אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נחנכה הכניסה לירושלים על שם יצחק שמיר ז"ל

אמש נחנכה הכניסה לעיר ירושלים מכביש 9 על שמו של יצחק שמיר ז"ל, ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל. הטקס נערך בהשתתפות משפחת שמיר והשר יאיר שמיר בנו של יצחק שמיר ז"ל, שרים, יאיר שטרן, יו"ר עמותת לח"י ומכובדים נוספים.

נחנכה הכניסה לירושלים על שם יצחק שמיר ז"ל
  צילום: ג'קי לוי

נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, שר התחבורה, מר ישראל כץ וראש העיר ירושלים, ניר ברקת חנכו אמש, (ראשון) את הכניסה לעיר ירושלים מכביש 9 על שמו של יצחק שמיר ז"ל, ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל.

הטקס נערך בהשתתפות משפחת שמיר והשר יאיר שמיר בנו של יצחק שמיר ז"ל, שרים, יאיר שטרן, יו"ר עמותת לח"י ומכובדים נוספים.

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין: "אהבת ירושלים, זרמה בדמו, הטעינה אותו, והייתה בשר מבשרו. היום, ירושלים מחזירה חוב של כבוד, לאיש שכה אהב אותה, לאיש שנלחם למענה, לאיש שהתעקש על כבודה, ועמד כצור איתן על שלמותה ואחדותה. קריאת המחלף על שם יצחק שמיר, מהווה אות של הכרת טובה, מהעיר שחברה לה יחדו, לאחד מאוהביה הגדולים. יהי זכרו של לוחם חרות ישראל, יצחק שמיר,חרות בלבנו ובלב העיר שחברה לה יחדו, מדור לדור".

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני מאמין כמו שמיר שמול המירוץ של איראן להשגת נשק גרעיני ומול איומים אחרים, אנחנו נעזרים בנכס אסטרטגי ששמיר ייחס לו חשיבות רבה והנכס הזה הוא האחדות הפנימית בעם. הוא נהג לומר שהאחדות פירושה אחריות לאומית וכפי שאמר נשיאנו, הוא לא הבדיל בין אחריות אישית לאחריות לאומית, ולכן אני יכול לומר: קיבלנו לאחרונה הדגמה של אחריות לאומית, של חיילינו במבצע צוק איתן, קיבלנו גילויים של אחריות אישית עכשיו בהרי נפאל, בגבורה יוצאת דופן, כאן וכאן. בקיץ האחרון אנחנו שוב נוכחנו לדעת עד כמה חיונית האחדות להישגי ישראל ולחומה הבצורה שאנחנו מעמידים אל מול אויבינו".

ראש העיר ירושלים, ניק ברקת: "ראש הממשלה השביעי, יצחק שמיר היה אחד מטובי בניה של הארץ הזו, ואחד מגדולי אוהביה של ירושלים. היום, בקריאת הדרך המובילה לירושלים על שמו אנו זוכים לחלוק כבוד לזכרו ולמורשתו, ובתוך זאת אנו חולקים כבוד גם לירושלים עצמה. שמיר היה מנהיג הנטוע בנופיה האנושיים של הארץ הזו ואוהב את בירתה אהבה שלמה. אהבה שבשמה הוא שירת עשורים רבים בחפ"ק של מדינת ישראל, רשם פרקי מורשת רבים בספר גבורותיה והוסיף אבני יסוד חשובות לבניינה ולפיתוח בירתה. קריאת כביש 9 על שמו היא עבורי כראש העיר הצהרת מחויבות להמשך בניינה ופיתוחה של ירושלים".

2

צילום: ג'קי לוי

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו