אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אושרה קורן נבחרה לסגנית יו"ר המועצה הדתית ברעננה

מליאת המועצה הדתית ברעננה בחרה באושרה קורן לסגנית יו"ר המועצה הדתית בעיר. אושרה, ראש בית המדרש לנשים מת"ן השרון וממייסדי ארגון הרבנים ותלמידות החכמים "בית הלל", קבעה תקדים היסטורי בהיותה האישה הראשונה בישראל שנבחרה לתפקיד

לראשונה בישראל: סגנית יו"ר מועצה דתית
  אושרה קורן, סגנית יו"ר המועצה הדתית ברעננה (באדיבות אתר מת"ן השרון)

לראשונה בישראל נבחרה אישה לתפקיד סגנית יו"ר מועצה דתית. בישיבתה השנייה של מליאת המועצה הדתית ברעננה נבחרה אושרה קורן לסגנית יו"ר המועצה הדתית ובכך הושלמה שלישיית ההנהלה לאחר שבישיבה הראשונה של המליאה נבחרו אריה פרידמן לתפקיד יו"ר המועצה ודב פלדמן לגזבר.

זה התקדים השני שהציבה המועצה הדתית ברעננה וזאת לאחר שלמליאה נבחרו ארבעה נשים – כמחצית מחברי המליאה. יו"ר המועצה אריה פרידמן שהכריז כי בחירת נשים כנציגות במליאה בכלל ובתפקיד סגנית היו"ר בפרט, הינו יעד שהוא הציב למועצה בראשותו, היה זה שהציע את שמה של אושרה קורן לתפקיד.

בנימוקיו למועמדותה אמר פרידמן כי אושרה הינה האישיות המתאימה הן מהפן הייצוגי והן מהפן המעשי. פרידמן: "כאב לשתי בנות, אושרה מהווה עבורן ועבור כל חברותיהן דוגמה אישית של אישה שמשלבת ומגשימה את שאיפותיה התורניות, המקצועיות והנשיות. היא הוכחה כי לאישה הדתית של תקופתנו השמים הם הגבול והיא יכולה להגיע לכל מטרה שתציב לעצמה. אושרה, כתלמידת חכמים, כמנהיגת קהילה, כאם וכרעיה מהווה מודל לנשים רבות ובמיוחד נשים צעירות ובשל אישיותה המיוחדת ותרומתה לאורך שנים לציבוריות הרעננית הצעתי למליאת המועצה הדתית ברעננה לבחור בה כסגנית יו"ר המועצה".

בסיום דברי ההקדמה, נבחרה אושרה לתפקיד פה אחד על ידי כל הנוכחים.

אושרה קורן, נשואה לרב צבי קורן  אם ל-4 וסבתא לשלוש נכדים. ראש בית המדרש לנשים, מת"ן השרון, ממייסדי ארגון הרבנים ותלמידות החכמים "בית הלל", ומנהלת להקת "בת-קול" בשירה ריקוד וסיפור המופיעה בפני קהל נשי בלבד.

אושרה עומדת יחד עם בעלה, הרב צבי קורן, בראש קהילת "כינור דוד" בנוסח קרליבך ושימשה במשך כשלוש עשרה שנה כחברת מועצת עיר רעננה מטעם הרשימה הדתית.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
ברכות חמות לרבנית-הצלחתך היא הצלחת כולנו
גיימס הטפילד | 30-06-2014 8:57
2
רעננה
דני | 30-06-2014 11:08
מכיר את אושרה. מינוי ראוי ומכובד המביא כבוד למגזר ולכלל תושבי רעננה. אישה רבת פעלים ומשרתת את הציבור באופן יוצא מהכלל. בהצלחה.
3
בבית הלל האמיתי לא היו נשים בבתי דין, ולא היו......
יניב | 30-06-2014 12:29
מנהלות את הדת, כי זה לא ראוי! אתם לא בת הלל, אתם רפורמים בתחפושת. כל המעשה הזה נעשה לא לשם שמיים, אלא לשם "מעמד האישה". והאמהות היו יושבות אהלים ואת גדולה מהן?
4
ורק בשביל לחדד לפמינסטיות, אשה ביהדות לא מגיע למדרגה של
דתי ציוני אמיתי | 30-06-2014 12:35
גבר! ככה ה' ברא את העולם. שהזכר קודם לנקבה. לכן לזכר יש חיוב בתורה ובמצוות יותר מאשר האשה. לכן יש כהן גדול ולא כהנת גדולה. לכן יש משיח ולא משיחה. האשה נחותה יותר בגלל טומאת הנחש, לכן אשה גם לא יכולה לשאת כפיים(כהנת), ואינה בבחינת צדיק, כי סוד היסוד שהוא צדיק נמצא בזכר. נוסף לכל שאשה כשמה כן היא, מאיש לוקחה היא. זאת אמרת שהיא כמו איש, היא לא איש אבל כמו איש, ז"א כמעט כמוהו, כמו פורים וכיפורים שכיפור תלוי בפורים שגדול ממנו, כך גם אשה תלוי באיש. תפסיקו לחפש בכוח ככה החליט בורא עולם וככה תורה מצווה ואף תראו בהלכות ערכין וחרמין, שזכר ערכו גבוה יותר. נוסף לכל בזכר יש תורה שמיכאל מלמדו ברחם אימו ובנקבה אין, כי כל אחד בנוי לדבר אחר. בית הלל הם כופרים בתחפושת, עוד ארגון של "התחדשות היהדות". נ.ב. אין חדש תחת השמש ולא יחליף האל דתו לעולמים!
5
זה לא תקדים.בבת-ים מכהנת אביגיל מיס כסגנית יו"ר
אמונה | 04-07-2014 9:09
המועצה הדתית כבר כמה חודשים.
6
יישר כח לרבנית !
יוניו | 20-10-2014 12:01
ואל תבושי מפני המלעיזים עליך בעבודת ה׳, הם ימשיכו לצעוק, והשיירה תמשיך לעבור.