הרב זיני: לעורכי משפחה אין חלק לעולם הבא

הרב אליהו זייני מגיב לטור הקורא לערבים לא לרצוח חרדים, "יש לפרסם שעורכי עיתון משוקץ זה וכל המסכים עם תוכן זה שהם גזרו על עצמם דין של כופרים בעיקר, בה' בתורה ובעמו, ואין להם חלק לעולם הבא"

הרב זיני: לעורכי משפחה אין חלק לעולם הבא
  להקיא ולהוקיע אותם. הרב זייני (אסף מילר)

ראש ישיבת ההסדר אור וישועה בחיפה, הרב אליהו זייני תוקף במילים קשות את הטור שמתפרסם היום בעיתון 'משפחה', וקובע כי יש להוקיע אותם ולהקיא אותם.

הבוקר פרסמנו בסרוגים, על טור בשם "היהודי הנצחי" (כשם סרט תעמולה נאצי), בו כותב סגן עורך העיתון אריה ארליך טור הפותח בערבית, בה הוא פונה למחבלים וכותב: "אנו הציבור החרדי, אין לנו שום עניין בעליה להר הבית בזמן הזה. אנחנו מתנגדים לכך בתוקף. יותר מזה: ההלכה היהודית רואה בכך איסור חמור – איסור כרת. לפיכך, לעולם לא תראו חרדים שמטפסים בהר, למעט משפחה אחת, בודדת שפועלת על דעת עצמה וזוכה להוקעה על מעשיה." נכתב בטקסט בערבית, שאחר כך גם תורגם לעברית, ואז ישנה פנייה כלפי הרוצחים:

"אז גם אם יש בידיכם מידע מוצק על רצון ישראלי לשנות את הסטטוס-קוו בכיפת הסלע – מה שאל נכון למיטב ידיעתנו – לציבור החרדי אין לכך כל קשר. אז אנא הפסיקו לרצוח אותנו".

AmtjxQuL3Yqyo3hs3x3NrrIBPFBbz_n52t0OKwCWlIga

בעקבות הדברים, פרסם הרב זייני, קול קורא בו כתב: "לאור הפירסום המגועל הזה, בו יהודים המתיימרים להיות יראי ה' פונים לאויבי עם ה' ומודיעים להם שאינם שייכים לכלל ישראל, מודעה שהיא במיטב המסורת הגלותית הבזויה.

יש לא רק להוקיע אותם, אלא אף להקיא אותם ולפרסם שעורכי עיתון משוקץ זה וכל המסכים עם תוכן זה שהם גזרו על עצמם דין של כופרים בעיקר, בה' בתורה ובעמו, ואין להם חלק לעולם הבא."

יש לציין כי גינויים כמעט מכל גווני הקשת הדתית והחרדית נשמעו לטור. כתב הרדיו החרדי 'קול ברמה' נעם זיגמן צייץ: "אחד השבועונים החרדיים חשב איך עושים יח"צ מבלי להביא סקופ או סיפור מעניין והחליט לכתוב כמה שורות בערבית בפנייה למחבלים. זו לא עיתונות!"

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

15 תגובות
הצג את כל התגובות