המאבק בטרור: תוחמר הענישה לסייעני שב"חים - סרוגים

המאבק בטרור: תוחמר הענישה לסייעני שב"חים

הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שתחמיר את העונש על עבירות הסעה, הלנה או העסקה של שוהים בלתי חוקיים. כל הפרטים

author-image
המאבק בטרור: תוחמר הענישה לסייעני שב"חים
  (צילום: חיים גולדברג/ פלאש 90)

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק הכניסה לישראל של חברי הכנסת צביקה פוגל, יבגני סובה וקבוצת חברי כנסת. 31 חברי כנסת תמכו בהצעה, אל מול 9 מתנגדים.

ההצעה קוראת להחמיר את הענישה בגין ביצוע עבירות הסעה, הלנה או העסקה של שוהים בלתי חוקיים, וכן לקבוע, בהוראת שעה לשלוש שנים, עונש מזערי של רבע מהעונש המרבי הקבוע לעבירות אלה. עוד מוצע לחדש את הוראת השעה הקובעת קנסות מינימום בגין ביצוע עבירות אלו למשך שלוש שנים, וכן להחיל חובת דיווח לוועדה לביטחון לאומי לגבי כתבי אישום שהוגשו בגין עבירות אלה.

יו"ר הוועדה לביטחון לאומי, ח"כ צביקה פוגל, אמר כי "הצעת החוק המונחת בפניכם מבקשת להניח אבן נוספת בחומת המגן של המאבק נגד תופעת הכניסה והשהייה של שוהים שלא כדין, תושבי יהודה ושומרון ועזה, למדינת לישראל. לחלקם יש אותו די אן איי של רוע ושנאה שפגשנו ב-7 באוקטובר. חשוב להבהיר שרק בשנת 2018 – 50 אחוז מהפיגועים במדינת ישראל היו כאלו שמעורבים בהם שב"חים".

ח"כ שרון ניר הוסיף: "החוק הזה הוא עוד שלב במאבק בטרור ונועד לומר לכולם שבמשמרת שלנו לא נעמוד מהצד ונצפה באלחו שקמים עלינו לכלותינו. אנו נילחם בטרור על כל צורותיו. גם מי שלוקח טרמפיסטים שבאים לכלותינו – גם אותו נעניש".

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "תיקון זה נתמך בהתייחסות גורמי הביטחון השונים, אשר מבססים את האלמנטים אשר עולים מהתיקון – ראשית, האלמנט של חיזוק הריבונות, שנית האלמנט של מניעת עבירות פליליות ושלישית האלמנט של מניעת טרור. בהתאם לעמדת גורמי הביטחון מעורבות שוהים בלתי חוקיים בעבירות פליליות מהווה אחוז משמעותי מהאירועים הפליליים בהם מעורבים פלסטינים תושבי איו"ש ורצועת עזה.

"על פי גורמי הביטחון, פעילות השב"חים תלויה במערך תומך ומסייע של מסיעים, מלינים ומעסיקים, אשר מהווים נדבך משמעותי בהשפעתם על היקף התופעה. התשתיות הללו מאפשרות את כניסת השב"חים ומהווה גם פלטפורמה להחדרת מחבלים ולביצוע מעשה טרור כלפי אזרחי מדינת ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו