הרב מאיר מאזוז: "עלייה להר הבית במקומות המותרים אינה באיסור כרת"

ראש ישיבת כסא רחמים אמר בשיעור כי העלייה למקומות המותרים בהר הבית בזמן הזה אינה באיסור כרת והעולים "עושים הרבה דברים מדויקים". וגם איך ביזה רבין את קדשי ישראל. צפו

הרב מאיר מאזוז: "עלייה להר הבית אינה באיסור כרת"
  אין איסור כרת בהר הבית. הרב מאזוז (יעקב נעומי/פלאש90)

ראש ישיבת 'כסא רחמים' בבני ברק הרב מאיר מאזוז מתבטא לראשונה על כך שאין איסור עלייה להר הבית בזמן הזה וזאת בניגוד לרוב מוחלט של הרבנים החרדים והרבנים הדתיים.

בקטע קצר שפורסם מהשיעור התבטא הרב במגוון נושאים אקטואלים נוספים והזכיר גם את יחסו המנוכר של ראש הממשלה יצחק רבין למסורת ישראל, ועל הקשר המפתיע שבין שנת השמיטה לאינתיפאדה.

"כל פעם אחרי שמיטה, באה אינתיפאדה, מה הקשר שמיטה לאינתיפאדה? לא יודע", התבטא הרב מאזוז והוסיף את הקשר לרכישת 'יבול נכרי', "בתשמ"ח, מיד בתום שנת השמיטה, התחילה אינתיפאדה, התעשרו מהכספים שקונים מהם בשנת השמיטה, השתגעו. בפעם השנייה (-אינתיפאדת 2000), היה ממש בשנת שמיטה. אז טענו כי אריק שרון עלה להר הבית. הר הבית קידש אותו. אז אם קידש אותו צריך להילחם. הם משוגעים".

"הכל טענות של הבל פעם זה דוואבשה, פעם כי יהודים עולים להר הבית. אז מה אם עלו להר הבית? עשו משהו? מה? מה קרה? באנו והרגנו שמה?" שאל הרב. אומרים מצווה לעלות להר הבית? אבל אין זו אינה מצווה של יהרג ואל יעבור, תפסיקו להשתגע, תפסיקו.

אחד ממשתתפי השיעור ניסה להאשים שהעולים לא עולים הלכתית, "אלא עושים את זה בכוונה אחרת – להגיד שזה שלנו". הרב מאזוז היסה אותו ואמר "לא. הם באים עם סידורים. יכול להיות שמצד ההלכה הם עושים הרבה דברים מדויקים. כאן המקום הזה אין בו כרת, רק טבילה. טבילה הם עושים. מחכים עד הערב שמש."

עם זאת הוסיף הרב חשש "אבל, אולי יבוא שם אדם שלא טבל. אולי יבואו אנשים שלא טבלו. הבעיה היא שאם פתחת פתח יבואו כולם. דבר שני, הערבים רואים יהודי עם סידור, פוחדים פחד מוות. "זה עם הסידור, בא להחריב לנו הכל". ככה הם מאמינים בדבר הזה. אז מה נעשה.. אנחנו חיים בדור משוגע. מה נעשה". הוסיף.

יש לציין כי סוגיית העליה להר הבית עמדה במוקד המחלוקת בין מפלגת יחד ובעין עוצמה יהודית, לאחר שהרב מאזוז התנגד לשיבוצו של מיכאל בן ארי ברשימה, בשל עלייתו להר הבית ובמקומו הוצב ברוך מרזל.

רבין מפטפט בזמן אמירת תהלים

"לכן אין ברירה, אם באנו להתלונן, נתלונן מהתחלה, כשמדינת ישראל מסרה את הבעלות על הר הבית לירדן. בשביל מה עשו את זה? למה עשה את זה? למה עשה את זה? זה שלנו! אם רצה לתת לירדן משהו, בסדר. גם תהיה שותפה. למסור את הבעלות לירדן? בשביל מה? טיפשות. בערות.

"היה שם שני דגלים, הורידו את הדגל של ישראל, ונתנו דגל של ירדן. כשעשו את הדבר הזה, כתבו המכשפים בעיתונים, על הפעולה הזו שעשה רבין… הוא עשה [הסכם] קשר עם ירדן, ואז בא הרב שאר ישוב וקרא מזמור שיר המעלות, ורבין מפטפט. מה אכפת לו "שיר המעלות", הוא לא מבין בעברית(!). אחר כך קראו הם פסוקים מהקוראן, ורבין יושב ושומע ומקשיב בקדושה ובטהרה לכל מילה שיוצאת מפי אותו משוגע. מה לעשות, כך העולם שלנו. מבזה את המקורות שלנו, בשעה שכולם יודעים שמה שהם כותבים גנוב משלנו. ככה היה הבן אדם.

וכתבו העיתונאים, פעולת ההסכם שעשה רבין יותר חשובה אפילו מהקמת מדינת ישראל. כתבו שבמאה האחרונה הדבר הכי חשוב שנעשה, שמסרנו לירדן את הכל… משוגעים. פשוט משוגעים.  כמה שמחניפים להם, כך הם שונאים אותנו. בואו לא נחניף להם. מי שיפגע ביהודי, על המקום, סקול ייסקל, או ירה יירה. "אם בהמה אם איש לא יחיה", מי שיש לו שכל של בהמה ולא שכל של איש, לא יחיה. למה? ככה כתוב; "הבא להורגך השכם להורגו."

על האפשרות לשלום עם ערבים אמר הרב בהתייחס למלחמת האזרחים בסוריה: ""הם כשאוכלים אחד את השני, הגענו כבר ל300,00 הרוגים, זה בסדר גמור. אף אחד לא אכפת לו. אבל אנחנו, נקבל מכות. אישה הולכת עם סכין תקוע בגב שלה, צועקת לערבים, והם אומרים מגיע לך. תמותי. תמותי. שותים קולה. יש דבר כזה במדינה אחרת?". שאל בכאב.

ואנשים עוד מאמינים שאפשר לעשות מדינה, להילחם בכל הכוח לתת מדינה פלסטינית. עכשיו כשאין להם מדינה כמו שצריך תראה מה שהם עושים. תיתן להם מדינה? זה שיגעון. זה סיכון. הרב עובדיה בזמנו עשה את הסכמי אוסלו אחר כך התחרט. כתב מכתב אני חוזר בי. כתב מפורש. מברך יהודה ושומרון. ומשתמשים בשמו נגד דעתו".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

7 תגובות
הצג את כל התגובות