הרמטכ"ל, ספרדי. אלופי צה"ל ופיקוד בכיר, ספרדים.

המקום היחיד בישראל, ובעולם כולו, שבו הספרדיות תופסת מקום כגזע, זה במפלגת ש"ס. ש"ס לוקחים את תומכיהם, הופכים אותם לחרדים, ואומרים להם: דעו לכם, מעכשיו אתם חרדים. אבל אצל החרדים הגזע העליון, הם האשכנזים. לכן מעתה ואילך מחובתכם להרגיש נחותים. ובגלל שאתם נחותים, צריך להילחם באשכנזים.

ועוד דבר אומרים בש"ס. מי שיכול להכניס את עצמו או את בניו לישיבות אשכנזיות, שיעשה זאת. כי הישיבות הספרדיות, לא שוות כלום. שם רק מקללים. לכן, אני, דרעי לדוגמא, אכניס את בני לישיבות אשכנזיות, כי אתם – אחי הספרדים – לא שווים כלום. זה מה שדרעי אומר בעצם לבני חסותו. אז מי כאן הגזען, אם לא דרעי בעצמו?

זה בהחלט מזכיר, להבדיל, את מחנות הפליטים של הערבים. המדיניות הערביות מנציחות את נחיתותם, כדי להפיק רווחים פוליטיים. הרי ש"ס היו צריכים לומר לספרדים החרדים, הבה נמשיך את מסורותינו האצילות מבית אבא. אנחנו לא פחות טובים מאף אחד.

ידעו להם תומכי ש"ס, כי מחוץ לש"ס, אין שום בעיה עם הספרדים. בקושי היום כבר יודעים מיהו ספרדי או אשכנזי. כולם אותו דבר. חלון ההזדמנויות פתוח באופן שוויוני לחלוטין, ונותן לכל אדם, באשר הוא, את ההזדמנות לממש את כישוריו.

רק במקום אחד עדיין יודעים מיהו ספרדי – בש"ס. ולא זו בלבד שיודעים שם מיהו ספרדי, אלא גם מחנכים אותו לדעת, שהוא נחות לגמרי ביחס לאשכנזים. זו החרדיות החדשה של הספרדים, מבית מדרשו של דרעי.

