יונתן זינדל/פלאש 90
ראש לשכת עורכי הדין מאיים לתבוע את אהוד ברק
אברהם בלוך
13-01-2021 | 18:36 | 28 תגובות
בעקבות ראיון בו ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, אמר כי לשכת עורכי הדין פעלה כדי לדחות את משפט נתניהו וכי ראש הלשכה הצטרף לצוות ההגנה של נתניהו, ראש הלשכה מאיים בתביעה

ראש לשכת עורכי הדין, עו״ד אבי חימי, העביר הערב (רביעי) מכתב התראה לפני תביעה לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, זאת לאחר שברק האשים את הלשכה בפעולות פסולות.

מכתב ההתראה נשלח בעקבות ראיון רדיו שנערך ברשת ב', בו אמר ברק הלשכה פעלה לדחיית משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, וכי לאחר מכן ראש הלשכה, חימי, הצטרף לצוות ההגנה של נתניהו.

ראש הלשכה דורש מאהוד ברק ברק לפרסם התנצלות וחזרה מהאשמות החמורות תוך 24 שעות, וכן להעביר לצורך פשרה סכום של כ-30 אלף ש"ח אשר ייתרמו לבית חולים לטיפול בחולי קורונה.

עו״ד אבי חימי מסר: "כל פעילותי היא אך ורק למען ציבור עורכי הדין ומערכת המשפט בישראל. הפצת פייק ניוז ואמירות חסרות כל שחר אינן דרכי ומעידות יותר מכל על שיטות הפעולה של אלו האומרים אותן".

כזכור, לאחר ששר המשפטים, בני גנץ, הורה כי במהלך הסגר בתי המשפט יפעלו כסדרם, לשכת עורכי הדין פעלה כי ההוראה תשתנה. בין היתר האשימה הלשכה את גנץ כי הוא מסכן את בריאותם של עשרות אלפי עורכי הדין שיאלצו להסתכן בהידבקות בקורונה, כיוון שגנץ מעוניין לגרום כי הדיון הקרוב במשפט נתניהו לא ידחה מעט.

עורכי דין רבים זעמו על גנץ, כיוון שבנוסף לסיכון בריאותם לשווא, העובדה כי יאלצו לעבוד בזמן הסגר כאשר ילדיהם לא במסגרת הלימודים מעלה בעיה קשה. בעקבות הלחץ הכבד מצד עורכי הדין - גנץ נכנע. עם זאת, ראוי לציין כי דחיית הדיון במשפט נתניהו נעשה ביוזמת השופטים.