"טעות ללמד את האבולוציה במתכונתה הנוכחית" - סרוגים

"טעות ללמד את האבולוציה במתכונתה הנוכחית"

נשיא מכללת חמדת הדרום, פרופ' אבי לוי מתנגד להחלטה של משרד החינוך: "הורדת הנושא לכיתות חטיבת הביניים והפיכתו לנושא חובה ללא יכולת להציגו כראוי בהיבטים השונים עושה טעות למדע ולעקרונותיו". נאמני תורה ועבודה מברכים

"טעות ללמד את האבולוציה במתכונתה הנוכחית"
  החלטה לא נכונה. פרופ' אבי לוי (יח"צ)

נשיא מכללת חמדת הדרום פרופ' אבי לוי מתנגד להחלטת משרד החינוך ללמד את תיאורית האבולוציה בחטיבת הביניים.

"זו טעות ללמד את תורת האבולוציה במתכונתה הנוכחית בכיתות ח'-ט' בשל מורכבות הנושא, ואי תמימות הדעים הקיימת כיום בארץ ובעולם בין מדענים לגבי תקפות פרקים רבים בתורת האבולוציה. העיסוק בנושא הזה בתיכון כנושא בחירה מאפשר להביא (למי שאכן רוצה בכך והאמת המדעית לנגד עיניו) דעות שונות, גישות חדשות ומחקרים המעוררים שאלות ותהיות לגבי תקפותה של תורת האבולוציה, או לפחות פרקים נכבדים ממנה.

הורדת הנושא לכיתות חטיבת הביניים והפיכתו לנושא חובה ללא יכולת להציגו כראוי בהיבטים השונים עושה טעות למדע ולעקרונותיו".

מנגד תנועת 'נאמני תורה ועבודה' מברכת את ועדת מקצוע המדעים על ההחלטה. "אחריותנו לחינוך ילדינו, כוללת בתוכה את חשיפת הילדים לתפיסות שונות, מקובלות ושאינן מקובלות ואת היכולת להתמודד עם תפיסות אלה. דווקא החשיפה, יצירת הדיון והחשיבה הכנה, יוצרים חוסן אשר מחזק את תלמידינו בעת יציאתם לעולם הרחב"

עלינו ללמוד גם את התורות החיצוניות לתורה ואת תחומי הלימודים הכלליים, להבינם, ואף להפוך אותם לכלי בעבודת השם. הלימודים הכלליים הינם כר פורה להעשרת עולמנו הרוחני. לעתים הם נושא שאפשר להתעמת איתו ולדחות את מסקנותיו ולעתים אפשר לאמץ ממנו נקודות מסוימות ולצרפן לתורתנו הקדושה, כפי שראינו שעשו גדולי ישראל, כמו למשל הרב קוק בהתייחסו לנושא:  "תורת ההתפתחות [האבולוציה], ההולכת וכובשת את העולם כעת, היא מתאמת לרזי עולם של הקבלה, יותר מכל התורות הפילוסופיות האחרות. ההתפתחות, ההולכת במסלול של התעלות, היא נותנת את היסוד האופטימי בעולם, כי איך אפשר להתייאש בשעה שרואים שהכל מתפתח ומתעלה" (הראי"ה קוק, אורות הקודש ב, יט).

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
עם נאמני הקרן החדשה מברכים זה לא טוב
| 01-06-2014 16:59
2
להעביר את הילדים לבתי ספר חרדיים
סיוון | 01-06-2014 17:55
החינוך הדתי ממלכתי פשט את הרגל כבר מזמן. חובה להעביר את הילדים לבתי ספר חרדיים אחרת יהפכו לכופרים או ל"לייטים" במקרה הטוב. אמרנו את תפילת השל"ה ערב ראש חודש, אבל לא די בתפילה. צריך גם מעשים
3
אנחנו נאמנים רק לקרן
נאמן | 01-06-2014 19:05
נאמנים לכסף שנקנו ע"י הקרן לישראל חדשה וה' ישמור .
4
שאלה לנאמני עבודה.
נאמני עבודה בעיניים | 01-06-2014 19:15
למה רק ללמד את האבולוציה, תלמדו גם בודהה ברית חדשה, קוראן ועוד ועוד. תשתמשו בזה לעבודת ה' (מה זה ???) ובלה בלה. אולי גם תלמדו אידאולוגיה חרדית ??? [פוי, זו כפירה אמיתית, שאסור אפילו לחשוב עליה !!!!!!!].
5
באמת, לפיד ופירון צודקים,
| 01-06-2014 19:17
הם רואים את עצמם במראה, ומבינים כי מוצאם מן הקוף. ברוך ה', אנו יצירי ה' ואין מוצאינו מן הקוף כמו פירון לפיד ונאמני תורה ועבודה.
6
השם "נאמני תוע" עלול להטעות כאילו מדובר באנשים דתיים
חגית שטרום | 17-12-2015 14:59
בס"ה מדובר בקמצוץ שכל מטרתו בחיים היא שאיזה חילוני יגיד "אפילו שאתם דתיים כזה כאילו אתם בכל זאת די נחמדים כזה כאילו".