רבנים אוספים כסף לשיפוץ כנסיית הלחם והדגים שהוצתה בשבוע שעבר

רבנים בראשם הרב נחום רבינוביץ' יחד עם יו"ר הכנסת השיקו קמפיין לגיוס כספים עבור שיפוץ כנסיית 'הלחם והדגים' בטבחה שהוצתה בשבוע שעבר. "כשיהודים מכניסים את היד לכיס, זה מעביר מסר אחר לגמרי מאשר הסתפקות בגינוי. זו אמירה עקרונית על היהדות, כלפי פני וכלפי חוץ"

רבנים אוספים כסף לשיפוץ הכנסייה שהוצתה
  יו"ר הכנסת והרבנים אוספים כסף לשיפוץ הכנסייה (יח"צ)

יהודים ורבנים יאספו כסף כדי לשקם את כנסיית 'הלחם והדגים' בכפר נחום (טבחה) שהוצתה בשבוע שעבר.

הבוקר השיק יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין, את קמפיין גיוס המונים לשיפוץ הכנסייה ואמר "כשהכנסיה נשרפה, היה הכי פשוט להעלות פוסט גינוי בפייסבוק. אבל חיפשתי דרך להתבטא באופן משמעותי. כיהודי אני חש מושפל מהמעשה של השרפה". אדלשטיין הוסיף כי "להיות יהודי טוב זה לא לשרוף, אלא להיפך!" היו"ר אדלשטיין ביקש לתרום באופן אישי כסף ליוזמה וציין כי זה לא זמן לגינויים אלא למעשים".

בראש היוזמה עומד הרב ד"ר אלון גושן-גוטשטיין, העומד בראש מכון אליהו לדיאלוג בינ-דתי וארגון מוזאיקה. לדבריו "רבנים מוציאים מדי פעם גינויים לתופעת "תג מחיר", וקובעים שאין היא עולה בקנה אחד עם ערכי היהדות, אך גינויים אלו אינם מועילים. הם אף נתפסים כיציאה ידי חובה של הרבנים, ולאו דווקא כאמירה עקרונית וכנה".לדבריו "כשיהודים מכניסים את היד לכיס, זה מעביר מסר אחר לגמרי מאשר מסתפקים בגינוי."

ביחד איתו הגיעו לאירוע ההשקה ראש ישיבת ברכת משה הרב נחום רבינוביץ' והרבנים שלמה וילק, דוד רוזן ומיכאל מלכיאור.

ההצתה בטבחה מהווה עליית מדרגה בהסלמה, לא רק בעוצמת הנזק, במרכזיות הכנסיה בה מבקרים כ-5,000 ביום, אלא בעובדה שזו הפעם הראשונה שהנזק מתרחש בפירוש על רקע דתי, ולא על רקע לאומי: אם באירועים קודמים התנוסס הכיתוב "תג מחיר", הרי שהפעם הכיתוב הוא "והאלילים כרות יכרתון".

הקמפיין למימון המונים בשיתוף פורום תג מאיר, לשיפוץ הכנסיה יעלה באתר "מימונה" העמיד יעד כלכלי בסך 50 אלף ש"ח. כמובן שהסכום לא מתקרב לכיסוי העלות האמיתית של השיפוץ, אבל הוא יוצר הזדמנות לכל אחד ואחת, לתת תרומה סמלית שבאמצעותה מובע המסר הקורא ליהדות בונה ולא יהדות הורסת. הרעיון הוא שאם יהודים יתנו אפילו משהו סמלי לבניין הכנסיות שנשרפו כביכול בשם הדת היהודית, תהיה בזה עדות לכך, שהם אינם עומדים מאחורי ההצתות. "בעיני העולם הדבר יצטייר באופן חיובי, ו"ייצור קידוש השם עצום" כלפי חו ומסר חינוכי חשוב כלפי פנים, מסכם גושן-גוטשטיין.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

31 תגובות
הצג את כל התגובות