ומעגל הקסמים הזה של ש"ס, ימשך עוד דורות. כי מדובר כבר בעצם על החינוך לנחיתות, של הדור השני והשלישי של הספרדים החרדים. בש"ס ימשיכו להחדיר לתודעתם של הצעירים, את עליונותם של האשכנזים. והספרדים? נחותים הם לנצח.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
תת רמה של מאמר
אלי | 09-06-2016 20:54
האיש ידוע כמונע משנאה גזענית לשס נקודה ואני בטוח שגם הוא לא מאמין לשטויות שהוא כותב , שימו לב באיזה עליונות הוא מתייחס למצביעי שס "לוקחים אותם " כאילו היו עדר של עיזים ...
2
שס זו הבחירה של מרן
הבנת | 09-06-2016 21:22
מי שבחר שס בחר לעשון רצון חכמים אז מי זה הלברטל מול מרן בכלל אין מה להשוות
3
איזה שטויות איזה תובנות עקומות
אבי | 09-06-2016 21:24
כל כך הרבה שטויות במאמר אחד
4
כמה חברי כנסת ספרדים יש ביהדות התורה
גל | 09-06-2016 21:27
אצל כל החרדים העדתיות חיה קיימת ובועטת
5
סוף סוף אתה צודק
ישראל | 09-06-2016 21:28
פעם ראשונה שכתבת מאמר שפוי וצודק. כל הכבוד. החשש של האנשים המוסתים על ידי ש"ס לא מסוגלים כבר לקבל את האמת.
6
מאמר מעולה ומדויק.אולי כאן קבור
| 09-06-2016 22:28
הכלב.כשהספרדים ירגישו שהם לא נחותים גם הערבים ירגישו שהם לא נחותים ויבוא השלום. כמו שאומרים טול קיסם משיניך אומרים לו טול קורה מעיניך.
7
חלק נכון וחלק שטויות
שמעון | 09-06-2016 22:38
חלק נכון: כל מה שכתב על ש"ס ודרעי. חלק לא נכון: מה שכתב על שאר העולם. בציונות הדתית יש אפליה אבל תחת השולחן (הנוסח בבתי הספר וה'תרבותי' הוא של האשכנזים, וגם אם רוב תלמידי כיתה ספרדים ילמדו נוסח האשכנזים, ועוד כאלה), וכן לא מצאנו מנכ"ל בני עקיבא ספרדי. אצל החילונים, לכאורה יש שוויון, אלא שיש עדיין הבדל קטן: לא יתייחסו לרוזנבלט כמו שמתייחסים לבוזגלו. (יהיה מעניין אם יסקרו את המחליפים שמות משפחה לפי עדה ולפי מניעים ולפי מגזר, ייתכן שהתוצאות יהיו מעניינות). אך לטעון שרק ש"ס גזענית זה מוגזם: מה עם גרבוז? חצרוני?
8
מאמר פגז, כל מילה פנינה
דב | 09-06-2016 22:46
9
הלברטל אפשר שאלה ? תיקח ספרדי כחתן לבתך ? אולי יתומה לבנך ? או גרוש / גרושה ? חתן או כלה עם בעיית בריאות ? אז מי כאן הגזען ? ???
| 10-06-2016 0:41
הוא לא נולד ליטאי
| 10-06-2016 10:56
כל שנותיו בילדות ועד שנות העשרים שלו היה ציוני למהדרין. אולי הוא לא התקלקל מאוד ואולי בלית ברירה יסכים לשידוך "פגום".
10
צביעות ושקר! תבוא לספר לנו שאצלנו אין אליטות וסוג ב'?! אתמול נולדנו ??!!
| 10-06-2016 7:58
הדבר היחיד שמשחק כאן שאתה שונא את התרכובת הקטלנית לגביך של ספרדי חרדי מוכשר וכריזמטי מורשע בעבר. צבוע ושקרן.
11
גזענות ביהדות התורה
| 10-06-2016 10:18
איך אתה כותב דברי כזב , כי את הגזענות נגד אחינו הספרדים הליטאים והחסידים המציאו. האם בת ישראל ליטאית מ"בית טוב" תשתדך לבחור מעולה ספרדי ? התשובה היא "לא" עם א' רבתי. אם יש במשפחה "פגם" יכול להיווצר אפשרות לשידוך. בחוגים שמהם הגעת "הציונים" (רחמנא ליצלן) משתדכים עם אחינו הספרדים.
12
במגילת רות: רש"י מפרש על הפסוק "למי הנערה הזאת" -
| 10-06-2016 18:32
במגילת רות: רש"י מפרש על הפסוק "למי הנערה הזאת" - וַיֹּאמֶר בֹּעַז לְנַעֲרוֹ הַנִּצָּב עַל הַקּוֹצְרִים לְמִי הַנַּעֲרָה הַזֹּאת. וכי דרכו של בועז לשאול בנשים??? אלא דברי "צניעות וחכמה" ראה בה, שתי שבלים לקטה שלשה אינה לקטה, והיתה מלקטת עומדות מעומד!!! ושוכבות מיושב!!! דרך צניעות... כשם שאמרו חז"ל: "כל כבודה בת מלך פנימה ממשבצות זהב לבושה"* (תהילים מה, יד). הגמרא (יומא מז.) אומרת שבעה בנים היו לה לקמחית, וכולם שמשו בכהונה גדולה. אמרו לה חכמים מה עשית שזכית לכך, אמרה להם מעולם לא ראו קורות ביתי קלעי שערי ע"כ. הנה לנו גודל הצניעות, אפילו בתוך קורות ביתה של האשה. ורבי יוסי אומר במדרש תנחומא (וישלח, ו) שאשה שמצנעת את עצמה, ראויה להינשא לכהן גדול ותעמיד כהנים גדולים. והנה דוד המלך אומר *"אשתך כגפן פוריה בירכתי ביתך בניך כשתילי זיתים"* (תהילים קכח, ג) והנה בדור זה, בדור שלנו, המלחמה קשה ביותר בענייני צניעות, וחייבים למסור נפשינו בכל פרטי ודרכי נועם לשמור "הצניעות" על היסודות שנגאלנו ונושענו אך ורק בזכותם, כמ"ש בחז"ל שלא שינו לבושם כמו שזכו להיגאל בזכות הלבוש הצנוע מארץ מצרים כך כהיום רק אלו שהם צנועות יזכו לגאולה שלמה בקרוב ממש.
13
כל מילה חקוקה בסלע
מני | 19-06-2016 12:05
ובגלל זה אני שונא ומתעב את המפלגה הזאת!