אחד המחבלים עבד במכולת ליד בית הכנסת

זמן קצר לאחר אירוע הטבח הרצחני בבית הכנסת "קהילת יעקב" בירושלים, נודע כי אחד המחבלים שביצע אותו, סעיד אבו אל'גמל, תושב ג'בל מוכבר שבדרום ירושלים, עבד במרכול הסמוך לבית התפילה.

אחד המחבלים עבד במכולת ליד בית הכנסת
  שני המחבלים שביצעו את הטבח בבית הכנסת

זמן קצר לאחר אירוע הטבח הרצחני בבית הכנסת "קהילת יעקב" בירושלים, נודע כי אחד המחבלים שביצע אותו, סעיד אבו אל'גמל, תושב ג'בל מוכבר שבדרום ירושלים, עבד במרכול הסמוך לבית התפילה, כך דווח בחדשות 2.

כאמור, יחד עם אבו אלג'מל, ביצע את הפיגוע הרצחני בן דודו, אף הוא תושב השכונה הירושלמית ובעל תעודת זהות כחולה. אחיו של אחד המחבלים הוא אסיר שכלוא בימים אלה בישראל.

שני החבלים תושבי ג'בל מוכבר ממנה כבר יצאו רוצחים, בהם המחבל שביצע את הטבח בישיבת מרכז הרב לפני שמונה שנים.

כזכור, גם המחבל שהתנקש בפעיל זכויות האדם, הר הבית והמקדש, יהודה גליק, עבד במסעדה שבמרכז מורשת בגין שם ביצי את ההתנקשות בגליק.

המחבל, מועתז חיג'אזי, שחוסל על ידי הימ"מ היה פעיל ג'יהאד איסלאמי בן 32 משכונת אבו טור במזרח העיר. כעת מתברר כי המחבל חיג'אזי עבד במסעדה במרכז מורשת בגין, שמחוץ לה בוצע ניסיון הרצח. המחבל, דמות מוכרת לגורמי הבטחון, ישב בכלא למשך 10 שנים, עקב מעורבותו בפיגועים ובטרור באינתיפאדה האחרונה. הוא שוחרר לפני כשנתיים ונחשב לפעיל הג'יהאד האיסלאמי. בשב"כ בודקים האם הוא קשור לניסיון הרצח של החייל חן שוורץ בטרמפיאדה בגבעה הצרפתית, במהלך מבצע 'צוק איתן', ופצע אותו באורח קשה.

כאמור, לפחות ארבעה בני אדם נהרגו בטבח שבוצע בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים. מחבלים פרצו לבית הכנסת כשהם חמושים בגרזנים ובסכינים. בנוסף להרוגים, עוד שמונה נפצעו, בהם ארבעה קשה.

להערכת המשטרה, שני מחבלים ביצעו את הפיגוע, ומתנהל מצוד אחרי חשוד נוסף.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
שומו שמים. השם תרחם עלינו
| 18-11-2014 10:00
שומו שמים. השם תרחם עלינו "זה בדיוק כמו הטבח שאנחנו רגילים לראות באירופה", מספר עד ראייה למראות המזוויעים, "זה היה תופת לכל דבר, תמונות של יהודים חרדים עטופים בטלית ותפילין זרוקים על הרצפה לאחר שנטבחו בגרזן. תמונות שמזכירות את השואה האיומה" אני בשם כל עם ישראל מבקש, בכל לשון של בקשה מגדולי מועצת התורה לא לעשות שום פשרות עם הצבא לגבי גיוס בני תורה! טבח הזה בבית כנסת היא מדה נגד מדה מהשמים! עטופים בטלית ותפילין מתבוססים בדמם! המועצת רוצים להרוג הנשמות, (בפשרות מול הצבא-השמד) והאנשים האלו נהרגו מהשמים לעורר אותנו ולעצור אתכם ממעשה רע הזה, ובקשה ממכם שתפסיקו לסלף התורה הק'. תראו איזה חרון אף גרמתם, מתפללים נטבחו בבית תפילה במרכז ירושלים ברצח נורא באכזריותו, יהודים היו באמצע תפילה לבורא עולם ומחבלים נכנסו ושחטו אותם. זי"ע. עת צרה היא ליעקב, ירושלים כואבת ומרכינה ראש ביום קשה זה. מתפללים נטבחו בבית תפילה במרכז ירושלים ברצח נורא באכזריותו, וכאשר חרב גיוס בני הישיבות המורם על ראשם של אחינו תושבי ארה״ק מחריף והולך רח״ל, הרשעים כים נגרש השקט לא יוכלו ובעזרתם של משתפי פעולה מנסים בכל כוחם לגייס בחורים ואברכים אל צבאם הטמא בכל מיני דרכים ותכסיסים.. טוב להודות לשם, שלצערינו ולעוונינו הרבים, וכעת הגענו למצב איום ונורא בראותם כי הדרך פתוחה לגיהינום, ומהשמים זכינו לגדולי תורה כאדמו”רים ורבנים וראשי ישיבות ממועצת גדולי השמד, אשר בקידוש שם שמים, בנעימות הליכותם, בגדלות תורתם, בחכמה גדולה כשלוחי ושותפי היצר והשטן, הצליחו בעזרת הרשעים להוביל כל המהלכים מול הצבא, אל מול עיניהם הכלות של לפיד ובנט מחוקקי החוק השמד העקר, נגד עולם התורה, ברוך אלוקינו שנתן לנו רועים (אכזרים) לדור יתום, שמנהיגים כולנו “לשמד-מוחלט” בדרך חכמה ובתבונה ובתחבולות של היטלר (נגד החרדים) והם חושבים שהקב”ה לא יגלה ברבים האמת שהם השותפים לרשעים פורקי עול היהדות, בעד כמה גרושים שהם מקבלים ממשלת הכופרים עבור עבודה השחורה, שמטנף עם ישראל.. הם גרמו שארבעה גופות של יהודים חרדים, שהיו באמצע תפילת "שחרית", עטופים בטלית ותפילין, היו שרועים על רצפת בית הכנסת, מתבוססים בדמם, לאחר שנטבחו בידי שני מחבלים שפלים.
2
מתי תפסיקו להעסיק אותם? אצל גליק אותו סיפור
משה | 18-11-2014 11:37