אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב מלמד: מעוניינים שנתניהו יעמוד בלחץ האמריקאי? תשמרו על צניעות!

במאמר שפירסם הרב אליעזר מלמד בעיתון "בשבע", הוא מותח קו בין שמירה על עצמאות בבחירת הבגדים לבין עמידתו של ראש הממשלה בלחצים החיצוניים. "אם דתיות וחרדיות אינן מוצאות עוז בלבבן לשמור על כללי ההלכה בניגוד לקו שהכתיבו מעצבי האופנה, איך ירצו שמר נתניהו יעז לחרוג ממה שמעצבי דעת הקהל הבינלאומית מרשים לו לומר?!"

הרב מלמד: מעוניינים שנתניהו יעמוד בלחץ האמריקאי? תשמרו על צניעות!
  הרב אליעזר מלמד (פלאש90)

בטורו השביעי שהתפרסם בעיתון "בשבע" ליום הכיפורים, מסביר הרב אליעזר מלמד רב היישוב הרב ברכה וראש הישיבה ביישוב, את הקשר שבין שמירה על צניעות בבגדים, לבין החוסן הלאומי של ראש הממשלה.

הרב מלמד פותח בתיאור תופעה חדשה בעולם האופנה – יציאת החצאיות הארוכות מה"מודה", מה שמקשה על החפצות לשמור על צניעות לקנות חצאיות המתאימות לערכיה. אחרי הסבר ארוך על חשיבות הצניעות ועל כך שיופי אישה שמור לבעלה, עובר הרב לדון ב"מכתיבי האופנה".

הרב משרטט את דרכי השיווק של האופנות החדשות: "תחילה מלבישים בתי האופנה שחקניות ודוגמניות ושאר מפורסמות בקו החדש של הבגדים, ובמשך מספר שבועות נותנים לשאר הנשים להתבונן בהן ולקנא. מיד לאחר מכן מתחילים בייצור רחב של בגדים בקו הזה, וכמובן גובים עליהם מחיר גבוה, בהתאם ליוקרה שבחידוש." הרב מלמד מוסיף מתאר איך נשות העולם מנסות להשיג את הבגדים החדשים, ולשלם עליהם מחיר מופקע לעומת עלות הבד והייצור.

ואז עובר הרב מלמד לארץ הקודש: "ובארץ מתחילות נשים להתמרמר שבגלל שהן במזרח התיכון הבגדים הנכונים עוד לא הגיעו לכאן, אבל תיכף אפשר להשיג אותם בכיכר המדינה, ואח"כ בעוד חנויות. בשלב הזה מגיעות הדתיות החדשות, ומתוך חירות מוחלטת מגיעות למסקנה המקורית, כי בדיוק אלה הבגדים שהן עצמן תמיד רצו ללבוש. ורק נותרה דילמה מה עושים עם ההתנגשות שנוצרה בין הדת למצפון האסתטי."

ואז מקשר הרב מלמד בין הכניעה לצו האופנה לבין חולשתו המדינית של ראש הממשלה "אחר כך יושבים אנשים בסלון ושואלים מדוע מר נתניהו נכנע ללחץ הבינלאומי. מדוע אינו מעז לומר שיש לנו זכות מלאה על ארץ ישראל כפי שכתוב בתנ"ך?."

אם דתיות וחרדיות אינן מוצאות עוז בלבבן לשמור על כללי ההלכה בניגוד לקו שהכתיבו מעצבי האופנה, ואפילו חנויות שקמו עבורן, עם הבטחה לעצמאות, אינן מצליחות להיות נאמנות להלכה".

ולבסוף מוסיף הרב מלמד בעוקצנות גם את הסרבנות, שבגינה הוצאה ישיבתו ממסלול ההסדר: "אם חייל אינו מעז להיות נאמן לתורת ישראל מול פקודה לגרש יהודים או להפר את כללי הצניעות; אם ממליצים לרבנים להיות חכמים ולא להיות צודקים ולדבר רק על מה ששר הביטחון ובג"ץ ומעצבי דעת הקהל מרשים להם לדבר; אם מחנכים אינם מעיזים לדבר על צניעות מאימת הליברליות הפמיניסטיות – איך ירצו שמר נתניהו יעז לחרוג ממה שמעצבי דעת הקהל הבינלאומית מרשים לו לומר…"

למאמר המלא בעיתון "בשבע".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד ...נכון מאוד !!!
| 19-09-2010 10:44
2
שכחתם לשים קישור לכתבה.
קורא מתמיד | 19-09-2010 10:50
http://www.inn.co.il/Besheva/Article.aspx/9869
3
ל2. תודה על ההערה. תוקן
אתר סרוגים | 19-09-2010 11:00
4
קראו את המאמר השלם מבריק
| 19-09-2010 11:03
5
קישור, מדהים כמה שזה נכון!
| 19-09-2010 11:04
הצנע לכת עם ה' אלוקיך http://www.inn.co.il/Besheva/Article.aspx/9869
6
אוי ווי,
עינת | 19-09-2010 14:52
שלא נדע מצרות.
7
מאמר יפה ועוצמתי!
בבושקה | 19-09-2010 21:44
תלמיד חכם רציני, שלא מתכופף בפני האליטה החילונית!!
8
אירן זה לא כאן...ביבי טוב ליהודים...
רפי מיימון | 20-09-2010 8:31
תמיד אנשי דת ידעו לקשר בין דברים לא קשורים...לעניננו כל הזמן אמרתם "ביבי טוב ליהודים" כך הופיעו אלפי שלטים ומאמרים. אנשי חב"ד גם הם...עם השלטים "ארץ ישראל בסכנה" "ביבי טוב ליהודים" הימין מוכר סיסמאות כדי לעלות לשלטון ...ואת זה ,גם גדולי הרבנים לא מבינים ובשלטון הם חוזרים למציאות כך היה עים: בגין ,שרון, הולמרט,נתניהו...ואין קשר לשמלות הנשים, צניעות יש באירן...