(צילום אילוטסרציה נתי שוחט/פלאש90)
הרב של נוער הגבעות: "חבל לבזבז את הזמן בכלא"
גיא עזרא, חדשות סרוגים
27-06-2017 | 09:09 | 4 תגובות
בשיעור שהעביר הרב גינזבורג לתלמידיו הוא הסביר כי עליהם להמשיך לפעול אך להזהר לא להתפס: "חבל שהכוח שיושב כאן היום ישרוף את הזמן בכלא"

לאחר הפגישה שנערכה בשבועות האחרונים בין רבני נוער הגבעות לגורמים בשב"כ בעקבות התגברות פשעי השנאה נגד האוכלוסיה הערבית, אחד הרבנים, הרב יצחק גינזבורג, העביר שיעור לתלמידיו והנחה אותם להמשיך לפעול אל מבלי להיתפס.

בשיעור, שתוכנו הובא באתר ynet, הסביר הרב לתלמידיו כי אינו בעד ביצוע פעולות שבסופן יישבו הנערים בכלא ומצד שני התעקש כי יש לבצע מהפכה בארץ ישראל שאותה יש להוציא לפועל בדרכים שונות. בשיעור, שהתקיים בכפר חב"ד, נכחו נערי גבעות מוכרים, בהם גם פעיל הימין הקיצוני מאיר אטינגר, מי שנחשב ליעד מספר אחת של החטיבה היהודית בשב"כ.

הרב יצחק גינזבורג (צילום: קובי גדעון/פלאש90)

"כולם יודעים את דעתי" אמר הרב גינזבורג בשיעור. "חבל לשבת בכלא. אולי המצב בכלא היום יותר טוב ממשהו אחר, אבל לכתחילה חבל שהכוח שיושב כאן היום ישרוף את הזמן בכלא".

בשלב זה הסביר הרב גינזבורג איך בכל זאת עליהם לפעול: "לכן 'בתחבולות תעשה לך מלחמה', צריך לחשוב לעשות פעילות שטובה לכם בחוכמה, שהיא לא מביאה אתכם לא לחקירות ולא למעצרים וכן פועלת בת'כלס. הת'כלס הוא לעשות כאן מהפכה בארץ. מה שעזר בעבר, נגד הבריטים, לא שייך היום. צריך משהו אחר".