חוק החמץ בדרך לאישור סופי במליאת הכנסת - סרוגים

חוק החמץ בדרך לאישור סופי במליאת הכנסת

ועדת הבריאות אישרה את חוק החמץ לקריאה שנייה ושלישית: מנהלי בתי חולים יוכלו לקבוע הוראות בדבר איסור או הגבלה של הכנסת חמץ למבנה בית החולים בפסח. החוק צפוי להעלות לאישור סופי עוד היום

author-image
חוק החמץ בדרך לאישור סופי במליאת הכנסת
  ח"כ בוסו בוועדת הבריאות (נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

ועדת הבריאות בראשות ח"כ אוריאל בוסו אישרה לקריאה שניה ושלישית את הצעת 'חוק החמץ' – זאת בכפוף לריביזיה (הצבעה חוזרת) שתתקיים בשעה 12:05. הוועדה אישרה את התיקון להצעת חוק זכויות החולה, לאחר שדחתה את כלל ההסתייגויות שהוגשו להצעת החוק (118). בכפוף לדחיית הריביזיה, ההצעה תועבר כעת להצבעה בקריאות שניה ושלישית במליאת הכנסת.

הצעת החוק קובעת כי מנהל בית חולים יהיה רשאי לקבוע הוראות בדבר איסור או הגבלה של הכנסת חמץ למבנה בית החולים, כולו או חלקו, הנדרשות לשם שמירת כשרות לפסח עבור המטופלים המאושפזים בו, וזאת לאחר ששקל חלופות אחרות ובהתחשב בזכויות המטופלים ובצרכיהם, ובכלל זה צורכיהם הרפואיים, ורשאי הוא להתחשב לעניין זה בין היתר בצורכי המלווים והעובדים. עוד מוצע לקבוע כי הוראות שנקבעו בעניין זה יפורסמו באתר האינטרנט של בית החולים ואם אין אתר– באתר האינטרנט של משרד הבריאות וכן כי בבית החולים יוצב שילוט בעניין. נוסף על כך, מוצע לאפשר למנהל בית חולים להסמיך עובד של בית החולים ליידע את הבאים בשערי בית החולים בדבר ההוראות. עוד נקבע כי אין בהוראות הסעיף כדי לגרוע מהוראות כל דין הנוגעות לכשרות מזון.

עוד באותו נושא

חוק החמץ אושר בקריאה ראשונה; גפני: "חוק מיותר"


27

במהלך הדיון אמר ח"כ בוסו:"מדובר בהצעת חוק מאוזנת שנותנת מענה בדיוק למה שבג"צ דיבר עליו- אמר שאין הסמכה, אז אנחנו נותנים את הסמכות למנהלים להחליט, לתלות שלטים, ליידע. לא יהיה חיפוש בתיקים ולא יוצבו מגנומטרים לאיתור חמץ. לאורך כל השנה אנחנו סומכים על מנהלי בתי החולים, מעריכים את שיקול דעתם וכך יהיה גם עכשיו".

ח"כ ולדימיר בליאק אמר: "החוק לכאורה הצהרתי, בכאילו אין אכיפה אבל זה עוד נדבך בכפייה הדתית שאתם מנהלים נגד הציבור ששונה מכם, עוד אצבע בעין. אחרי החוק הזה יבואו עוד חוקים, עוד מתקפה, צעדים לצמצום החירויות של הציבור הזה. אתם פוגעים בחוזה הלא כתוב בין האזרחים לממשלה, אז אל תתפלאו שאזרחים יוצאים בהמוניהם להפגין נגד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אם הרפורמה לא תעבור
חיים | 20-03-2023 12:27
כל מה שריח יהדות וזהות יהודית נודף ממנו ,יפסל על ידי הנאורים בעליון. האם הלכנו להצביע, כדי לחלק גובים לעסקנים?!
2
לצערנו אתם החמץ...
משה | 20-03-2023 12:38
לצערנו אתם החמץ שבממשלה כל העובדים והרופאים היו צריכים לקח חופשה בחג הפסח ירושלים חוברה לה יחדיו והמחבלים מתרבים.לא חייבים לחבר את הערבים לכשרות של פסח.אם כך 40 ימי הרמדאן שבבתי החולים יכניסו אוכל רק בערב תפנימו חחחחח
3
כפייה דתית תשניא...
רחל | 20-03-2023 12:58
כפייה דתית תשניא את היהדות על אזרחי ישראל
4
נקניק חזיר עדיין...
לא הבנתי | 20-03-2023 13:12
נקניק חזיר עדיין מותר להכניס?
. הקואליציה תעביר...
שי | 20-03-2023 13:46
. הקואליציה תעביר את חוק החמץ בבתי חולים וחוק המתנות לביבי. ותודה לימין מלא מלא.
5
אני חיפאי יש...
שי | 20-03-2023 17:23
אני חיפאי יש לי 3 בתי חולים בקרבתי, מתכוון לפזר פיתות, תהנו. כת של פדופילים וגנבים קובעת לנו חוקים.