הרב רא"ם מבהיר: "אני לא מקל, אני פוסק הלכה"

באופן חריג, השתתף היום הרב רא"ם הכהן בדיון בוועדות הכנסת אודות נושא גיור הקטינים וחשף מה הביא אותו להצטרף לבית הדין העצמאי לגיור

הרב רא"ם מבהיר: "אני לא מקל, אני פוסק הלכה"
  (צילום: ישיבת עתניאל)

הרב רא"ם הכהן, ראש ישיבת 'עתניאל' ומדייני בתי הדין העצמאיים של 'גיור כהלכה', קרא היום (שלישי) לרבנות הראשית לאמץ לחיקה את בתי הדין העצמאיים לגיור של רשת 'גיור כהלכה'.

בהופעה ציבורית נדירה בדיון בוועדה לזכויות הילד אודות גיורי קטינים, אמר הרב רא"ם: "מן הראוי שהרבנות הראשית תאמץ אליה אדם כמו הרב נחום רבינוביץ', וכך חלק מהמערכת הממלכתית תשתנה".

הרב רא"ם הוסיף כי "לא צריך להתיייאש מהמערכת, אבל אני מסכים שאם תיווצר מסה קריטית על ידי אלטרנטיבה זה עשוי לעזור”.

הרב ראם חלק עם המשתתפים את סיבת המעורבות שלו בבתי הדין של 'גיור כהלכה' וסיפר כי "לפני שנה, ערב שבועות, הרב נחום רבינוביץ' דיבר איתי, ואמר לי שהוא לא יכול לקבל את חג שבועות בלי לפתור את בעיות הגיור, וביקש שאצטרף אליו לבית דין שיגייר קטינים". הרב רא"ם ביקש להדגיש כי "אין מלחמה עם הרבנות. אני אינני מקל. אני פוסק הלכה, וקשה לי עם הדיונים ה"פרקטיים". השאלות הללו הן שאלות עמוקות, ובידיו של הדיין יש כמה עניינים: הלכות גיור, שמירה על עם ישראל, קיבוץ גלויות, ועוד”.

לגופם של דברים שנאמרו במהלך הדיון, אמר הרב רא"ם: "נאמרו כאן דברים לא מדויקים הלכתית: אין קבלת מצוות אצל ילד שמתגייר. זו לא ההגדרה. עד גיל 13 ההגדרה היא לא קבלת מצוות. השאלה היא אם יש לנו מגמה לגייר כאשר אותו ילד לא יקיים תורה ומצוות כשיהיה גדול. בבית הדין שלנו מגיעות משפחות לגייר את ילדיהם, ויש להן רצון שילדיהן יקבלו חינוך מסורתי. אין לנו שום מגמה להילחם בגיור הממלכתי. המציאות היא שבבתי הדין של הרבנות לא מגיירים לפעמים בניגוד להלכה. יש גם ילדים שנמצאים בחינוך דתי ולא מגיירים אותם בגלל שהאמא לא יהודיה. בנוגע לדרישה לבתי ספר דתיים, אם בבית יש אלטרנטיבה והסיבה שההורים לא רוצים לשלוח את ילדיהם הוא לא בגלל שהם לא רוצים חינוך יהודי אלא סיבה אחרת, יש להתחשב בכך” טען הרב ראם.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות